středa 4. května 2016

Berlin #2: Kam na nákupy a jídlo


Jak jsem již psala minule, byly jsme ubytované na  Kurfürstendamm. A nebyla to samozřejmě náhoda! Je to totiž nákupní centrum. A bydlet blízko obchodů nám ušetřilo i trošku času, že :-D Prostě ženská logika. V Berlíně vlastně není jedno jediné centrum, ale hned několik takových oblastí: Kurfürstendamm, okolí Braniborské brány a Friedrichstraße, Alexanderplatz, Potsdamer Platz..

V pátek, kdy jsme přijely, jsme se šly podívat po Kurfürstendamm. Kolem těch luxusnější obchodů jsme jen mlsně prošly a nadšeně vběhly do Zara Home, která u nás (zatím) není a kde najdete krásné věci do bytu či domu, od nádobí, přes ručníky, povlečení až po pyžámka. Minuly jsme i Budapester, outlet s botami světových značek (některé kousky už jsou hodně za zenitem, ale kdybych moc chtěla, něco bych snad vybrala O:-) Povinně jsme navštívily i COS, který máme všechny tři v oblibě a který má již v Praze pobočku. Hodně jsem se těšila na můj milovaný And other stories (podobný COSu), který u nás chybí a dokonce do ČR ani neposílá :-( Ty určitě v Berlíně navštivte, pokud máte rádi jednoduché, čisté linie a trochu kvalitnější materiály! Navíc v And other stories najdete i poměrně širokou nabídku krásných botiček a v prvním patře i kosmetiku. Minuly jsme i mou oblíbenou Filippu K. V sobotu ráno jsme se sem ještě vrátily do Urban Outfitters, multibrandového obchodu, kde najdete řadu věcí v "boho" stylu, my tam všechny dobře nakoupily, nejen pro sebe, ale i pro drahé polovičky doma. Navíc v nejnižším patře mají i pár (trochu crazy) designových kousků do bytu. Na konci je pak velký obchodní dům KaDeWe, který prodává luxusní značky jako Celine nebo Chanel, ale najdete tu i Topshop.


Po cestě a procházce nám slušně vyhládlo, a proto jsme již netrpělivě vyhlížely nějakou restauraci. Nakonec jsme měly štěstí a objevily italskou restauraci Mazzini a večer tak zakončily nad sklenkou Hugo spritze a výbornými těstovinami a rizotem. Po cestě na byt jsme si ještě zahřešily v Häagen-Dazs, chjooo, dieta až od příště :-D


V sobotu jsme měly dost naspěch, abychom stihly vidět a objet všechny památky. Ráno jsme skočily do jednoho z pekařství a daly si čerstvé croissanty a koupily bagetky na cestu. Odpoledne jsme už hlady švidraly, takže když jsme u Berlínského dómu našly stánek s currywurstem, ani chvíli jsme neváhaly. Jedná se o klobásku opečenou na grilu, politou kečupem a posypanou kari kořením. Ač to zní jako "nechuťárna", je to fakt dobrota. Holkám moc chutnalo a mně též. Určitě vyzkoušejte, když budete v Berlíně, jedná se totiž o místní specialitu.


Na nakupování zbyl pak ještě čas večer. Respektive já jsem holky přesvědčila, abychom se od Braniborské brány vydaly směrem po Friedrichstraße (na této ulici se nachází i Checkpoint Charlie, tedy bývalý přechod mezi východním a západním Berlínem). To je další nákupní ráj. Najdete tady obchody jako COS, And other stories, Birkenstock, LUSH, Gina Tricot, Weekday, ale i Gucci anebo velkou Galerie Lafayette, kde jsou všechny luxusní značky pohromadě. Já jsem ale mířila až na konec ulice, kde u zastávky metra a vlaku najdete můj oblíbený All Saints. Nakonec jsem z něj odešla s krásnou, leč zcela nepraktickou semišovou bundičkou, jejímuž nákupu předcházel hodinový rozhodovací maraton, u kterého chuděry holky málem omdlévaly hladem. Proto jsme pak co možná nejrychleji našly klasickou německou restauraci Augustiner am Gendarmenmarkt a daly si pořádný kus řízku (já teda spetzle). A bylo to dokonalé, když si odmyslím tu otrávenou německou obsluhu.


V neděli nás vzal můj kamarád David (kterému tímto moc děkuji) na skvělý brunch do kavárny SauersOstatní si dali omeletu, já zvolila kombinaci různých pomazánek, džemů, zeleniny a čerstvého pečiva, k tomu jsme si dali kávu, chai latté a fresh juice.. No, co může být po ránu lepšího? Kavárna se nachází v Mitte, kousek od Alexanderplatz, kde je obrovský Primark a další obchodní centrum. Obecně je pak v Mitte hodně menších obchodů a butiků, což už jsme ale nestihly prozkoumat. Stejně tak nezbyl čas na obrovský obchodní dům Mall of Berlin, který najdete u Potsdamer Platz (v něm ale naleznete přibližně to stejné, co v každém velkém, českém obchodním centru). V neděli je v Berlíně i velký bleší trh v Mauerparku, no my měly to štěstí, že byl zrovna státní svátek :-( Na druhou stranu, alespoň máme o důvod víc se zase brzy vrátit. Berlín toho má hodně co nabídnout!

Lucka


SHARE:

Žádné komentáře

Okomentovat

Blog Design Created by pipdig