čtvrtek 8. září 2016

Na výletě Cyklohráčkem


O Cyklohráčku jsem před časem někde četla a měla v plánu ho zkusit. Když jsem ho pak ještě zahlédla u Míši na blogu, bylo rozhodnuto. Jeden srpnový víkend jsme se tak vydali na malý a nenáročný rodinný výlet v dětském vláčkovém ráji :-) Ten den se to zrovna více než hodilo, oba jsme se s Martinem probudili s nějakým šíleným bolehlavem (a ne, nebyla to kocovina :-D) a hledali jsme něco poklidného, kde se děti zabaví a my "přežijeme". Cyklohráček jezdí z Masarykova nádraží v Praze od 25. března do 30. října. Zastavuje v celkem 17 zastávkách, my jsme se rozhodli jet až na konečnou, tedy do Slaného. 

Vlak má celkem tři vozy určené pro děti a hraní a jeden pro kola. V prvním najdete různé stavebnice, vláčkodráhy, lego a dětské knížky o vláčcích určené pro nejmenší pasažéry, v druhém pak desítky kuliček a ve třetím deskové hry a vůbec zábavu pro trochu větší děti. My jsme tedy na cestu tam zvolili první vůz a na cestu zpět pak ten druhý. Hned po nástupu se nás ujala paní průvodčí v "dresu" Cyklohráčku, která nám poskytla veškeré informace, dětem rozdávala k zapůjčení hry a dostali jsme i mapku hry o poklad, která nás čekala ve Slaném. Musím říct, že těm našim kulihráškům se asi nejvíc líbily kuličky, ale v prvním voze jsme si zase celkem dost vyhráli s legem, Nelča stavěla, Hugo bořil :-D. Ve druhém voze Nelču naprosto nadchla společenská hra Elfíkova cesta. Házely jsme kostkou, počítaly políčka a nakonec mě samozřejmě vždy porazila se spikleneckým úsměvem na rtech. S sebou jsme ještě měli i vlastní karetní hry (více o nich napíšu v některém z dalších článků). 

Ve Slaném jsme hledali podle mapky slíbený poklad. Hra spočívá v nalezení různých místních budov a pamětihodností a u nich pak zodpovězení záludných otázek a vyplnění tajenky. Řekla bych, že je to spíše pro starší děti, protože se musí počítat, resp. sčítat, odečítat, násobit.. Neli to ale hrozně bavilo, hrdě nosila mapu a jásala, když se podařilo najít budovu, která byla nakreslena na mapce. Finální destinace byla v místním infocentru, kde si za správné vyplnění tajenky mohou děti otevřít truhličku a odnést nějaký ten poklad domů (rozumějte lízátka, sušenky, čokoládové mince atd.).

Průvodčí ve vlaku nám doporučila zkusit místní cukrárnu Venezia, kde dělají výbornou domácí zmrzku a zákusky a jako pasažéři Cyklohráčku jsme dostali i malou slevu. Dali jsme si Sacher dortík, kafe a makovou zmrzku (Nelinka teda klasicky čokoládovou) a musím říct, že byla opravdu skvělá a poctivá. Jak jsem pak vyčetla, pan majitel absolvoval jednu z nejvyhlášenějších italských zmrzlinářských škol :-)

Pokud tedy plánujete nějaký milý, klidný, rodinný výlet, kde se děti zabaví, dozví něco o vláčcích a vy si pak dopřejete něco dobrého na zub, Cyklohráček je ideální volba!

Více info o Cyklohráčku a jízdních řádech najdete ZDE.

A já se těším na Vaše tipy na další hezké rodinné výlety O:-) Kde se Vám o prázdninách líbilo?

LuckaSHARE:

Žádné komentáře

Okomentovat

Blog Design Created by pipdig