neděle 20. listopadu 2016

Příběh jménem Noire + GIVEAWAY


Sedím v kavárně, je sobota ráno a já si vychutnávám svůj ranní šálek výborné kávy a banánovou bábovku. Naproti mně sedí Petr a Vojta, jedni ze zakladatelů projektu NOIRE. Připomínají mi nás, mě a moje spolužáky, když jsme se plni snů a výzev vrhali kdysi na vysoké do nového projektu, budovali tým a nic naše nadšení nemohlo zastavit.
Vojta s Petrem už mají dostudováno, ale znají se vlastně od školy. „Studovali jsme na VŠE a byli na stejné koleji. Když mě poprvé napadla myšlenka vlastního projektu, Petr byl první, s kým jsem to řešil a který do toho šel se mnou. Postupně se k nám ještě přidaly holky, 2 Klárky a Markéta, naše bývalé spolužačky a kamarádky,“ vypráví Vojta. A mně je hned jasné, že když jde o takovou holčičí věc, jakou je kabelka, musí v tom být zainteresované i holky, že :-D.Přiznávám, že když mi ve schránce poprvé přistál mail s nabídkou spolupráce v projektu, který měl dle slov zakladatelů propojit svět online a offline módy, nechápala jsem. Cože? Propojení nějaké aplikace a kabelky? To jde? Ano, byla jsem zprvu trochu nedůvěřivá, ale rozhodla se, že se o tom chci dozvědět více.

„Jak Vás vůbec něco takového napadlo?“ ptám se kluků hned na úvod, zatímco usrkávám moje ranní latté. Vojta se ujme slova a vypráví: „Jednou jsem zaslechl rozhovor dvou slečen v kavárně o tom, jestli kabelka jedné z nich je pravá nebo ne. Pracoval jsem tehdy v online firmě a hned přemýšlel, jak by se dala pravost nějaké kabelky jednoduše ověřit. S Petrem nás napadlo, že můžeme vyrábět kabelku s unikátním kódem, díky kterému bude propojena s naší aplikací a nejen to. Uvidíš někoho na ulici s naší kabelkou, bude se ti líbit, co má na sobě a budeš chtít vědět, odkud jednotlivé kousky jsou? Stačí mrknout na kód na kabelce a danou uživatelku si najít v aplikaci Noire a hned zjistíš, co a kde nakupuje, můžeš ji začít sledovat, lajkovat. Spojujeme tak dvě skupiny - ty, co hledají inspiraci a ty, kteří se tou inspirací chtějí stát.


Jak kluci správně říkají, kabelka je hodně symbolická věc. Přijde mi odvážné pustit se do něčeho takového a tak se hned vyptávám, jak přišli na to, že má kabelka vypadat právě takto a ne jinak. A odpověď mě překvapí. Překvapí v tom, že nad vším hodně přemýšleli. „Úplně na začátku jsme začali hledat designery na Fléru, kteří by nám něco navrhli sami. Přiznávám, že to ale nebylo vůbec dle našich představ a narazili jsme na problém, že vlastně sami nevíme, jak by taková kabelka měla vypadat,“ říká Petr. Hned mě napadne, že přece mohli udělat nějaký malý průzkum mezi uživatelkami, ale to mi Vojta bere vítr z plachet: „Uspořádali jsme první workshop s asi 15 holkama, na který si každá donesla svou oblíbenou kabelku, nechali se kolovat a každá z nich se v dotazníku vyjádřila, co se jí na daném typu kabelky líbí a co ne. Měli jsme jasno ve tvaru, velikosti, barvě, uspořádání vnitřku apod. Přes LinkedIn jsme našli Vendulu Šulanovou, která má zkušenosti s designem pro větší zahraniční návrháře a značky. Navrhla konkrétní designy a my uspořádali druhý workshop, kde o nich nechali hlasovat. Na vítězný typ se právě díváš.“


Najít ale firmu, která by Vám vyrobila např. 1000 ks kabelek, není vůbec jednoduché. „Původně jsme chtěli ryze českou firmu, ale nenašli jsme žádnou, která by si poradila s tak velkým počtem kusů, v rozumném čase a ještě každý kus vyrobila vlastně jako originál díky jedinečnému kódu. Nakonec jsme se proto rozhodli díky dobrým zkušenostem a referencím pro zahraničního výrobce, který šije např. pro Guess, Bogner nebo Tommyho Hilfigera,“ vypráví Vojta. Ten byl dle očekávání zprvu dost skeptický (asi se není čemu divit). Výsledný návrh ho ale natolik zaujal, že pozval Vendulu s Vojtou do Hongkongu. 

Ty jo, dostat se přímo do výroby v takové velké firmě, to je prostě událost. Mě proto zajímá, jak to tam vlastně všechno probíhalo. Nejednali s nimi jako s nějakými outsidery kdesi ze střední Evropy? Vojta pokračuje: „Strašně moc nás překvapila jejich naprostá profesionalita. Zatímco jsme ráno seděli s manažery u jednoho stolu a řešili detaily kabelky, hned vedle v sampling department v průběhu několika hodin zpracovali a ušili první prototyp a večer už jsme měli v ruce naší první Noire kabelku. Další 4 dny jsme dolaďovali detaily.“ Tady už věděli, že se jim jejich sen zřejmě skutečně podaří realizovat. První objednávka dorazila na konci října, skladovali ji v jejich kanceláři a vše vlastnoručně balili.


Současně s kabelkou se celou dobu řešila i samotná aplikace Noire (ke stažení ZDE) a její vývoj. Když jsem se do ní poprvé přihlásila, připadala jsem si jako na Instagramu. Proto mě samozřejmě zajímá, proč bych měla používat i Noire a nestačí mi jen Instagram. Trochu se bojím, že na to kluci nebudou mít odpověď, ale opět mě překvapí. „Instagram je více lifestyle. Dělali jsme si průzkum v okruhu našich známých a přátel a hodněkrát nám bylo sděleno, že by třeba daná uživatelka přidávala více fotek outfitů, ale stydí se a bojí, že by přišla o nějaké followery a bylo by to zkrátka moc. Noire je prostě jen o módě, komunita, kde se nemusíš bát sdílet jeden outfit za druhým, aniž by tě někdo obvinil z toho, že tě zajímá jen oblečení,“ vysvětluje Petr.

Taková malá vsuvka, můj švagr je „ajťák“ a pokaždé, když vznesu nějaký dotaz a dostane se mi sofistikované IT odpovědi, mírním ho, že na mě musí mluvit česky, protože nejen, že jsem ženská, navíc blondýna, ale pojem kilobajt je pro mě skoro cizí slovo. Zajímá mě, jak jsou na tom kluci a jejich odpověď mě vlastně trochu (zcela sobecky) potěší :-D. „Věděli jsme zhruba, co chceme, ale nedokázali jsme to vývojářům nějak smysluplně říct. Potřebovali jsme najít nějaký společný jazyk :-D. Hodně nám s tím pomohl designer Tomáš Mička a vývojář Honza Mittner, díky kterým je dnes aplikace Noire úspěšně na světě. Oba se účastnili workshopu a měli možnost mluvit s budoucími uživatelkami a dostat tak zpětnou vazbu na to, jak má vypadat fashion feed, profily a celý koncept. Dnes můžete v Noire najít dvě základní záložky: outfity a hauly. V sekci VIP pak všechny uživatelky, které vlastní kabelku Noire a mají ji propojenou s aplikací. V dohledné době pak bude zaveden tagovací systém dle značek, barev a typů oblečení,“ říká Petr.
 


Jsem zvědavá, jak se jim povedlo vytvořit kolem sebe tu první Noire komunitu. Protože, co si budeme vykládat, dobrý produkt je základ, ale bez reklamy na nic. Vojta vypráví: „Od července představujeme náš projekt blogerům, získali jsme první spolupráce. Byli jsme mile překvapeni, že vzbudil velký zájem, čehož si vážíme. Musím hrozně moc poděkovat Petrovi, který odvedl kus práce a povedlo se mu vytvořit komunitu 40-50 fashion blogerů a influencerů (včetně třeba holek z A cup of style), které jsme hledali na základě Instagramu. Žádné sexy selfíčka a umělé pózy, našli jsme lidi se stylem, jejichž prezentace je v souladu s naším konceptem.“ Začínám se červenat, to jako myslí i mě? Jako influencer si teda vůbec nepřipadám, ale lichotí mi, to jako ne, že ne :-D.

Na závěr se kluků ptám, jaký je jejich sen, kam by to chtěli dotáhnout. Jasně, že by se chtěli rozšířit časem třeba i na zahraniční trhy a obohatit nabídku kabelek o další barvy a typy. Oba ale svorně tvrdí: 
Chceme posunout módu do dalšího levelu, vytvořit vlastní sekci fashion. Třešničkou na dortu bude, když budou naše uživatelky hrdé na to, že jsou její součástí“.


Přiznám se Vám.  Ano, ze začátku jsem k nim byla skeptická. Když mi poprvé kabelku ukázali, přemýšlela jsem, jestli může mít úspěch. Její propojení s aplikací doteď považuju za velkou výzvu. Postupně si ale získali můj zájem a podporu. Šli totiž s kůží na trh, makají na svém snu už 15 měsíců, po večerech, po práci, po kavárnách a teď už i ve vlastní kanceláři. Mají jasný cíl a jdou si za ním. Jsou mladí a mají „drive“. Takoví by se měli podporovat a  já jim prostě fandím!

GIVEAWAY


A pokud jste dočetli až sem, přichází ta největší odměna! Vyhlašuji totiž soutěž o jednu Noire kabelku. Kabelku univerzální velikosti, z kvalitního pogumovaného plátna, do které se vejde vše, včetně notebooku. Může to být ideální dárek pro Vás, Vaše kamarádky, maminky. Konec konců, blíží se Vánoce. Co pro to musíte udělat? 1. Sledovat ("To se mi líbí") FB stránku Noire fashion ZDE
 2. Sledovat ("To se mi líbí) FB stránku The Hubs ZDE
 3. Napsat mi pod post k článku na FB ZDE, jaká další kabelka by se Vám od Noire líbila (barva, typ..)
 4. Kdo bude příspěvek na FB sdílet, bude do hlasování zařazen 2x :-)
Soutěž potrvá týden, ukončena bude 27.11. ve 20.00 a nového majitele vylosuji a vyhlásím den poté! Držím palce!

Lucka
 SHARE:

14 komentářů

 1. Kabelka s aplikací je super nápad!Černá barva je klasika která nikdy nezklame, mně by se líbila i nějaké menší crossbody v jiné barvě (modrá, šedá, růžová).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Peti, moc Vám děkuji za zájem o soutěž. Jen bych Vás moc chtěla poprosit, jestli mi můžete okomentovat ten post na FB (viz podmínka soutěže č. 3). Stačí jen třeba napsat "viz blog", ale potřebuji pak na Vás kontakt, v případě, že byste vyhrála, proto soutěž dělám přes FB. Moc děkuji a omlouvám se Vám za komplikace O:-) Hezký večer! L.

   Vymazat
  2. Luci, čtu vaši odpověď na můj komentář až nyní, když už je soutěž ukončena, takže komentář na FB jsem nestihla, omlouvám se, přehlídla jsem to v podmínkách (jak se dívám níže bylo nás takových asi více :-)). Nevadí, Váš blog čtu moc ráda a toto je jen soutěž, takže zkusím štěstí třeba jindy :-)

   Vymazat
  3. Peti! Moc mě to mrzí! Neměla jsem Vás jak jinak kontaktovat. Příště to lépe popíšu hned od startu, abych Vás jakkoli nezmátla :-( Omlouvám se! Ale určitě to není poslední soutěž O:-) Krásný den!

   Vymazat
 2. Líbila by se mi červená crossbody:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Rady, můžete mi prosím ještě napsat komentář pod post k tomuto článku na FB (viz bod 3)? Nemusíte již psát odpověď, stačí třeba "viz blog", abych Vás mohla zařadit do soutěže. Moc děkuji a omlouvám se!! L.

   Vymazat
 3. Dost zajímavý a netradiční koncept!
  Mně by se líbila nějaká menší, tmavě červená nebo svěže zelená...s delším popruhem na nošení křížem...nebo klidně i stylový batoh...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Adélko, moc Vám děkuji za zájem o soutěž, mám radost. Souhlasím s Vámi, že koncept je netradiční :-) Moc Vás ale ještě poprosím, jestli mi můžete nechat i komentář pod post ke článku na FB (viz bod 3 podmínek), abych Vás mohla zařadit do soutěže O:-) Moc moc děkuji a nezlobte se za komplikace :-) L.

   Vymazat
 4. Krásná kabelka! Mně by se líbila i menší nude s popruhem přes rameno :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Leni, moc děkuji! Také Vás moc poprosím ještě o komentář pod post k tomuto článku na FB (viz bod 3), abyste splnila podmínky soutěže O:-) Stačí už jen napsat "viz blog". Potřebuji mít na Vás kontakt, když byste soutěž vyhrála. Děkuji moc a omlouvám se Vám za komplikace! L.

   Vymazat
 5. Mě by zaujala smaragdově metalická kabelka, která se dá transformovat v batoh, s přezkami v karmínové barvě, připadala bych si s ní jako moderní papoušek a vyrážela vstříc nudě i dobrodružství.

  OdpovědětVymazat
 6. Ahoj, podmínky až na sdílení splněny, nějak mi to přes mobil bohužel nejde.. jako Domča Šimečková :) hodně štěstí všem, na takovou kabelku mám už pěknou dobu zálusk..:)

  OdpovědětVymazat
 7. Luci super giveaway :) mně by se líbila ve stejném provedení akorát malá crossbody :) na léto ideální.
  janulkazakova@gmail.com

  OdpovědětVymazat

Blog Design Created by pipdig