neděle 11. prosince 2016

Advent u nás doma


Třetí adventní neděli jsme strávili doma. Já měla resty s výzdobou, úklidem a taky pečením (ono totiž z minulého víkendu skoro nic nezbylo O:-)). A tak jsme si udělali ryze rodinný, pohodový den. Ráno jsme si hodně přispali, Nelinka vstávala až v 10! (zajímalo by mě, kdy půjde spát) a vrhli se na přípravu snídaně. Ta se natolik protáhla, až se z ní v podstatě stal oběd :-D.
Nevím jak Vy, ale já snídaně miluju, odjakživa, ne jen proto, že teď jsou v módě brunche. Představuje to pro mě nejdůležitější jídlo dne, na které se těším už večer předtím. Ráno mám totiž pocit, že si můžu dát cokoliv, protože to přece přes den vyběhám :-D. 


A tak jsme se dnes trochu rozmazlovali. Udělali jsme si naše oblíbené jablečné lívanečky s ovocem, které miluje především Hugoušek a jal se jíst hned, jak jsem je položila na stůl. Nelinka má tradičně nejradši jogurt s ovocem a "křupítkama", ale dnes tedy ochutnala i párek O:-). A Martinovi jsem se, myslím, trefila do noty s anglickou snídaní, kde nechyběly fazole a houby, mňam. No a já si udělala ještě avokádový chléb s vajíčkem, na který jsem měla už několik dní velkou chuť.


Milujeme sedět kolem našeho velkého stolu. Byla to jedna z nejlepších investic, protože u něj trávíme opravdu hodně času. Dokonce i s návštěvou téměř nikdy nesedíme v obývacím pokoji, ale jsme u stolu (protože je na něm jídlo, že O:-)). Děti mají svoje STOKKE Tripp Trapp jídelní židličky, které jsou nejen super praktické, ale taky rostoucí, takže se dají posouvat dle toho, jak dítě roste. Časem tak možná poputují k pracovnímu stolu v dětském pokojíčku. Nelinčinu oranžovou jsme kupovali již před téměř 4 lety a papala v ní od malička (nejdřív v newborn setu a když už uměla sedět, pak v baby setu, dnes už nic z toho nepotřebuje). Pro Hugouška jsme chtěli tu stejnou, jen v jiné barvě. Když mě tak před pár týdny oslovili ze STOKKE s nabídkou spolupráce, neváhala jsem. Je to něco, co máme dobře vyzkoušené a čemu věřím a tak jsme vybrali novou Tripp Trapp i pro Hugyho, tentokrát v barvě white wash. A co víc! Nyní už si můžete (přes www.stokke.com) na židličku nechat vyrýt jméno Vašeho malého strávníka! No uznejte, není to boží? Hugy je v tom jak filmový režisér :-D. A ty doplňky! Sehnat jí můžete na oficiálních stránkách Stokke TADY nebo na některém z českých eshopů (např. Vanda store). 


Po snídani (no spíš, obědě) jsem se konečně vrhla na nějakou tu vánoční výzdobu. Tak dlouho se na to chystám (v hlavě, samozřejmě), až nakonec klasicky nic nestíhám a kupuju dekorace na poslední chvíli v přeplněném městě O:-). Ale co už, ve finále jsem celkem spokojená a považuju tím mé vánoční dekorační úsilí za uzavřené (teď už zbývá jen pořádně uklidit a umýt ty okna- já vím, babi :-D). Jo a nedá mi to, abych Vám neukázala Hugyho plakát, který jsem vyhrála v soutěži na Instagramu (poprvé, co jsem se někam přihlásila, přísahám a hned vyhrála O:-)). Je parádní, je na něm vše podstatné o jeho narození a bude viset v novém dětském pokojíčku, na který se po Vánocích chystáme (snad). A aby to Nelince nebylo líto, objednala jsem druhý i pro ni.


Hned poté jsme se s dětmi vrhli na ty naše banány (rozumějte vanilkové rohlíčky). Minulý víkend jsme jich udělali plnou krabici a pak jsme je všechny co, no sežrali :-D. Takže druhé kolo! Tentokrát nám asistoval i Hugoušek, který kontroloval kvalitu a pojídal u toho linecké kolečka :-D. Ale tímto asi pečení fakt končí. Když dojde cukroví, pustíme se zřejmě do Lindt krabičky plné čokolády, kterou jsme dostali jako vánoční dáreček O:-).


No a máme stromeček! Když pro něj Martin šel, zadání bylo jasné- něco malého, stejně nebudeme na Štědrý den doma, ale na Moravě. No a on donesl tenhle ooobrovitánský strom s tím, že hezčí menší už nebyl :-D. Nevadí, těch našich pár baněk se na něm sice skoro ztratí, ale Nelince to radost nezkazilo a utíkala hned věšet dekorace. A ve finále je krásný, je různorodý, ale hlavně, je náš!


Jak jste na tom s přípravami Vy? Už máte napečeno, nachystáno a ozdobeno? Jaké barvy u Vás letos vyhrávají? Jsem zvědavá!

Přejeme krásný, třetí, adventní večer v klidu a pohodě s těmi, co máte nejradši :-)

LuckaSHARE:

6 komentářů

 1. Ahoj Lucie,
  jako již tradičně, krásné fotky, pohodové čtení.. :)
  Snídaně opravdu opulentní, což mi tak připomíná moje "nesnídaně".. Já totiž vůbec nesnídám, jen kávu a první jídlo je lehký oběd.. a pak do večera jen sem tam něco a tímto si vlastně udržuji "smrsklý" žaludek a netloustnu.. jinak to bohužel u mě nejde..
  Jinak manželovi a dětem samozřejmě snídaně dělám, nejraději mají míchaná vajíčka s opečenou anglickou a čerstvým chlebem.. to už Honzík od 7 ráno vyřvává že má hlad a ať už vstávám a mažu do kuchyně.. :))
  Vanda stále mléko, takže tam je to jednoduchý.. :)
  Přeji krásný předvánoční čas, plný klidu a pohody.. ale to je z fotek vidět - jak jste klidná rodina v pohodě! :)
  S pozdravem Klára

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Klárko moc děkuji! Já s fotkama ještě úplně spokojená nejsem, chtělo by to nějaký kurz na jejich úpravu O:-) Tak uvidíme, příští rok bych ráda! Já bych takhle chtěla snídat každý den, bohužel tohle stíhám jen o víkendu, a to ještě ne každý (a můj muž taky ve všední den nesnídá) :-( My jsme totiž velcí spáči a o víkendu jsme schopní spát až do 10 O:-) Kromě Huga, ten se budí brzo na mlíko, asi stejně jako Vaše Vanda.

   Jinak míchaná vajíčka máme taky moc rádi a u Nelinky teda hodně vede ten párek O:-).. Ona je dost masová, sladký jídla moc nechce..

   Klárko u nás je normálně pohoda, ale dnes navečer jsem chytře zabouchla klíče ve dveřích, a to zas tak klidné nebylo :-D :-D

   Mějte hezký večer a vůbec tento předvánoční čas užívejte s rodinou v klidu a pohodě :-) Moc děkuji za všechno! Vážím si Vaší přízně!

   Vymazat
 2. Ahoj Luci, no snídaně!!! Takové já miluju. *** Výzdobu máš krásnou akorát, já letos jedu v hodně jednoduchém, mám obrovskou papírovou hvězdl šedobílou která má 90 cm a je skoro přes půl našic francouzských oken, pak jen jednoduchý adventní svícen...opět v bílé a na stromek letos jen plechové vločky, mašle a světýlka. Moc se těším na zdobení stromku, které u nás tradičně probíhá 23.12. a až díka instagramu jsem letos zjistila, kolik lidí zdobí takhle dopředu (pro mě :D) jinak židličky znám a jsou super!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Teri, moc děkujiii! Ty brďo, hvězda musí být parádní (co jí vyfotit na IG? O:-)! Nám chybí ty francouzské okna :-( Tak třeba se jednou dočkám. Z našeho adventního věnce jsem byla trochu v rozpacích.. I tenhle je na mě trochu moc, příští rok už asi budu mít jen zelené větve :-D. Jak píšeš, miluju taky jednoduchost.

   A u nás se stromek vždy zdobil v předstihu :-D. A teď obzvlášť, protože na Vánoce nebudeme doma, tak si ho chceme trochu "užít".. Ale vím, že hodně rodin zdobí až 23. nebo i 24..

   Tak krásný předvánoční čas, hlavně minimum stresu a co nejvíc pohody přeji :-)

   Vymazat
 3. Z těch fotek na mě vdechla taková pohoda. Já advent mám dost hektický. Připadá mi, že nic nestíhám, ani v práci ani doma.Ale na super blogy si vždy čas najdu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jee, tak to moc děkuji, Vendulko! Byla to úplná pohoda, až do chvíle, kdy jsem navečer omylem zabouchla klíče :-D.

   Ono nejde stíhat všechno, Vy zas chodíte do práce, já jsem doma.. A přesto nemám hotový ani generální úklid, jsem lempl O:-). Čím jsem starší, tím víc si ale říkám, že je to jedno.. Že Vánoce nejsou kvůli tomu, abychom se uštvali, ale trávili co nejvíc času s těmi, co máme nejradši.. I když u toho mám špinavé okna nebo nemám napečené cukroví..

   Přeji Vám a celé rodině, abyste si ten čas užili ve zdraví, v klidu a pohodě :-) A moc děkuji, že si sem chodíte číst!

   Vymazat

Blog Design Created by pipdig