neděle 26. února 2017

9 tipů, jak mít (úspěšný) blog


Možná si klepete na čelo.. Lucie a bude rozdávat rady o blogování? Vždyť bloguje chvíli! A bloguje vůbec úspěšně? :-D Nene, nepasuji se do role profi blogerky, ale navštívila jsem pár fajn kurzů o blogování, tak se s Vámi dnes chci podělit o poznatky, které se ve většině shodují. Takže dnes pro ty, kteří se chystají vrhnout do blogového světa nebo v něm začínají anebo je prostě blogování jen zajímá :-).


1. Originalita

Jó, tak začínáme "zvostra". První věc, co Vám všude řeknou. Je to totiž vůbec nejdůležitější a zároveň nejtěžší věc na celém blogování. Jak vymyslet originální téma, které tu ještě nebylo? Ono to totiž moc NEJDE :-). Pokud teda nepíšete blog na téma "ze života instalatéra" (i když to by mohlo být zrovna hodně vtipný O:-). O všem už většinou bylo napsáno a vše už bylo vyfoceno. Říkáte si, proč teda začít? 

Věřím tomu, že když budete blogovat s láskou a vložíte do toho kus sebe, můžete uspět. Nejde o to přicházet stále s novými tématy, ale jde o způsob, jak s nimi naložíte. Tedy Váš styl psaní, úpravy fotek, komunikace se čtenáři a samozřejmě inspirace. Od začátku zastávám názor, že není dobré nikoho kopírovat a snažit se nějakému (už oblíbenému) blogu podobat. Čtenáři to totiž rychle poznají a dají Vám to najevo zpětnou vazbou. Když proto píšu článek, nikdy se nekoukám nikde jinde, nehledám na Googlu ani v jiných blozích, snažím se to vždy napsat upřímně a tak, jak to cítím právě já.


2. Název blogu

Měl by být jednoduchý, jasný, stručný, vystihovat Vás a hlavně, měl by se dobře vyslovovat. Je zřejmé, že když se Váš blog bude jmenovat My stylish white wardrobe and much more from my life with kids, bude se to nejenom špatně vyslovovat, ale bude to i těžce zapamatovatelné a čtenář pak bude mít problém zadat Vaši adresu blogu do vyhledávače. Dále není dobré mít v názvu populární slova jako stylish, fashion, mama atd.. Takových blogů už je tu spousta a můžu říct, že i já mám občas problém rozeznat pak na první dobrou jeden blog od druhého. 

Název blogu chce čas, není třeba ho ukvapovat, spíš pořádně promyslet. Protože jak ho jednou nastavíte, bude už hodně těžké ho měnit (čtenáři si na něj zvyknou). A určitě je taky dobré koupit si doménu s Vaším názvem blogu, působí to opravdu lépe.

Psát můžete v češtině, ale i v jiném cizím jazyce. Do toho se ovšem pouštějte jen tehdy, pokud je např. Vaše angličtina na perfektní úrovni, jinak Vás může v komentářích někdo často opravovat.

3. Pravidelnost

Někde nám dokonce říkali, že by člověk měl psát každý den, uff. Ono totiž napsat článek trvá. Kdyby šlo jen o text, ale já mám největší práci s fotkama. Nachystat se, vyfotit, stáhnout, projít, vybrat, upravit, změnit velikost a nahrát na blog, to prostě zabere čas. Navíc blogovat ve 20, kdy studujete a máte spoustu času pro sebe je prostě jiný, než se dvěma dětmi, kdy musíte každé focení předem pečlivě naplánovat a nachystat a nakonec Vám do toho minimálně jedno z dětí hodí vidle, protože onemocní anebo zrovna ten den začne pršet, že..

Pravda ale je, že publikovat jednou za měsíc či 14 dnů zkrátka nestačí. Čtenář chce vědět víc, i já to tak mám, když čtu nějaký blog. Na druhé straně ale asi není dobré publikovat za každou cenu, protože pak se Vám může lehce stát, že čtenáře přestane tahle "vata" bavit a odejdou. Takže kvalita nad kvantitou, ale často (to je kombinace, co:-D).


4. Fotky a grafika

Statistika je neúprosná - máte prý přibližně 3 vteřiny, abyste zaujali čtenáře, když přijde na Váš blog. Je jasné, že za tak krátkou dobu ho nemůže zaujmout text, ale spíše grafika a fotky. Stylově čistá a jednoduchá grafika, žádné kudrlinky a zbytečné nepřehlednosti (nejlépe bílý podklad pod textem), jasně strukturovaný obsah, a to vše doplněné kvalitními fotkami a odkazy na sociální sítě. 

Dnes je doba obrázků a věřte mi, že uspět s blogem, kde by nebyly originální a kvalitní fotky, je skoro nemožné. Neříkám, že člověk musí být hned profi fotograf, ale určitě se vyplatí investovat do dobrého foťáku (ať už moderní Pen nebo zrcadlovka, kterou mám já a pevný objektiv), který Vám minimálně vykouzlí fotky kvalitní a Vy se třeba budete postupně učit je upravovat. Což je spíš můj případ. Pro začátek si člověk vystačí se základním programem, který poskytuje každý počítač, k dispozici online je třeba Pixlr.com. Já zatím fotky upravuju minimálně, a to především světlo- jas, kontrast a teplotu.

5. Podpora

Bez ní to nejde. Tím spíš, pokud máte děti a jste vlastně odkázaní na partnera. Na to, že je pohlídá, když píšete, že Vás vyfotí, když potřebujete nebo třeba jen vyslechne. Byla to jedna z prvních věcí, kterou jsem řešila a věděla jsem, že bez podpory manžela to prostě nedám. 

Ať už manžel, nebo partner či kamarádka, někdo Vás minimálně bude muset občas vyfotit, takže nějaká spřízněná duše, která bude fandit Vašemu blogování, je prostě nutná. Nebo si kupte stativ či foťte jen jídlo O:-). 

6. Komunikace se čtenáři

Neméně důležitý bod. Představte si, že napíšete nějaké blogerce hezký vzkaz či dotaz ke článku a ona neodpoví. Jednou, podruhé, pošesté.. Budete pak mít chuť ještě něco někdy komentovat nebo blog číst? Mě osobně zpětná vazba strašně těší a jsem vděčná a šťastná za každý jeden komentář. Beru to jako nejhezčí odměnu, kterou můžu za svoje blogování dostat. Ano, někdy to stihnu třeba i za pár dnů, ale udělám to, vždycky. Chci věnovat každému tolik času, kolik on věnoval mně tím, že mi napsal. Jasný, že když budete mít 1000 komentářů, není to v lidských silách, ale to se Vám v začátku blogování spíš nestane O:-).


7. Sociální sítě

Je jich spousta, ale všichni radí mít minimálně Facebook a Instagram, to je v dnešní době základ. Náplň do obou kanálů by měla být jiná, než je na blogu, protože pak by si tam už člověk neměl chuť jít počíst. Na instagramu můžete mít dva typy profilů. Buď takový malý deníček, čili instagramový blog (tudíž nemáte blog samotný), kde píšete dlouhé texty a lidem je pak jedno, že fotky nejsou dokonalé, chodí si počíst. Nebo v druhém (častějším) případě jsou to inspirativní profily, kam chodí lidi koukat na krásné fotky. A pokud již nejste úspěšná blogerka, ale teprve začínáte, tak s jinými, než krásnými fotkami prohnanými cool filtrem prostě moc neprorazíte. Důležité je, aby feed působil jednotným dojmem, protože to zaujme na první pohled nejvíc. Na úpravu IG fotek je nejlepší VSCO, Lightroom, Facetune nebo Snapseed.

Facebook je neméně důležitý. Ač mám pocit, že tam lidé obecně míň komentují, než třeba na Instagramu, stále je to hlavní kanál, odkud přichází nejvíce čtenářů na blog (potvrdili mi i holky z ACOS). Na Facebooku se můžete v přehledech statistik taky podívat na to, jak byl který post oblíbený, kolik lidí kliklo na článek, nebo kdy jsou Vaši čtenáři nejvíc online (pro blogové statistiky je dobrý Google analytics). 

8. Followers

Ano, někdo tím měří úspěch blogování. A ač Vám všichni řeknou, že jim na tom vůbec nezáleží, není to tak úplně pravda O:-). Jasně, že Vás těší, když Vás sleduje víc lidí. Na druhou stranu Vás to nesmí pohltit. I tady se dá "podvádět" a followery si třeba kupovat (a to za pár dolarů) :-(. Ale nedělejte to. Ono se to stejně dá poznat, když se na to někdo zaměří a budete vypadat hloupě. 

Setkala jsem se ale i s tím, že někdo používá techniku, že na IG "nasleduje" stovky lidí a když ho začnou sledovat zpátky, tak je zase "odsleduje". Nepřijde mi to absolutně fér, ale bohužel to dělají i velké firmy.. Tomu bych se taky vyhnula. Snažím se to dělat poctivě, i když ta cesta je samozřejmě delší, tím spíš, když nefotíte tunu selfíček a poloobnažených dekoltů O:-)..

Na FB a IG je rovněž možnost svůj blog zpropagovat. Tady bych spíš volila propagaci nějakého zajímavého článku, než blogu jako takového. Za sebe musím říct, že když na mě vybafne reklama, ať sleduju něčí blog, málokdy kliknu. Blog je osobnější věc, čtenářům musíte být sympatičtí, a to se podle mě nestane jedním bannerem na FB. Na druhé straně si Vás všimnou, to je asi fakt.

Zpropagovat svůj blog můžete také prostřednictvím soutěží. Mám je ráda, je to příjemná odměna pro Vaše čtenáře. Jen pozor, ať jich není moc a lidé si k Vám skutečně přijdou i počíst.. 

9. Osobní život

Na závěr neméně důležitý bod, alespoň pro mě. Ono totiž, když začnete blogovat, trochu Vás to pohltí. Najednou neřešíte skoro nic jiného než témata na články, zpětnou vazbu a pokaždé, když si dáváte kávu přemýšlíte, jak ten hrníček natočit, aby to vypadalo na fotce co nejlíp apod.. A to není dobře. Blogování by měla být radost, ale kvůli němu člověk nesmí ztrácet vlastní život a radost i z jiných věcí či koníčků, než je jen blogování. Člověk by měl zkrátka i párkrát zajít na to kafe, aniž by to musel hned zdokumentovat O:-).


Čekali jste nějaký zázračný tip, jak se přes noc stát slavnou blogerkou? Tak vězte, že takový Vám NIKDY NIKDO neřekne.. To proto, že ho neví.. Kurzy blogování jsou strašně fajn, člověk se dozví užitečné (praktické) informace, které ho mohou posunout dál. Je to velká motivace a určitě je doporučuju!  Ale tu cestičku si musí každý od píky vyšlapat sám. Na to bohužel (nebo bohudík) žádná přesná mapa neexistuje..

Je něco, na co byste se chtěli zeptat? Nestyďte se a ptejte se! :-) Nevím vše, ale budu se snažit odpovědět vše, co jsem pochytila :-).

Lucka


SHARE:

30 komentářů

 1. Miluju váš blog, Lucko:-) Začínala jsem článkem o vaší svatbě a během pár dnů se prokousala snad úplně vším, co kdy na blogu vyšlo:-) Mám ráda, když autor neodbývá text a je vidět, že se zamýšlel nad obsahem před tím, než ho vypustil do světa(ano, krásné fotky jsou nesmírně důležité, ale...)
  Pište dál, moc mě bavíte!❤ Protože váš blog je ve světě rychlokvašek přesně to, co má trvalou hodnotu a čtenáři mu budou postupně přibývat a vždycky se budou rádi vracet zpátky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jeee, moc děkuji Jani! To je strašně moc hezký, vážím si toho, opravdu ♥ Takové pohlazení po duši ♥ Píšu moc ráda a maximálně upřímně.. Občas není jednoduchý vymýšlet stále nová a nová témata, některé věci si v sobě nechávám uležet třeba i déle, než je vypustím ven (např. článek o mém předčasném porodu apod.), ale věřím, že nakonec mají smysl..Třeba pro ty, co zrovna prožívají něco podobného..Neumím psát jen o módě a o tom, co jsem měla včera na sobě, to nejsem úplně já. Tak snad se daří to nějak vyvažovat :-).

   Děkuji za podporu, za všechny milá slova, zkrátka za vše! ♥ L.

   Vymazat
 2. Ta devítka je fakt mega důležitá, kolikrát už jsem se v tomhle bodě uplně ztratila a pak si to s hrůzou uvědomila. Že jsem si už ani nedokázala něco užít bez toho, abych to fotila. Někdy to asi potká každýho, tak je důležitý si to uvědomit a dát si bacha :).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Domi, děkuju! A úplný souhlas! Myslím, že tohle potká občas každou blogerku.. Vždyť blogování zabere tolik času, že je někdy těžký se od toho úplně odtrhnout a žít pak jen offline (člověk si taky občas bere práci domů, že jo O:-))..ale je to strašně důležitý! ♥

   Vymazat
 3. Hezký článek! To "sledování" a "odsledování" na IG je příšerný a taky mi to nepřijde fér, takže dík za stejný názor. A ta devítka je důležitá moc.
  Docela by mě zajímalo, na jakých kurzech jste byla a který se Vám nejvíc líbil.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju moc!! Devítka je hrozně důležitá, ač si to člověk na začátku vůbec neuvědomuje O:-).. IG je takový svět sám pro sebe, některé věci nechápu, některé jsou mi cizí, ale jinak je to obrovská inspirace ♥

   Co se týče kurzů- byla jsem na kurzu blogování ve Škole stylu (lektorka Ejvi), pak na kurzu blogování holek z ACOS, psala jsem o něm nedávno, když mrknete do historie a pak ještě na jednom kurzu blogování Zero to blog..

   Mějte se moc fajn, L.

   Vymazat
 4. Milá Luci, k té profi-blogerce si myslím máte hodně blízko a hlavně - na Vás jde opravdu vidět, že to děláte s láskou, odráží se to jak v textech, tak na fotkách ...Moc Vám fandím a držím všechny 4 palce! :-) Já blogguji taky teprve chvíli, takže pro mne byly všechny rady přínosem ... Děkuji moc! H.
  beautybookbyhana.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hani, moc děkuju ještě za tento komentář! ♥ Někdy se mi stane, že to nezaregistruju hned :-( Jsem ráda, že článek aspoň trochu pomohl, kdybyste se kdykoli na cokoli chtěla zeptat či jen popovídat o blogování, jsem tu ♥ Nevím toho zas tak moc, ale i o to málo se vždy ráda podělím O:-)

   Vymazat
 5. Tak u posledního bodu jsem se vážně nasmála. Obzvláště, když se mě třeba přítel zeptá, zda už může jíst. Což je samozřejmě už taková klasika u blogerek, ale proč to říkám. Protože nejsem food blogerka, takže mi je focení jídla k prdu, protože to stejně člověk nepoužije, ale jednoduše se to stane občas nemocí.
  Poslední dobou jsem se naučila nechávat minimálně večer po šesté hodině telefon doma. Docela to funguje a člověk si odpočine. :)
  Super blog.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju Anetko! Hihi, já jsem to už taky někde popisovala ve článku, jíme neustále něco studenýho O:-) Ostuda! :-D S tím telefonem tleskám! Myslím, že to děláš velmi dobře, je potřeba nenechat se tím pohltit a odpočinout si od toho virtuálního světa!

   P.S. Krásný blog a já jsem už definitivně rozhodnutá se do toho Lisabonu někdy podívat!

   Vymazat
 6. Dobrý večer, děkuji Vám za opravdu poučný článek! Opravdu mi pomohl. Dost dlouho přemýšlím, jak posunout svůj blog na vyšší úroveň a celkově ho vylepšit. Budu se snažit vymyslet něco originálního tak, aby to čtenáře zaujalo :) Váš blog mě zaujal velmi-píšete hezky čtivě a máte moc pěkné fotky:), přestože já mám blog výhradně o knihách :D Kdybyste se chtěla na něj podívat, odkaz zde: https://bookandmyworld.blogspot.cz/
  Mějte se krásně :)

  OdpovědětVymazat
 7. Pěkný blog Opravdu miluji tento blog.

  Můžete také navštívit můj blog. www.chandigarhkesari.com

  OdpovědětVymazat
 8. Moc pěkný článek, taky pokaždé vymýšlím jak blog vylepšit a co napsat.., děkuji za inspiraci :)

  OdpovědětVymazat
 9. Ahoj všichni, je mi potěšením sdílet skvělé svědectví o DR SUNNY, že přinesl štěstí zpět do mé rodiny. Opravdu chci celému světu říct, že existuje kouzelník jménem DR SUNNY, který je tak skutečný a opravdový. Nikdy jsem v žádnou z těchto věcí nevěřil, ale když jsem na 1 rok ztratil svou ženu, potřeboval jsem pomoc, dokud jsem nenašel skvělého kouzelníka a on mě ujistil, že svou ženu dostanu zpět za pouhých 48 hodin, ale měl jsem pochybnosti. . a poté, co bylo kouzlo sesláno o 48 hodin později, právě když sesílatel kouzla řekl, že mi zazvonil telefon a překvapivě to byla moje žena, která mi poslední 1 rok nezavolala a omluvila se za bolest, kterou měla. způsobila mi a řekla mi, že je připravena přijít pro mě domů. Dr. SUNNY jí dal opravdu najevo, jak moc ji miluje a potřebuje ji. A také jí otevřel oči, aby si představila, kolik lásky spolu musíme sdílet. Budu i nadále sdílet toto svědectví po celém světě. Všem díky Dr. SUNNYMU za dobrou práci, kterou pro mě odvedl. Kontaktujte ho hned, protože je velmi mocný a vždy vám pomůže. Věřte mu a udělejte vše, co od vás žádá, a nikdy o něm v žádném případě nepochybujte. váš WhatsApp +2348082943805 nebo e-mail: drsunnydsolution1@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 10. Hezký den přátelé, povoláním jsem lékař. Nikdy jsem opravdu nevěřil na povrchnost kvůli svému profesnímu původu, dokud jsem nenarazil na doktora Ajayi, mocného kouzelníka, který je ve své práci úžasný. Měla jsem problémy ve svém 12letém manželství, když jsem zjistila, že můj manžel měl poměr se svým kolegou, tak jsem ho konfrontovala, jediné, co mi řekl, bylo, že bych měla být připravena na rozvod, protože mě už nebaví, to bylo opravdu překvapivé protože za dva dny od něj obdržím rozvodový papír, prosím ho, aby přestal, ale choval se divně, ani nepřemýšlel o tom, jak to ovlivní naše děti, tehdy jsem s kamarádkou diskutovala o svém problému a ona mi řekla, jak byla v podobné situaci, ale doktor Ajayi pro ni provedl kouzlo lásky, které zachránilo její manželství, byl jsem skeptický, ale opravdu nechci neúspěšné manželství, takže jsem kontaktoval doktora s žádostí o pomoc, poté, co jsem mu vysvětlil svou situaci, bylo mi řečeno, co má být hotovo a dnes je můj manžel se mnou opět v míru a přerušil všechny své špatné činy vůči mně. Pokud máte problém ve vztahu, doktor Ajayi je vaší poslední zastávkou pro řešení. Můžete kontaktovat na Whatsapp / Viber: +2347084887094 nebo e-mail: drajayi1990@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 11. Dobrý den, když se chystáte číst toto, víte, že vaše problémy jsou napůl vyřešeny, pokud s nimi můžete podniknout kroky, protože je to mocný duchovní muž zvaný Dr Ajayi, kterého jsem potkal při čtení nějakého článku online, máte problémy ve vašem vztahu? a chcete trvalé řešení nebo máte nějaké zdravotní problémy Dr Ajayi vás ohromí svým skvělým kontaktem na něj na WhatsApp: +2347084887094 nebo e-mail: drajayi1990@gmail.com Pomůže mi s kouzlem, které přivedlo mého manžela domů po 9 měsících odloučení, je také schopen připravit bylinky na jakýkoli druh nemoci.

  OdpovědětVymazat
 12. Jen chci, aby celý svět věděl o tomto kouzelníkovi, kterého jsem potkal před časem, nemůžu říct, co všechno pro mě udělal. můj manžel mě opustil před 4 lety s mými dětmi Surfovala jsem na internetu, když jsem se setkala s svědectvím tohoto úžasného muže online, rozhodla jsem se to zkusit a můj manžel je nyní zpět a jsme opět šťastní, nemohu dát vše, s čím mi pomohl písemně, vše, co mohu říci, je mockrát děkuji, jsem velmi šťastný a on mě ujistil, že dělá spoustu kouzel, včetně

  *Kouzlo lásky
  *Kouzlo síly
  *Kouzlo úspěchu
  *Osud těhotenství
  *Kouzlo manželství
  *kouzlo pro dobře placenou práci
  *Ochranné kouzlo
  *zaklínadlo vyhrát soudní spor
  *kouzlo štěstí atd.

  Pokud potřebujete pomoc kouzelníka Dr. Ajayiho, kontaktujte ho na této e-mailové adrese (drajayi1990@gmail.com) nebo si ho přidejte na whatsapp +2347084887094 a proberte s ním svůj problém. Je to dobrý člověk a vždy mu budu vděčná.

  OdpovědětVymazat
 13. Jsem zde, abych poděkoval doktoru Ajayi za záchranu mého vztahu. Už čtyři roky chodím s jedním klukem, je mu 39 a je mi 32. Můj přítel byl vždy tak starostlivý a milující, že mě představil všem členům své rodiny a přátelům jako svou snoubenku poté, co jsme se před pár měsíci zasnoubili. Měli jsme již pevně stanovené datum svatby, až se mé sny najednou změnily v noční můru. Jen pár týdnů před naší svatbou se můj snoubenec změnil, do té míry, že řekl, že už o vztah nemá zájem, jednoduše proto, že je ze mě unavený, věděl jsem, že to bylo v důsledku jeho bývalé přítelkyně, která ho prosila, aby přišel celou tu dobu zpátky, ale řekl, že se do její pasti nechytí, ale když řekl, že je konec, věděl jsem, že ona je příčinou. Celou noc a den jsem ze srdce plakala a prosila svého snoubence, aby se vrátil, protože už jsme naši svatbu upravili, ale on odmítl, dokud jsem neslyšel o doktoru Ajayim, kouzelníkovi, kontaktoval jsem ho a on mi řekl, co mám dělat, že sesílá některá kouzla a můj snoubenec se vrátí za 3 dny po kouzlu. O několik dní později po kouzlu, jak slíbil doktor Ajayi, byla moje snoubenka u mě a prosila mě na kolenou, abych mu odpustil, že je mu to líto a že neví, co to na něj přišlo. Díky doktoru Ajayi za záchranu mého vztahu, před pár dny jsme se vzali. Pokud potřebujete sesilatele kouzel pro jakýkoli druh kouzel, kontaktujte mocného duchovního muže Dr Ajayi na Viber / Whatsapp: +2347084887094 nebo e-mail: drajayi1990@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 14. Dobrý den všem, chci se podělit o zkušenost, kterou mám se zaklínačem jménem Dr Ajayi, je to velmi mocný muž, kterému jeho přední otec požehnal pomáhat lidem s různými životními problémy, procházel jsem nejhorší fází svého života, protože můj manžel mi řekl, že se chce z ničeho nic rozvést, zeptal jsem se ho, kde jsem udělal chybu, ale nedal mi žádnou odpověď, místo toho se odstěhoval z domu, bylo to opravdu divné, takže hledám pomoc, když jsem potkal doktora Ajayiho kouzelník online, po nějaké konzultaci jsem mu vysvětlil svůj stav, zjistil jsem, že můj manžel je se svou sekretářkou v práci a je pod jejím kouzlem, velký kouzelník mi řekl, co je třeba udělat, a já jsem postupoval podle jeho pokynů. Dnes jsem hrdou ženou, protože můj manžel je se mnou přímo doma a čekáme naše druhé dítě díky doktoru Ajayimu, kouzelníkovi, pokud potřebujete pomoc kouzelníka s jakýmkoliv problémem, Dr Ajayi je to pravé osoba pro dokonalý a spolehlivý výsledek. Kontaktujte jeho číslo Viber nebo WhatsApp: +2347084887094 nebo e-mail: drajayi1990@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 15. potřebuji pomoc s blogem o kouzelníkovi

  OdpovědětVymazat
 16. Můj manžel mě po 8 letech manželství opustil, aby byl s jinou ženou, cestoval na služební cestu a nechtěl se vrátit domů, aby byl se svou rodinou, hledala jsem pomoc, když jsem narazila na Dr Ajayi, mocné kouzlo slévač. Vysvětlila jsem mu svou situaci a vyšlo najevo, že můj manžel byl očarován tou druhou ženou, proto zapomněl na domov, doktor Ajayi udělal kouzlo a můj manžel byl propuštěn z otroctví a já jsem šťastná, že je zpátky doma po 3 letech odloučení, pokud potřebujete jakoukoli pomoc, neváhejte kontaktovat Dr Ajayi na whatsapp / Viber: +2347084887094 nebo na váš e-mail: drajayi1990@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 17. Ahoj přátelé, rád se podělím o zkušenost, kterou jsem měl při práci s doktorem Ajayim, procházel jsem těžkými časy ve vztahu, protože můj roční snoubenec najednou řekl, že bychom měli odvolat naši svatbu, že už o to nemá zájem Byl jsem zmatený a prosil jsem, abychom pokračovali v našich plánech na svatbu, ale můj snoubenec odmítl, což mě přimělo hledat pomoc jinde, a tak jsem se setkal s Dr. Ajayim online a vysvětlil mu svou situaci. Dr. Ajayi udělal kouzlo lásky a můj snoubenec se po několika dnech vrátil, klekl si na kolena, aby se omluvil. Díky Dr. Ajayi jsme šťastně manželé. Kontaktujte Dr. Ajayi Whatsapp: +2347084887094 nebo e-mail: drajayi1990@gmail.com Věřím, že bude schopen pomoci i vám.

  OdpovědětVymazat
 18. Soused mi dal kontakt na pána voodoo, když jsem opravdu potřeboval manželskou pomoc, protože pán voodoo mu už pomohl. V manželství jsem měl vážné problémy, protože moje žena byla tak závislá na drogách a měla muže, který ji tyto drogy zásoboval. nechala mě a našeho syna žít s mužem v jiném městě, ale s pomocí pána Voodoo se mi podařilo získat svou ženu zpět. Pán voodoo mi řekl, že výše zmíněný muž ve skutečnosti manipuloval s mou ženou nějakými duchovními silami. Ale teď je vše v pořádku, náš domov je nyní plný lásky a štěstí. Moje žena je teď pro mě dobrou manželkou a dobrou mámou našeho syna, také přestala brát drogy a pán voodoo přerušil duchovní řetěz, který zlý muž použil na mou ženu. To vše díky pánu Voodoo. Toto svědectví je jedním z mých slibů, které jsem mu dal, můžete ho také kontaktovat. Je velmi mocný a věřím, že by určitě našel řešení jakéhokoli problému, který mu přinesete. Napište mu na email voodooconnect60@gmail.com...  WhatsApp +2348097014925

  OdpovědětVymazat
 19. Jmenuji se Eliza, můj 5letý manžel mě opustil s naším 2letým dítětem, protože jsem ho konfrontovala s podváděním za pobyt pozdě v noci venku, než jsem věděla, co se děje můj manžel žil s jinou ženou, potkala jsem přítele, který mě představil Dr. Ajayi, mocný sesilatel kouzel. Řekla jsem Dr. Ajayi svou situaci a bylo vytvořeno kouzlo lásky, do 3 dnů se můj manžel vrátil domů a žijeme opět šťastný život. kontaktujte Dr. Ajayi na Whatsapp: +2347084887094 pro řešení vašich manželských problémů.

  OdpovědětVymazat
 20. Dobrý večer, pročítala jsem si některé články, když jsem narazila na komentář o mocném sesilateli kouzel jménem Dr Ajayi, procházela jsem silnou emocionální bolestí, protože můj manžel už na mě nemá čas, když je venku a užívá si, pořád mluví o práci. sám s jinými ženami pro mě Dr Ajayi vytvořil kouzlo lásky a od té doby se můj manžel nemůže obejít bez toho, aby vždy využíval každou příležitost, kterou má, aby ostatním dokázal, že mě miluje, jsem vděčná Dr Ajayi za mocné kouzlo za kouzlo lásky, které pro mě udělal, pokud ve svém vztahu procházíte těžkým obdobím a chcete trvalé řešení, doporučuji vám doktora Ajayiho, protože jsem z něj měl prospěch. Nestyďte se, protože je velmi důvěrný a vše, co s ním proberete, je bezpečné. Dr Ajayi můžete kontaktovat na Whatsapp: +2347084887094 nebo e-mailem: drajayi1990@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 21. Dobrý den, přátelé, nikdy jsem moc nevěřil na superfeshiera, protože jsem byl lékařem, dokud jsem nenarazil na doktora Ajayiho, mocného kouzelníka, který je ve své práci úžasný. Měla jsem problémy ve svém 12letém manželství, když jsem zjistila, že můj manžel měl poměr se svým kolegou, tak jsem ho konfrontovala, jediné, co mi řekl, bylo, že bych měla být připravena na rozvod, protože mě už nebaví, to bylo opravdu překvapivé protože za dva dny od něj obdržím rozvodový papír, prosím ho, aby přestal, ale choval se divně, ani nepřemýšlel o tom, jak to ovlivní naše děti, tehdy jsem s kamarádkou diskutovala o svém problému a ona mi řekla, jak byla v podobné situaci, ale doktor Ajayi pro ni provedl kouzlo lásky, které zachránilo její manželství, byl jsem skeptický, ale opravdu nechci neúspěšné manželství, takže jsem kontaktoval doktora s žádostí o pomoc, poté, co jsem mu vysvětlil svou situaci, bylo mi řečeno, co má být hotovo a dnes je můj manžel se mnou opět v míru a přerušil všechny své špatné činy vůči mně. Pokud máte problém ve vztahu, doktor Ajayi je vaší poslední zastávkou pro řešení. Můžete kontaktovat na Whatsapp / Viber: +2347084887094 nebo e-mail: drajayi1990@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 22. Ráda bych vám všem řekla, že jsem dokázala ukončit svůj problém s rozvodem a obnovit své manželství znovu, nevím, co se stalo mému manželovi, že podal žádost o rozvod, snažila jsem se mu to rozmluvit, ale neposlouchal mě, neměl jsem jinou možnost, než hledat pomoc kdekoli mě napadlo a dal jsem se do kontaktu s DR Ajayim a teď jsem rád, že jsem ho požádal o pomoc. Protože nebýt doktora Ajayiho, nevím, co by se stalo s mým manželstvím, protože jsem svého manžela milovala a nemohla jsem snést jeho ztrátu. Kouzlo fungovalo jako kouzlo, můj manžel se změnil a začal projevovat lásku místo rozvodu, který plánoval. Jsem příliš šťastný, že je teď pro mě všechno na svém místě. Rád bych doktora Ajayi doporučil každému, kdo prochází manželskými problémy a chce je ukončit. Pokud potřebujete pomoc skutečného kouzelníka, kontaktujte Dr Ajayi na Whatsapp / Viber: +2347084887094 nebo e-mail: drajayi1990@gmail.com, věřím, že vás nezklame.

  OdpovědětVymazat
 23. Jsem jedním z příliš mnoha lidí, kteří jsou zde na to, abych dosvědčil světu, že doktor Isikolo je skutečně muž s dobrým srdcem, který dělá vše pro to, aby pomáhal lidem, i když je veškerá naděje ztracena ve snaze najít řešení jejich problémů. Moje vlastní problémy se skutečně neliší od ostatních, protože mám svého snoubence zpět po 48 hodinách, kdy pro mě doktor Isikolo pracoval. Nezvládl jsem žal, když jsem věděl, že jsem ztratil svého snoubence s jinou dámou. Byl jsem ztracen ve tmě a jsem vděčný Bohu, že čestní lidé jako doktor Isikolo skutečně existují, jen aby setřeli slzy z tváří těch, kdo mají zlomené srdce. Mám 100% záruku a jistotu, že vás nezklame, když budete hledat jeho pomoc při hledání řešení vašich problémů, ať už manželských nebo vztahových nebo jiných problémů souvisejících se životem. Stačí mu poslat e-mail přes: isikolosolutionhome@gmail.com Můžete mu také WhatsApp nebo Viber na +2348133261196.

  OdpovědětVymazat
 24. pokud máte problémy ve svém manželském domě a chcete rychlé řešení, poradím vám, abyste se obrátili na doktora Ajayiho, velkého duchovního muže bohatě požehnaného svými předky, zažívám jeho moc, když můj manžel říká, že se chce rozvést, ale já opravdu ho miluji a nechci, abychom se rozešli, takže kontaktuji doktora Ajayiho pro kouzlo lásky po přečtení svědectví od různých lidí online o něm, chci projít procesem, o který mě požádal, abych ho následoval, a dnes žiji šťastně se svým manželem protože zrušil a roztrhal rozvodový papír po milostném kouzlu Dr Ajayi, můžete mu napsat na jeho číslo Whatsapp pro rychlé řešení vašich problémů +2347084887094 nebo e-mail: drajayi1990@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 25. Moje osmileté manželství bylo na spadnutí, když jsem se dočetla o doktoru Ajayim, mocném kouzelníkovi, který pro mě vytvořil kouzlo lásky, a to přimělo mého manžela pokleknout a prohlásil, jak moc si mě váží a nikdy neopustí manželství, protože Dr. Ajayi, můj domov je nyní plný lásky. Pokud máte v manželství těžké časy, doktor Ajayi je vaší poslední zastávkou pro pomoc. Kontaktujte ho na Whatsapp: +2347084887094

  OdpovědětVymazat

Blog Design Created by pipdig