neděle 19. března 2017

Bad Kleinkirchheim aneb ty nejlepší hory s dětmi


Vždycky jsem ráda objektivní a tak bych i na této dovolené chtěla vypíchnout něco, co se nám třeba nelíbilo, nebo co by šlo udělat jinak, ale když ono moc není co O:-). Byla to totiž jedna z nejlepších dovolených, jaké jsme kdy s dětmi zažili! Jen tedy toho sněhu mohlo být dole víc.. Ale jinak prostě paráda, a to z několika důvodů:


 • babi s dědou jeli s námi (což znamená, že jsme si i zalyžovali ve dvou a měli chvíli alespoň mentální oddych :-D)
 • ani jedno z dětí nelehlo s teplotou (a to je vlastně nejdůležitější, kašlou totiž od prosince)
 • vybrali jsme hezký hotel s několika bonusy
 • měli jsme štěstí na lyžařskou školku
 • počasí se umoudřilo (ano, zažili jsme i déšť a chumelenici, ale převažovalo sluníčko nebo alespoň zataženo)
 • cesta nebyla tak šíleně dlouhá (jako takto, 550 km je štreka, ale ať žije tablet, Rosenberger a zásoba piškotů a jiných sušenek O:-))


Hotel NockResort jsme vybrali zcela náhodně přes Booking a nakonec objednávali přímo přes stránky hotelu. Tím, že s námi byli Martinovi rodiče, vzali jsme 2 dvojlůžkové pokoje s přistýlkou a zřejmě tak i ušetřili (dětí jsme se ale nezbavili, spaly s námi samozřejmě O:-)). Hotel má dvě budovy, my bydleli v té hlavní a měli to tak o kousíček blíž do jídelny (to je podstatné :-D) a k bazénu.

A proč mluvím o té jídelně? Protože to jídlo! To byla prostě dokonalost! Trochu nás podezírám z toho, že vybíráme ubytování už jen podle toho, kde se dobře najíme :-D. A tady to byla pecka! Bohaté snídaně (hlavně ty vajíčka a párečky, že) a čtyřchodové večeře. V ceně jsem měli tzv. snack, což jsme si mysleli, že bude jen malá odpolední svačina a on se z toho vyklubal docela solidní oběd- měli jsme na výběr z bufetu, kde bylo několik druhů salátů, každý den jiná polévka a jedno hlavní jídlo. Pro děti ideální a nám to ušetřilo čas, kdy bychom chodili na obědy jinam.


V Bad Kleinkirchheimu se nachází termální lázně. Dělali jsme si na ně zálusk, ale tím, že jsme měli wellness v hotelu, zpohodlněli jsme a ani se tam nedostali O:-). Hotel nabízel velký bazén (voda na mě krapet studenější, děti opět otužilejší, jak matka), vířivku (tady už mi bylo teplo dost) a několik nových saun (zde jsem již roztekla úplně), ze kterých byl hezký výhled rovnou na sjezdovku a městečko :-). Párkrát se tedy zadařilo udat děti babičce a dědovi a jít se nahřát jen ve dvou :-).


Hotel se nachází přímo u dětské sjezdovky a cvičné loučky. A to byl obrovský bonus! Protože hned u toho je lyžařská školka, kam Nelinka chodila a my tak i ráno stíhali (na nás docela neobvyklý jev :-D). Martin tak na 9.30 odvedl Nelinku z lyžárny asi 30m na svah, já mezitím oblékla Hugouška a šli jsme fandit a "šmrdolit" se ve sněhu (nebo lyžovat a šmrdolili se babi s dědou). Dole ho tedy moc nebylo a byl pak už dost mokrý, pár dnů totiž i pršelo (a bylo asi 10 stupňů).. Po obědě chodil Hugoušek zcela vysílen spát do kočárku a horský vzduch ho vždy zmohl natolik, že kdyby mohl, spal by i 3 hodiny v kuse..

Nahoře na Nockalmu je pak i horská chajda s prolízačkami a mini zázemím pro děti. My se tam všichni dostali jen jednou a to nebylo zrovna přívětivě, v lepším počasí je to ale pro děti fajn (hlavně ten zážitek lanovkou :-)).


Systém už máme od minulého roku promakaný O:-). Střídáme se vždy s babi a dědou, takže jednou lyžují dopoledne a my odpoledne, pak zase naopak. A ti, co zrovna nelyžují, sbírají děti ze sněhu :-). Né vážně, jsme strašně vděční za to, že s námi vůbec chtějí jezdit a navíc nám umožní totální luxus vlastního času jen sami pro sebe. Vím, že to není samozřejmost a vážíme si toho moc. A S Martinem jsme se shodli, že nám ty 3 hodiny lyžování vlastně docela stačí. Po hodině už si pomalu začínáme navzájem stěžovat, co vše nás bolí a po 3 hodinách už děkujeme za to, že zavírají vleky (mimochodem bylo to ve 4 a v tu dobu už bylo nahoře úplně mrtvo a zavřené restaurace).

Vybavení lyžařského střediska už je bohužel krapet staršího data, takže kabinky jsem tipovala tak na 80. léta a krytá sedačková lanovka je něco, co v Bad Kleinkirchheimu nepotkáte O:-). Možností lyžování je tu však několik a nám se nejvíc líbil právě Nockalm, kam jsme pak vzali i Nelinku (nahoře jsou totiž hezké modré sjezdovky). Kdybychom jeli sami dva, asi jedeme lyžovat jinam, ale takhle s dětmi je tohle místo prostě ideální a naprosto dostačující O:-).


No a teď k naší lyžařské hvězdě :-D. Přihlásili jsme ji do lyžařské školičky u hotelu a oni měli české instruktory!! Bombaaa! Takže byla ve skupince, kde byly sice děti, kterým nerozuměla, ale důležitý je, že se domluvila se slečnou instruktorkou, která byla zlatá. Nelču to bavilo a když jsme jí jeden den dali na výběr, jestli chce lyžovat, CHTĚLA (to proto, že měli závody a ona závodí zřejmě ráda :-D). 

Už v Liberci se naučila zatáčet a jezdit na pomě, tady pokračovala v krasojízdě a poslední 3 dny lyžovala na velkých sjezdovkách a lanovkách. Jeden den odpoledne pak lyžovala s námi a já byla překvapená, že naprosto pohodlně sjede modrou (ale i červenou) sjezdovku a dokonce jsme byli poučeni, že máme jezdit za ní, že nám totiž bude ukazovat, jak se jezdí (paní učitelka :-D)).

Takže to by bylo a příští rok nás čeká Hugouš, a to bude asi trochu jiné kafe :-D. 


Kam jezdíte rádi na hory Vy? Máte nějaký tip na další fajn baby friendly středisko? Jinak totiž asi příští rok jedeme zase sem :-D..

Lucka

P.S. Jedno velké DĚKUJI  a PUSU babičce s dědou!!
SHARE:

7 komentářů

 1. V Badu jsme byli s dcerou loni, chodili jsme denně do termálů a super. Akorát jsem čerstvě zjistila, že jsem těhotná, takže jsem si opět nezalyžovala. :-/ snad příští rok.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jee, Adélko, tak to gratuluji, ale prcek je asi už na světě, že O:-) Nám se tam fakt moc líbilo, menší středisko, takové rodinné, ten dětský svah byl super a termály jako bonus.. Slyšela jsem na ně samou chválu, tak snad se tam ještě někdy dostaneme, abychom konečně vyzkoušeli ♥ A nebojte, lyžování neuteče, já lyže taky pár let vynechala, naštěstí se to nezapomíná :-D..

   Vymazat
 2. Luci, opět krásně napsáno (to už se opakuju), je to užitečná organická recenze :-) Děkuji za tip a dávám si toto místo někam do poznámky, až budu jednou hledat rodinné středisko v Rakousku. jinak s tím jídlem to máme s partnerem podobně. Akorát si zatím kolikrát vaříme raději sami. Ale myslím, že s dětmi to spadne také min. do polopenze nebo all inclusive :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Peti, moc děkujiii!!! S dětmi je člověk rád, když má to jídlo zajištěné. Jezdíme i do apartmánů, kde si vaříme, ale to si pak člověk "neodpočine" vůbec.. Takže někdy se my rodiče odměníme a necháme to jídlo na někom jiném :-D..

   Vymazat
 3. Dobře napsané. Budete cestovat hodně!

  OdpovědětVymazat
 4. Luci, nevím jestli tyhle komentáře až tak zpětně čteš a vím, že už je vlastně po zimě :-) Ale :-D my jezdime do Bad Kleinkircheim asi už 6. rokem. Kluci mají aktuálně 6 a 8, takže lyžovat oba začínali taky tady.
  První rok jsme taky byli v jednom tom hotelu přímo u sjezdovky, druhý rok možná dokonce v tom co vy teď. Pak jsme ale objevili hotel Familien-Sporthotel Brennseehof ve Feld am See což je asi 15km od Bad KL. Ta dojezdová vzdálenost nám vůbec nevadí, protože
  - hotel je naprosto geniální a hlavně veden jako dětský
  - dětská herna s hlídáním v podstatě od ráno do večera, kdyby bylo potřeba - dílničky, plavání a jiné akce pro děti
  - u hotelu je maličky kopeček pro úplně začínající děti s hotelovou lyžařskou školou
  - jejich wellness je perfektní, v samotné místnosti oddělené dětské brouzdaliště a pak hlubší bazén, vedle v místnosti sauny a páry + nový wellness areál s výhledem na jezero, velká odpočívací zóna s krbem, vnitřně-venkovní bazén, samostatné sauny s výhledem na jezero a 2x odpoledne saunovací rituál
  - velké rodinné pokoje s patrem, takže večer můžete v klidu sedět u telky a vína případně a nerušíte děti
  - jídlo je naprostá dokonalost, snídaně dokonalost, oběd, odplední svačina + zákusky, jednou za týden asi 5 chodové gala menu, dětské menu zvlášť, ale když si řeknete dostanou děti i z dospěláckého, např. polévku, dezert apod. zmrzka pro děti
  - v hotelu je vnitřní tělocvična jakože hala na fotbal apod, dětská herna s takovým tím lanovým prolézacím systémem
  - pokud máte štětsí a je zima, zamrznuté jezero a dá se bruslit, stejně tak stříkají tenisové kurty před hotelem a pro děti mají ty tučňáky na bruslení a brusle půjčují
  ...
  Ten hotel nám prostě připadá naprosto dokonalý, byli jsme tam už 4x a fakt nám nevadí dojíždět ten kousek do Bad, stejně raději jezdíme lyžovat na Nockalm, tak bychom do auta museli sedat tak jak tak :-)
  Tak kdyby jsi to náhodou ještě někdy četla :-D
  Hezký den

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jee Vendi, moc moc děkuji za tip! určitě na to mrkneme! Právě jsme si říkali, že příští rok už bychom jeli asi i někam jinam, přestože je to tady super a hned u dětské sjezdovky. Děti už ale stejně jezdí lyžovat nahoru, tak je to vlastně jedno. A tohle zní báječně!!! Moc díky!!!!

   Vymazat

Blog Design Created by pipdig