pondělí 29. května 2017

Dům myšek a jedna úžasná pozvánka


Dům myšek. Možná si vzpomínáte, že jsem o této překrásné knížce již psala. Máme totiž doma první i druhý díl a čteme je stále a moc rádi. Teď k nim přibylo další pokračování pod taktovkou nakladatelství Meander. Třetí díl má podtitul Cirkus a je opravdu z cirkusového prostředí.
A nejen z něj. Dozvíte se o tajemném inzerátu, jak psali společně dopis, kterak k nim přišel pan pošťák nebo jak byla Julie s maminkou na přijímacím řízení u ředitele cirkusu O:-). Ony dvě se totiž společně s cirkusem vydají na cesty a zažijí nejedno dobrodružství. O tom všem si pak píše se Samem v dopisech a nakonec nastane šťastné shledání.


Opět kouzelně napsané a skvělé fotky, která Vás hned vtáhnou do děje. Možná už víte, že Dům myšek má na svědomí autorka Karina Schaapman, která ho i sama vyrobila. On totiž skutečně stojí! Je asi 3 metry vysoký a 2 metry široký, jev něm přes sto pokojů, chodebních systémů a venkovních prostor. Myšky, které ho obývají vyrobila rovněž sama autorka. A o jednu z nich se také soutěžilo. Z nakladatelství jsem slyšela, že mizí rychlostí blesku a pak už zase dlouho nebudou. Tak si pospěšte O:-). A co se chystá? Čtvrtý díl na sebe nenechá až tak dlouho čekat a já Vám už teď prozradím, že se půjde na pouť! Tak na to se těšíme obzvlášť hodně, bude to krásným dárkem třeba na Vánoce..


A pokud jste fanoušci tohohle kouzelného světa myšek, pak pro Vás mám jednu krásnou pozvánku! 1 až 2. června se koná festival Děti, čtete? a konkrétně 2.6. ho navštíví sama autorka myšek Karin Schaapman! Od 16 do 17 hodin se bude konat v Musaionu (Národopisné muzeum Národního muzea) beseda s autorkou a prý dorazí z Amsterdamu také kulisy domu, kde se příběh odehrává a děti budou mít možnost pustit se do výroby svého vlastního domku!! No, není to skvělý?? Více o programu najdete ZDE!
A kdo dnes vyhrál tuhle krásnou knížku a Julii k tomu? Tramtadaaaaaaaaaaaaaaaaaa...

Lucie Chmielová (komentář na blogu)

Gratulujeme!!


SHARE:

Žádné komentáře

Okomentovat

Blog Design Created by pipdig