úterý 30. května 2017

Šperky od Le petit délice + pozvánka


Malé potěšení, to v překladu z francouzštiny znamená Le petit délice a tyto překrásné šperky tomu skutečně odpovídají. Pojďte se společně se mnou podívat, kdo za těmito skvosty stojí a jak vlastně celý nápad vznikl.

Lenka Ter-Akopowa Poláčková je módní redaktorka, stylistka a designérka, která v módním světě pracuje již 15 let. Spolupracovala s významnými tuzemskými časopisy a reklamními agenturami. Jako módní redaktorka vedla i časopis Marianne a 10 let pak Ona Dnes. Stejně tak dlouho se věnuje i osobnímu stylingu pro obchodní centra a za svoji kariéru oblékla až 4000 reálných žen.Jak se tedy dostala k navrhování šperků? Sama tvrdí, že značka vznikla vlastně omylem. Konkrétně při jedné cestě do Paříže v roce 2010, kam zamířila pracovně na veletrh Bijorhca, což je jediný francouzský veletrh, který se specializuje výhradně na šperky. Tam se zamilovala do malých, něžných a ozdobných náramků a náhrdelníků a cestou zpět do Prahy už s sebou vezla prvních pár komponentů a v letadle vymyslela název značky.

Dříve hodně šila, ale protože se tehdy přestěhovala do mini garsonky, se šitím byl kvůli prostoru konec. Našla si tak něco menšího, co mohla vytvářet, byť to dnes už tak málo místa nezabírá. Navíc se Lenka mezitím stala i maminkou :-). Za těch 7 let si Le petit délice našlo spoustu věrných zákaznic, neustále se vyvíjí a reaguje na aktuální trendy. Šperky si však stále drží vysokou kvalitu a vzhledem k tomu, že se mají stát Vaší součástí, nesundávají se (což velmi oceňuji, protože není nic horšího, než každé ráno bojovat se zapínáním náramku, když spěcháte do školky :-D). Šperky Lenka vyrábí v omezeném množství (každý je takřka originál) nebo přímo na přání dané zákaznice. A vhodné jsou i pro miminka.

Z materiálů Lenka nejčastěji používá stříbro, zlatou stálobarevnou slitinu a drahokamy. Vyrábí strašně moc druhů šperků a jak sama říká, nejdéle jí vždy trvá vymyslet prototyp, který bude fungovat, vypadat dobře a nepřekážet při nošení. Já jsem si z festivalu Mini odnesla jedno béžové nekonečno pro sebe a jednu růžovou hamsu pro Nelinku O:-). Jenže to nebylo zdaleka všechno (musela jsem si pořídit i hamsu pro sebe, abychom je měly s Neli stejné, že :-D)! Upozorňuji, že tyhle náramečky jsou silně návykové.. A tak jsem svoji sbírku rozšířila ještě o pár kousků a něco mi říká, že jsem do budoucna ještě neskončila O:-). Minimálně chci jeden náramek s nápisem Mom pořídit i svojí mamince. Pokud byste i Vy chtěli náramek od Lenky, pak určitě mrkněte na její FB stránky ZDE a neváhejte jí napsat. A pokud jste z Prahy, určitě se přijďte na šperky podívat osobně na pop-up Le petit délice, který se bude konat ve dnech 9.6 až 11.6. 2017 v optice OpticLab na adrese Masarykovo nábřeží, Praha 2 (v pátek od 11 do 19, v sobotu a neděli pak od 11 do 17h). Já tam určitě budu!A kdo se stává dnešním výhercem tohoto krásné šedého náramku s nápisem Mom? Tramtadaaaaaaa!

Lenka Kňazovčíková (komentář na blogu)

Gratulujeme!!SHARE:

1 komentář

Blog Design Created by pipdig