neděle 21. května 2017

Přiznání aneb 10 věcí, které ze mě asi dokonalou mámu neudělajíJak by měla vypadat dokonalá máma dle současných měřítek? Těžko říct, ale rozhodně by neměla dělat zrovna tohle O:-). Aneb dnes tu pro Vás mám mých 10 malých přiznání (nebo selhání?), díky kterým zřejmě jako máma neodpovídám přísným nárokům dnešní doby O:-).

1. Nejsem kreativní

Tuhle jsem byla u své kamarádky, které visí v předsíni obrovská nástěnka plná kreativních výtvorů typu ovoce z obarvených těstovin ve stylu Arcimbolda, pavoučka z papírového tácku nebo podmořského světa vyskládaného z mušlí od Jadranu a já marně přemýšlela nad tím, kde že jsem to na podzim schovala ty kaštany, že už budou pravděpodobně asi plesnivět O:-).


2. Zločin jménem bota

Barefoot...Velký trend.. Vůbec netvrdím, že je špatný, ale nás jaksi minul nebo co.. Hugo nosil capáčky, ale od té doby, co jezdí na motorce, nosí prostě boty s tím sprostým slovem (normální podrážkou myslím).. Možná, že 9 z 10 fyzioterapeutů řeknou, že je to nebezpečný, ale my se promenádujeme po betonovým chodníku v sandálech či teniskách a vůbec nám to není blbý O:-).


3. Ať žijí pampersky

Bavlněná plína se u nás používala výhradně na blinkání O:-). Představa, že by mi při mých uklízecích schopnostech v koupelně ve vaně ležely 3 dny starý použitý plínky a čekaly na smilování, se mi ježí všechny chlupy na těle. Lákavá pro mě ani není představa toho, že bych natěšeně čekala několik hodin s mimi Hugoušem v náručí nad nočníkem, jestli zrovna tenhle aristokratický škleb či tenhle tik v oku neznamená, že se blíží zlatý hřeb večera za 5 bludišťáků (nepoznám to kolikrát ani teď, náš koberec by jednou mohl vyprávět :-D).


4. Mami dá kokinkooo

To jsem si stokrát mohla říkat, že u nás sladkosti prostě doma nebudou, ale pak přišla jedna babička, druhá babička.. A teď je u nás kokinko nejpoužívanější slovo O:-). A já se zcela dobrovolně přiznávám, že občas ho používám jako zbraň ke svým vyděračským metodám typu: když se oblékneš, když spapáš oběd, když teď nebudeš řvát, když tomu chlapečkovi vrátíš jeho motorku, když mě necháš ještě chvíli vyspat, když mi vrátíš ty klíče,  nebo (a to je nejlepší) když se se mnou vyfotíš :-D.


5. Maminka pustí Peppu, jo?

Dětem by se prý do 3 let neměla vůbec pouštět televize, do 5 let půjčovat tablet či mobil.. Aha, takže Youtube uměla Nela ovládat ve 2,5 letech a v nestřežené chvíli dokonce zhlédla téměř celý záznam jakéhosi domácího porodu. Hugo ho s přehledem zvládá už teď a jeho rychlost by mu mohl závidět kdejaký Fatty Pillow (to je prý prosím pěkně youtuber O:-)). Ne, že bych na to byla pyšná, ale pokud nechci, aby při příležitostné návštěvě restaurace uspořádali bojové tažení až do kuchyně nebo pokud si chci zachovat duševní zdraví při cestě autem, prasátko Peppina to jistí (a jestli jsem se něco na mateřské naučila, tak nakreslit tohle prase i když mě vzbudíte ve 3 ráno, heč :-D).


6. Mami, pojď si hrát na..

Ráda maluju (no, spíš omaluju :-D), čtu, plastelínuju, hraju karty.. Ale jakmile se z pokojíčku ozve: "Mami, pojď si se mnou hrát na princezny (a zde si dosaďte i kterékoliv jiné slovo včetně koně nebo slepice)", přemýšlím, na co bych se vymluvila. Po 5 minutách, kdy sedím na zemi obalená hadrama a dělám služebnou Bětu nebo řehtám a na zádech vozím obě děti, se mi kroutí palce u nohou a vymýšlím, že ten hrnec v kuchyni opravdu potřebuje zamíchat.

Na druhé straně můj muž tyhle hry miluje. A když je požadavek, klidně běhá po bytě v převleku indiána a hraje náčelníka Inču-čunu.. Co na tom, že pak je všude neskutečný bordel? :-D 


7. Šátky, šátky, šátečky

Nikdy jsem nešátkovala.. Proboha, jsem vůbec matka? Určitě je to super věc, ale já jsem děsný nemehlo.. Představa, že bych se půl hodiny štelovala, přemýšlela, motala, zavazovala, rozčilovala, zuřila, trhala, škubala a nakonec mi dítě snad vypadlo na zem, to si radši vezmu kočárek s držáčkem na pití, koupím si kafíčko a procházím se po parku jako ta správná městská dámička (a navíc, do kočárku narvu půlku naší domácnosti, že :-D).


8. Cvičme v rytme

S Nelou jsem nikdy nechodila nikam cvičit ani plavat a ve 4,5 ještě neumí anglicky.. Tak a je to venku :-D. Přísahám, žije a dokonce to i vypadá, že jí to nijak výrazně nepoznamenalo O:-). S Hugoušem jsem teď cvičit začala. Paní lektorka je hodně odolná a zlatá, ale Náš Hugoslávek se předvedl hned první hodinu.. Bojkotoval všechno. Na balónu skákat nechtěl, kopl ho do kumbálu.. Opičí dráhu vzal v protisměru a některé překážky ho nechaly zcela chladným, jiné nechtěl opustit a uplatňoval si na ně vlastnické právo.. Místo říkanky a tleskání v rytmu začal na všechny řvát svou oblíbenou písničku Pod dubem, za dubem, tam tě oškubem (v jeho podání asi něco jako : "Po beeeeeeem, za beeeeeeeem, tam t beeeeeeeem) a ostatní nabyli dojmu, že jsme asi od cirkusu :-D.


9. Prádlo sem, prádlo tam

"Neli, prosím tě obleč se, dělej, spěcháme do školky!" "Maminko, ale když já nemám co, nemám tady ani jedny ponožky." Ne, to není sci-fi, to je dost častá reality show běžného rána u nás doma. Ještě, že existuje ta sušička, kde se poměrně dost často vyskytuje hrouda pomačkaného vysušeného prádla, ze které vylovím dvě ponožky a když mám ještě hodně, ale hodně velké štěstí, jsou i obě Nelinčiny :-D.


10. Klidná máma

Ano, nejsem ten typ mámy, co se hodí do zenového klidu a z něj jej nevyvedou ani skotačící děti, plazící se po podlaze v pekárně. Když nestíháme (za což můžu samozřejmě já, která se zavčas nevykopala z postele, nebo si nutně musí udělat černé oční linky), jsem nervózní jak sáňky v létě, lítám po bytě a čím víc běsním, tím víc mě moje děti, jak říká můj muž, "fuckují" :-D. Když někde předvádějí hysterickou scénu, červenám se až za ušima a nejradši bych se hanbou propadla až pod chodník (a přiznám se, už mě jednou napadlo, že se k tomu dítěti hlásit ani nebudu O:-)) a kojení na veřejnosti pro mě vždy bylo tak psychicky náročné, že to většinou skončilo tím, že jsem řvoucímu a odmítajícímu Hugoušovi rvala to prso s brekem (mým i jeho) do pusy O:-)..


Tak jo, pro dnešek by to asi už stačilo, aby na mě náhodou někdo nezavolal sociální pracovnici :-D. Ale víte co? Onehdy jsem četla krásný článek o tom, že základem šťastného dětství a potažmo celého života je láskyplná a spokojená maminka a pevný, silný a spolehlivý otec. Tak jo, přes to všechno bych řekla, že minimálně toho tátu, toho jsem teda dětem vybrala fakt dobře O:-)

Jak jste na tom vy? Prásknete na sebe taky něco? O:-) Shodneme se v něčem? O:-)

Lucka

P.S. A pokud nás máte rádi, stále můžete každý den poslat 1 hlas v anketě o Mamablog roku 2017 právě ZDE, a to až do 1.6. O:-).

P.P.S. A nezapomeňte nás bedlivě sledovat, už za chvilku spustíme velkou narozeninovou soutěž O:-). A bude se hrát o krásné ceny, slibuju!

 Neli:     legíny, mikina, kšiltovka - LoowFat kids // bunda, tenisky - Zara
 Hugo:   tepláčky, tričko kšiltovka - LoowFat kids // bunda - Lindex // boty - RAK
 Lucka:  kalhoty - French Connection // bunda - Levi´s // tričko - Comme des garcons Play                          


SHARE:

22 komentářů

 1. Ehm, přikládám svůj - velmi podobný - článek z dřívější doby :-)
  http://www.hadejmatildo.cz/2017/02/10-hrichu-line-matky.html
  Já sice šátkovala a barefoot je mi blízký, ale v mnoha jiných věcech se shodneme. Matilda zvládá youtube od necelých 2 let (ostuda!) a nedávno se s velkým zájmem při večeři koukala na jakousi hodně drsnou parodii prasátka Peppy, která Peppu operují a všude stříká krev...Než jsem si všimla, na co vlastně kouká :-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :-D Vidím, že my maminky prostě všechny řešíme to stejné :-D Ten pocit, že jsme nějak selhaly a přitom v tom nejsme zdaleka samy :-D Nebo jsme neselhaly ani jedna? ♥

   Děkuji za odkaz, článek si ráda přečtu ♥ Třeba se na ten kurz šití fakt nebudu muset hlásit :-D :-D

   Vymazat
 2. Naprostý souhlas, shoduji v 8 bodech, jsem moc rada, ze v tom nejsem sama ;-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju děkuju děkuju i já Kristinko!! ♥ Nejsme v tom samy! Jen o některých věcech se moc nahlas nemluví O:-) :-D

   Vymazat
 3. Luci super článek, docela jsem se pobavila, že je to jak u nás :) shoduji se v 8 bodech:D barefoot boty nějaké máme,ale dáme i normalni a cvičit a plavat taky chodime, jinak plinka je takovej hadřík na všechno, ale v kalhotách ji nikdy neměl :D a YouTube ovládal už asi v jednom roce a ovládat mobil už umí pomalé líp než já :D trošku ostuda, ale za trošku toho klidu mi to stojí :D holt taky nebudu matka roku, ale hlavně že se máme rádi :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Míšoo! Plínka je hadřík na všechno, ale v kalhotách ji neměl :-D To jsem se od srdce zasmála :-D My teď taky chodíme cvičit, ale někdy mi přijde, že z toho mám větší radost, jak on :-D On chce v prvé řadě všude dělat bordel :-D

   A přesně tak, rádi se máme ♥♥♥ A vo vo vo vo tom to je :-D

   Vymazat
  2. Samozřejmě jsem myslela tu látkovou plinku, taky jedeme jedině v pamerskach :D :D
   Joo tak to je klasika, že ve cvičení i v plavání chce dělat něco jinýho než se mu řekne, instruktorka v plavání už si zvykla že Matyáš ji tu hodinu většinou narušuje a dělá jen co se mu libi :) je fakt že jednou za čas dělá co má :-)

   Vymazat
 4. Luci, to je boží článek, fakt jsem se zasmála! Sice ještě nejsem máma, ale něco mi říká, že na tom budu dost podobně :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Leni, neboj, třeba v sobě objevíš skryté talenty :-) ♥ Jako vážně! Spousta maminek začne na mateřské dělat něco kreativního a třeba i něco vyrábět.. Já to strašně obdivuju, ale bohužel to není můj případ, jsem levá jak bota :-( Já umím akorát trochu kecat tady na blogu :-D

   Vymazat
 5. Klid, Emma ovládá YouTube od roka a čtvrt :-D....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky sjíždí různý porody? :-D Nelča už jich pár viděla, včetně toho, kde rodila Elsa i Peppina :-D (přísahám, že to bylo nedopatřením, vždycky se někam prokliká :-D)..

   Vymazat
 6. Ježiši, Luci:-) Já umírám!!! Pavouček z papírového tácku to zabil. Shodujeme se ve všech bodech kromě barefoot (já nejsem ale žádná ultra zastánkyně, spíš si to zatím tak opatrně osahávám:-))
  My máme ještě k tomu všemu společné spaní v posteli (přes den spinká v postýlce, zato večer musí být u nás...)
  Tablet a mobil nás zatím míjí, ale na televizi (pohádky) se u nás kouká každý den, především když je Linda nemocná. Tuhle na nás sestra na pohotovosti koukala jako na vrahy nemluvňat, když jsme jí sdělili, že jediný způsob, jak Lindě dopřát odpočinek v posteli během horečky a angíny, spočívá v puštění pohádky...jinak se pochopitelně po deseti minutách zvedne a i kdyby byla na smrt nemocná, odchází dělat bordel po bytě...No, já i brácha jsme na pohádkách vyrostli a upřímně to ani u jednoho z nás nevyvolalo nezvratné zatmění intelektu:-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Janiiii!! :-D :-D

   Já myslím, že barefoot jsou fajn, ale ne v tom našem městským betonu, kde se nejvíc pohybujem.. Když je léto, nechám je po trávě běhat taky bosky ♥

   V posteli spíme taky!! O:-) Ale to je podle mě krásná věc..Když se ve dveřích ložnice objeví Nelča a pod paží má polštářek, jsem šťastná.. A těším se, až jednou takhle přijde Hugy (jestli teda někdy přijde :-D) ♥♥

   To mi právě minule říkala i moje máma, že jsem na televizi klidně koukala celý týden nonstop, když jsem byla nemocná, takže jsem v klidu.. Zdá se, že jsem i přesto celkem normální (alespoň občas :-D)..

   Jo a s tím bordelem v nemoci- já tomu říkám Nurofen efekt.. do pár minut se z nich stanou zase moji démoni :-D

   ♥♥♥

   Vymazat
 7. Ahoj, díky za super článek! Jasně, že se v mnoha věcech shodneme. Musela jsem se nad některými body úplně smát. Jaj, jak já bych chtěla být za paničku s kočárkem, to bohužel nemůžu, protože můj Hugo řve ve svých téměř 12 měsísích jako tur, takže nosíme... ale jak to jen chápu!! (čekám, kdy mi odejdou záda a v obou rukou mám zánět šlach, dobrý ne?)
  Nejsem kreativní, nejsem klidná, věčně nestíhám, včera měl Hugo první zmrzlinu a je jasné, že jako úplatek to bude fungovat skvěle a notebook s Gumídkama jedeme asi od půl roka, protože jinak se prostě nenají ... no co jsem to za matku? :D
  Tak ještě, že v tom nejsem sama...

  OdpovědětVymazat
 8. Super článek , min v prvních 6 bodech se shodujeme, když mně nejstarší dcera nutila hrát si s Barbínama, taky jsem vymejšlela všechno možný, abych nemusela ;-) Šátkuju a nosítkuju proto, že od tý naší 2měsíční tyranky už mám zánět šlach v zápěstí . Chodit na procházku jako dámička s kočárkem by se mi taky líbilo, ale zatím jsme ve stadiu, kdy se Emma nese jako královna na ruce a gou druhou tlačím prázdný kočár. Jo a prostřední Nella ještě téměř ve 4 letech jezdila u nás v ulici na odstrkovadle nahatá, je v botách :-D . Ještě, že jsme malá vesnice a sousedé byli tolerantní :-)))

  Míša

  OdpovědětVymazat
 9. Ahoj přátelé mé jméno je Camila Rodela a já jsem z Michiganu, Unied State.I jsem tady, abych svědčil o dobrých pracích DR.OGAGA ​​KUNTA v mém životě. Můj manžel a já jsme byli ženatí 27 let se dvěma dětmi. Před dvěma lety to všechno skončilo. Chtěl jsem svého manžela vrátit zpět a prosil jsem ho, ale nikdy neposlouchal, takže jsem narazil na několik svědectví o tomto kouzelníku. Někteří lidé svědčili o tom, že přivedl své bývalé milenky zpět, někteří svědčili o tom, že obnovuje lůno a léčí rakovinu a další nemoci, někteří svědčí, že dokáže odhodit kouzlo, aby zastavil rozvod a také kouzlo, aby získal dobře placenou práci. Je úžasný, také jsem se setkal s jedním konkrétním svědectvím, byla to o ženě zvanou Věra, svědčila o tom, jak přivedl svou Ex lásku, a na konci svého svědectví ona upustila svůj e-mail. Poté, co jsem si všechno přečetl, rozhodl jsem se Vyzkoušet ho. Kontaktoval jsem ho e-mailem a vysvětlil mu můj problém. A on mi řekl, co potřebuji udělat, udělal jsem to a můj manžel se vrátil ke mně. Vyřešili jsme naše problémy a byli jsme ještě šťastnější než kdy předtím DR.OGAGA ​​KUNTA jste nadaným mužem a nepřestaním ho publikovat, protože je to nádherný muž. Máte-li nějaký problém a hledáte skutečné a pravé kousky kouzla, zkuste jej kdykoliv, je odpovědí na vaše problémy. Můžete se s ním spojit e-mailem: ogagakunta@gmail.com a vyřešit své problémy jako já. Může vyřešit následující problémy a mnohem víc.
  (1) POKUD JEŠTĚTE VAŠE ZPĚTNÉ ZPŮSOBY
  (2) Chtěli jste uvěřit svému muži, aby zastavil rozvod
  (3) Chtěli byste být podporováni ve vašem úřadu
  (4) CHCETE PÁNSKÉ A ŽENY PROVÁDĚT NÁS NAJDETE ATRAKTIVNÍ
  (5) POKUD JE CÍL DĚTÍ
  (6) Chtěli jste být bohatý
  (7) Chtěli jste váš muž, aby vás miloval jen za zbytek jeho života
  (8) POTŘEBUJETE DOBRÝ ŠŤASTNÝ SPELL
  (9) POTŘEBIL LOTTERY SPELL
  (10) JE POTŘEBA JOBU
   Ogagakunta@gmail.com nebo na WhatsApp +2348069032895

  OdpovědětVymazat
 10. Cítím se tak znovu požehnaný v mém sňatku poté, co doktor OGODO přivedl zpět svého manžela, který se se mnou odloučil po dobu 6 měsíců. Am GABRIELA podle jména. Dokonce i když mají ústa po celém těle, nestačí bych poděkovat doktorovi OGODOVI za jeho pomoc v mém životě. Můj manžel se se mnou oddělil po dobu 6 měsíců a byl bez bolesti a bolesti. Takže jsem hledala pomoc všude, ale nic nevyřešilo, dokud jsem se s doktorem OGODO nepotvrdil, který jsem kontaktoval online. Vysvětlil jsem mu svou situaci a on slíbil, že se můj manžel vrátí ke mně do 24 až 48 hodin, pokud mi srdce pořád bít pro něj. Věřila jsem v něho a on mi připravil kouzlo a můj manžel mi říkal přesně, když řekl doktor OGODO. Prosil a řekl, že mě potřebuje zpátky a teď už 9 let znovu žijeme šťastně. Každý, kdo tam četl článek, který potřebuje pomoc, by se měl obrátit na něj ... E-mail. Doktor OGODO prostřednictvím společnosti ogodomikespells@gmail.com pro více informací
  Pokud jste někde procházeli některou z těchto činností
  problémy uvedené níže je také perfektní
  (1) Chcete, aby váš bývalý zpátky?
  (2) Máte vždy špatné sny?
  (3) Chcete být ve vaší kanceláři povýšeni?
  (4) Chcete, aby ženy / muži běhali po vás?
  (5) Chcete dítě?
  (6) Chcete být bohatí?
  (7) Chcete, aby byl váš manžel / manželka vázán
  navždy tvoje?
  (8) Potřebujete finanční pomoc?
  (9) Byl jste scammed a chcete
  obnovit ztracené peníze?
  Pokud potřebujete nebo chcete nějaké informace o lásce nebo
  kouzla peněz, můžete tento problém vyřešit
  dnes v chrámu Spell Of Solution ...
  Jak mít šťastnější manželství, aniž byste čekali na změnu svého manžela

  OdpovědětVymazat
 11. Dobrý den dámy a jemní muži, jmenuji se Jenifer Chci poděkovat velkému doktorovi Obohovi, který mi koupil zpět svého milence, poté, co jsem za poslední dva roky po našem rozpadu zkusil vše bez úspěchu. Velice si vážím skvělé práce doktora Obo, že jsem se vrátil do 24 hodin, musím říct, že doktor Oboh je největším kouzelníkem. Chcete-li vědět, jak mocný doktor Oboh vám poradí s někým, kdo potřebuje pomoc, aby se k němu laskavě dostal prostřednictvím jeho soukromého e-mailu: obohtempleofanswer@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 12. Ahoj mé jméno je Vania Aaron z Wisconsinu ve Spojených státech. Jsem jedním z těch lidí, kteří věří, že jedinou nejlepší technikou, jak dosáhnout veselosti a potěšení ve vašem vztahu, je prostřednictvím kouzel odlitků. Ať už je to mocné kouzlo afrických lásky nebo Voodoo kouzla, ale realita je, pokud máte autentické kouzelnické kolečko, věci by měly jít podle toho. Dokázal jsem, že čas, kdy se milenec pohyboval nahoru a dolů, nevěnoval pozornost našemu vztahu a viděl jsem, že můj vztah je ve špatném prostoru. Pak mi přítel řekl, že jediný způsob, jak dosáhnout štěstí ve vašem vztahu, je prostřednictvím lásky kouzel. Setkal jsem se s doktorem Isikolo a on mě odhodil své závazné kouzlo lásky, věci šly podle očekávání, protože mi trvalo tři dny, než jsem viděl výsledky. Plně doporučuji láska kouzla od Dr. Isikolo všem, kteří se setkají s podobným problémem s vztahy. Kontaktujte jeho e-mail: isikolosolutionhome@gmail.com nebo jeho společnost Whatsapp: +2348133261196

  OdpovědětVymazat
 13. Nikdy jsem si nemyslel, že by to mohlo být šťastné v manželství po tolika spotech a zklamání. to všechno začalo poté, co se můj snoubenec zaujal,
  z ničeho nenávistně přišla, zpočátku jsem si myslel, že se jen jedná, dokud mi nezapadne, že ztrácím svého muže na jinou ženu
  . někteří říkali, že je posedlý některými démony, kteří nechtějí, abychom se oženili, jiní říkali, že je zamilovaný do jiné ženy. Byl jsem ohromen a bezradný
  , ztrácel jsem své jméno je HELEN BERNARD, chci svědčit o silném kouzelném kolečku (wiccanspelltemple@gmail.com), který přinesl radost do mého světa
  můj muž a já jsme neměli řešení.
  moji radost se vrátila, když můj přítel mě představil kouzelníkovi,
  musím říct, že jsem nikdy v tomto životě neviděl takového člověka,
  tak jemné, teplé a milé. zpočátku jsem ho pochyboval, protože falešné kolečka,
  ale po mém největším překvapení poté, co odnesl kouzlo bez toho, abych sbíral desetník z peněz, se můj manžel vrátil.
  můžu říci, že jsem teď šťastně ženatý a užívám si toho nejlepšího z manželství. jeho 8 let manželství a každodenní pocit svého medového měsíce.
  pro ženy, které procházejí rozčilením a zklamáním, musím říct, že existuje naděje, ještě ne zoufalství.
  můžete se vrátit zpět
  .
  MŮŽETE KONTAKT DR WICCAN: wiccanspelltemple@gmail.com NEBO
  CALL +2349071952741

  OdpovědětVymazat

Blog Design Created by pipdig