neděle 11. června 2017

Jak jsme si užili Dětský den


Když se řekne dětský den, co si představíte? Já spoustu dětského smíchu, radosti, skákání a hopsání, balónků, hraček a nějakých dobrot. A přesně takový byl náš dětský den, který jsme prožili 4.června v Sokolovně Průhonice. O tomto krásném místu nejen pro děti jsem Vám již psala, ale dnes Vás zvu na jednu velkou dětskou párty!

Program měl být původně venku na hřišti, ale jak se to tak občas stává, počasí se pokazilo a téměř nepřetržitě pršelo. O to větší palce nahoru organizátorům, když stihli vše rychle přemístit dovnitř a zajistit super program v jejich tělocvičně. Ta je dostatečně velká, aby pojmula všechny hrací stanoviště a ještě zbyl obrovský prostor pro dětskou diskotéku a tanečky O:-).

                                                                                                                    Elite Bloggers content marketing


A co všechno jsme zkusili a zažili? O velkou část programu se postaraly slečny trenérky ze Sokolovny, které s dětmi hrály nejrůznější hry, tancovaly jako o závod, předváděly říkanky a u toho všeho měly ještě tolik energie a úsměvů, že nakazily i mě a já si šla málem mezi ty špunty zatrsat (to by mi Nelinka dala, že jí dělám ostudu :-D).

Nelča tohle miluje, naprosto koncentrovaně jela v rytmech disco a my s Martinem jsme jí nadšeně pozorovali. Hugoušek si jel pro změnu svůj vlastní program s balónkem, který honil po celé tělocvičně, občas někoho vyrušil z koncentrace a občas se taky vydal zkontrolovat venkovní parkoviště nebo ulici.


Po celé tělocvičně bylo několik stanovišť, kde děti plnily nejrůznější úkoly. Za to pak dostávaly body a díky nim si mohly koupit něco za odměnu. K dispozici bylo velké množství nejrůznějších hraček a drobností a je Vám asi jasné, že když to Hugouš viděl, dost těžko jsme mu vysvětlovali, že to všechno není jeho a musí jít soutěžit :-D. 

Co naše děti zaujalo úplně nejvíc? No jo, my jsme přes ty kokina :-D. Takže zdobení perníčků bylo úplně top, Nelinka ozdobila jeden speciální pro mě, který se jí natolik zalíbil, že mi ho snědla, Hugo fázi zdobení rovnou přeskočil a přešel přímo ke konzumaci :-D. Musela jsem ho ale krotit, protože jeho dobrým zvykem je nakousat vždy všechny sušenky/piškoty/perníčky z balíčku a pak je nechat být O:-). 


Ale abyste si nemysleli, že jsme jen jedli O:-). Disciplín tu byla celá řada. Od již zmíněného tancování a cvičení až po navlíkání korálků, střílení z pistole (to teda Hugyho bavilo hodně, obzvlášť, když mohl mířit po mamince, že) nebo florbal, který Hugy pojal tak nějak rekreačně jako výlet po celé tělocvičně s florbalkou v ruce (co na tom, že je jako někde brána :-D).

Nejvíc jsme se s Neli nasmály u lovení jablek z vody. Tak dlouho jsem jí fandila a pobízela a ono jí to nešlo, až vylovila hlavu z toho hrnce a povídá: Mami, ale vždyť já nemám zuby, mně to nejde." Ajooo! Takže jsme si pomohly rukama a bylo :-D.


Za odměnu si Nelinka nechala na obličej namalovat motýlka a já byla v šoku, že tam tentokrát nechtěla Elsu! Že by pomalu končila jedna etapa jejího života? Jsem zvědavá, co přijde příště :-D. Ještě u nás nebyli ti duhoví koníci (nebo co to je?) nebo třeba úžasně kýčovitá Hello Kitty O:-). Co frčí u Vás?? Na co se mám psychicky připravit?

S motýlkem jsme se přesunuli ještě k věštkyni. Paní byla skvělá, pobavila i mě. Jako nejdůležitější informaci jsem si odnesla to, že Nelince dorostou zuby (to bych teda uvítala co nejdříve!), v nové školce se jí bude líbit a přijede si pro ní princ na bílým koni a nebude to tatínek :-D. Tak to aby si náš táta začal mastit svaly a pořídil si zbrojní pas :-D. Na závěr, aby se přání splnilo, musela Neli kousnout do citrónu :-D. To jste jí měli vidět, holka moje statečná, ty výrazy byly bezkonkurenční! Od nadšení po malý šok až po škleby všeho druhu. Ale dala to! Asi už vyhlíží toho prince O:-). Ona se totiž strašně moc chce vdávat a neustále se mě ptá, když už bude nevěsta..


Po tomhle velkém výkonu jsme se museli jít posilnit. Dětem jsme to teda těžce vysvětlovali, protože ty byly tak nadšený a jely na nějaké jiné rychlostní vlně, že udržet je chvíli u stolu, to byl výkon hodný medaile pro nás rodiče. 

Já jsem si dala kozí sýr se salátkem, Martin božský hamburger, který jsem mu záviděla od té chvíle, kdy ten talíř položili na stůl, ale ovládla jsem se (jinak mu totiž nenápadně naznačuju, jestli by si to se mnou nechtěl vyměnit :-D). Děti si jako tradičně daly špagety a oblíbenou svíčkovou.


S plnými bříšky jsme se vydali na vrcholné číslo celého programu. Kouzelník! Neli mě hnala od stolu, abychom ho nezmeškali, tak moc byla natěšená. Sedla si do první řady a hlásila se tak dlouho, až ji milý Roberto (nebo Ricardo?) vyvolal k asistenci. Pomáhala odhodlaně, ale pan kouzelník byl tak vtipný (on totiž neuměl moc česky, jen pár vět), že se spíš celou dobu chichotala jeho přízvuku. Ale kouzelnický klobouk dolů, pán to zvládl úžasně, děti zaujal a pobavili jsme se i my rodiče. 


A co by to bylo za kouzelníka, kdyby neměl balónky? Nelinka si nechala nafouknout růžovýho pejska, kterýho pak strčila Hugoušovi a prohlásila, že chce radši ten modrý meč, kterým mávala ještě v autě, až dostal Martin párkrát po hlavě :-D. 

Za nasbírané resp. vysoutěžené body jsme si mohli odnést nějaké ty hračky domů. Neli si vybrala modelování pizzy (její oblíbené jídlo O:-)) a Hugyho samozřejmě zaujal ten traktor, po kterém toužil už od začátku. A já se přiznám, že mu hned v autě v zápalu boje urval jedno kolo, který tam můj muž lepí dodnes O:-). 


Co říct závěrem? Byla to jízda! Odcházeli jsme rozdovádění, plní zážitků a museli dětem slíbit, že tam zas brzy pojedeme O:-). Takže pokud se někdy do Sokolovny vydáte, je možné, že se třeba potkáme :-). Zajít si tam totiž můžete nejen do beauty salónu, tělocvičny nebo na jídlo, ale hlavně na různé dětské kurzy a teď v létě můžete poslat děti na jeden z příměstských táborů, které pořádají. Více info najdete ZDE a mě teda z programu hodně zaujal detektivní den se spaním na Sokolovně! Určeny jsou pro děti od 6 do 12 let. Pokud máte menší špunty, jako my, nemusíte smutnit. Od září budou opět probíhat dětské kurzy pro maminky s dětmi, atletika, jóga, kickbox, sportovní všestrannost nebo keramika. Tak sportu a hlavně dětskému úsměvu zdar!

Lucka

Jak jste slavili dětský den Vy? Kupujete dárečky, nebo si radši dopřejete nějaký výlet či akci?


SHARE:

Žádné komentáře

Okomentovat

Blog Design Created by pipdig