středa 7. června 2017

Pozor, jeduuuu!


O tom, že moc rádi jezdíme na kole, jsem Vám již psala. Nelinka začala jezdit na odrážedle First bike před 2 lety. Zdědila ho po mém bráchovi, takže je už asi 8 let staré a stále skvělé! Šlo jí to docela dobře, tak jsme jí minulý rok dali nadšeně kolo s tím, že se naučí jezdit. Nějak moc se jí do toho ale nechtělo, tak jsme ještě přidělali boční kolečka a nechali to tak nějak uležet.
Na delší trasy po cyklostezce jsem jí vozila na tyči, na těch kratších jezdila sama s kolečky. Letos jsme si s mužem říkali, že to bude zase výzva přesvědčit jí, že ty kolečka odděláme O:-). Ovšem Nelča nás překvapila s tím, že už je přece velká holka a bude jezdit bez koleček!


Tak jsme se dnes odpoledne vydali všichni do parku. Nelča poprvé na opravdickým kole (sedátko jsme jí dali zatím nízko, aby hezky došlápla na zem, příště zvedneme), Hugy poprvé na odrážedle. Neli si nasadila helmu, sedla na kolo, dvakrát se odrazila, trochu zavrávorala, pak se odrazila znovu, hodila nohy na šlapátka a.... JELA! Prostě se normálně rozjela, šlapala a frčela si to parkem s úsměvem na rtech. Zírali jsme na ní s Martinem s otevřenou pusou. Teda on, já řvala na půl parku: Ona jede!!! Proboha ona jedeeeeeeeeeeee!!!"


Ano, asi nemusím popisovat, že jsem měla slzy v očích. Dojímám se asi často O:-). Nejsem tabulková máma. Nikdy jsem moc nezkoumala, co by kdy dítě mělo dělat a umět a nestresovala se tím, že to ještě nedělá (samozřejmě v mezích normy). Nelinčin předčasný porod mě naučil nesrovnávat s ostatními a nepokládat si ony časté věty: Ty jo, Alenčina Ema už zvládá tohle, proč ta naše ještě ne?" Věřím, že každé dítě má svoje tempo a vždycky jsem se spolehla na to, že se všechny ty věci nějak přirozeně vyvinou a vykrystalizují a zatím se mi to vždy vyplatilo O:-). Takže o to větší překvapení bylo, když slezla z kola a povídá: My se máme RRRádi, my jsme kamaRRRádi". Jo, dneska poprvé vyslovila R!


Takže abych se vrátila k tomu kolu.. O:-) Myslím, že odrážedlo je prostě skvělá věc. Děti se na něm naučí držet balanc a přechod na samotné kolo je pak mnohem jednodušší. First bike má vysoce odolný, pevný a zároveň pružný high-tech kompozitní rám, který absorbuje nerovnosti terénu a chrání dětskou páteř před otřesy. Má nafukovací pneumatiky s crossovým vzorkem, řidítka, které drží směr a nepřetáčí se, sedlo, ze kterého děti nesjíždějí a pouhých 3,9 kg i s bubnovou brzdou. Je navíc vítězem prestižních cen a hodnocen jako nejbezpečnější odrážedlo na trhu O:-). Takže pro nás by to byla jasná volba, i kdybychom ho nedostali a měli vybírat sami.


To je také důvod, proč jsem Vám tohle super odrážedlo z e-shopu FEEDO.cz vybrala do narozeninové soutěže. Je totiž skvělý! A vzhledem k tomu, že Neli už letos pofrčí na kole, přenechala ho Hugymu, který na něm letos vyjel poprvé! Noo, vypadá to, že tady nás čeká ještě kus cesty :-D. Hugy se na něm opatrně sunul centimetr po centimetru (ještě, že tam máme aspoň zvoneček, doporučuju!) a jak to nakonec dopadlo s jeho zájmem o odrážedlo demonstruje poslední fotka :-D.


A kdo se dnes stává výhercem tohoto krasavce v barvě Red street z e-shopu FEEDO?


Tramtadaaaaaaaaaaaa...


Dana Bernátová (komentář na FB)


Gratulujeme moc! A přejeme hodně ujetých kilometrů!SHARE:

Žádné komentáře

Okomentovat

Blog Design Created by pipdig