čtvrtek 22. června 2017

Ve Fajn parku bylo vážně fajn


Dnes mám pro Vás jeden tip na výlet, třeba hned tento víkend O:-). O Fajn parku vím dlouho, chtěli jsme tam vyrazit už minulý rok, ale nějak se nezadařilo a tak letos vlastně napravujeme. Zábavních parků vzniká po celé republice v posledních letech docela dost a je to bezva.
Máme rádi tyhle akční výlety, kde jste celý den na čerstvém vzduchu a děti zabaveny na hodiny dopředu :-).

Pokud znáte Mirakulum nebo Duhový park, pak asi víte, co Vás přibližně bude čekat tady. Přestože každý park je jiný, i tady však najdete spoustu akčních atrakcí pro větší i menší děti. Ovšem zatímco v Mirakulu je určitě víc prolízaček, kde se Vám děti mohou ztratit a přijde mi trošku víc "zelenější", tady zase najdete mini autíčka pro děti, střílení z vodních děl nebo stezku na boso. Pojďte se podívat společně s námi :-).


Fajn park se nachází v Chlumci nad Cidlinou a cesta z centra Prahy trvá přibližně hodinu. V těchto letních měsících si s sebou určitě vezměte pokrývky hlavy, pití (dá se tu i koupit samozřejmě) a sluneční krémy, protože většinu času asi budete trávit na přímém slunci, přestože pár atrakcí se nachází rovněž ve stínu mezi stromy. Co nás hned na úvod trochu nemile překvapilo bylo vstupné. Platili jsme 880 Kč za rodinnou vstupenku, a to i přes to, že jsme přijeli až odpoledne :-(. Minulý rok to bylo tuším méně, ale zase tu vybudovali nové atrakce.

My se jako první první vrhli do Hopsálkova, který je hned za vstupem a já chvíli myslela, že se dál ani nedostaneme :-D. Nelinka miluje skákací hrady, Hugy prolízačky a pro větší děti jsou tu i zorba koule na písečném hřišti (Neli ji ještě úplně neunesla). 


Hned poté jsme se vydali do světa autíček, kde najdete mini auta pro nejmenší, zoo cars (viz úvodní fotka) a pak ufo cars, které se točí i dokola, z čehož jsem vylezla mírně zelená, protože Neli chtěla řídit a rozhodla se, že svou nebohou matku nebude ani trochu šetřit O:-). 

Vzhledem k tomu, že jsme tam došli až cca o půl 4, tak už se netvořily velké fronty a čekání zabralo max 10 minut, což jsem byla schopná na tom slunci tolerovat. Jela jsem s Nelinkou, Martin s Hugym a i tomu se jízda nadmíru líbila (rozumějte nechtěl z toho vylézt :-D). Mini autíčka pak absolvovali spolu a my jen hlídali, aby nebourali moc často..


Po tomto řidičském kurzu jsme zamířili na chvíli do lesíku, resp. do Dinopralesa :-). Není tak velký jako třeba ve Vyškově nebo v Praze na Harfě (to jsou jediné dva, které známe), ale je to moc příjemná změna a my si cestu kolem pravěkých příšer, jejichž zvuky se ozývaly na metry daleko, fakt užili.

Hned vedle se pak nachází Hmyzákov (snad to píšu dobře), což je v podstatě výstava všech možných brouků, much, včel, komárů, ale i pavouků v hoodně nadživotní velikosti. Dětem se líbilo a tatínek jim k tomu samozřejmě líčil nejrůznější příběhy, já jsem to proběhla docela rychle, protože koukat se na klíště v téhle velikosti mi nedělá dvakrát dobře :-D. 


Na řadu přišly dvě atrakce, které se mně osobně líbily asi nejvíc. Navštívili jsme Kozov a za 10 Kč koupili granulky a děti krmily. A byly z toho úplně nadšený, Hugo dokonce tolik, že se nebál strkat koze do pusy téměř celou ruku. Oceňuji i to, že tam měli dezinfekci a dětem pak můžete aspoň trochu vyčistit ruce. Hned vedle je i Zvířátkov, což je taková malá pěší mini safari. 


A konečně se dostávám k tomu, co byla pro mě největší pecka, a to Bosov neboli stezka na boso. Hned za vstupem si sundáte boty a čeká Vás tuším 800m dlouhá trasa různými terény, od žlutého, bílého či červeného písku až po kamínky a trávu. Po cestě jsme si vyhráli v malých potůčcích nebo na mini prolízačkách a chvíli jsme hráli i velké dřevěné puzzle. Jen tady jsme strávili minimálně hodinu. 


Cestou zpět do Hopsálkova jsme se zastavili ještě v malé indiánské vesničce, kde si zejména táta zabubnoval a s dětmi pak s lukem stříleli na zajíce. Pár kroků od toho je i mini lanové centrum pro nejmenší a Neli si poctivě prolezla všechny překážky, aby nakonec dalších xy minut zdolávala rozhlednu Kilimandžáro O:-).


Těsně před koncem jsme ještě na chvíli zamířili do malého (nutno říct plastového) městečka, kde se Hugy konečně mohl pořádně rozšoupnout a rozjel to na motorce, zatímco si Neli hrála na princezny. Hned vedle jsou i vodní děla, díky kterým můžete prožít malou vodní bitvu. No, my si to pro tentokrát nechali ujít O:-). Zásoba náhradního oblečení nebyla až tak velká :-D. 


Jediné, co mě opravdu zklamalo byla zase nabídka jídla. Ale tenhle problém řeším vždy na takovýchto místech. Ani v Mirákulu to minulý rok nebyla sláva (možná se zlepšili?), ale tady je fakt k dispozici jen jedna velká mastnota jako hranolky, smažák atd., to vše podávané na papírových táccích, které se už po pár minutách začaly promáčet, párky v rohlíku nebo ledové tříště šílených barev.

Jinak za nás opravdu moc FAJN strávené odpoledne.

Byli jste? Chystáte se? Doporučíte nám, kam příště?

Lucka


SHARE:

1 komentář

Blog Design Created by pipdig