sobota 8. července 2017

O tom, co občas trápí každou z nás a SOUTEŽ o balíček micelárních vod od ASTRID!


Když mi bylo asi tak náct, jedno z mých velkých přání bylo být modelkou O:-). Vtipný, já vím.. Ale která holka po tom někdy nezatoužila? Nosit ty nejkrásnější šaty, promenádovat se po mole a nasadit si jednou na hlavu tu pomyslnou korunku krásy?

Když mi bylo o trochu víc, pochopila jsem, že ze mě modelka nikdy nebude. Že na to nejsem dostatečně hezká a především jsem holt nevyrostla. Mých 169 cm a kousek prostě na molo nestačí, i kdybych se místo krásné považovala za zajímavou a zhubla asi tak 10 kilo :-D.. Ano, i já se řadím k českým ženám, které jsou samy se sebou věčně nespokojené. Kde začít? Malá výška, tlusté nohy, celulitida úplně všude, malá prsa, úzké rty, kruhy pod očima (dědičné, bohužel), jinak barevné obočí a řasy, místo břicha poporodní mozol.. Ha a mohla bych pokračovat do nekonečna.. Ale proč vlastně? Řekl už někdy někdo o čerstvě narozeném miminku, že snad není krásné? Tak proč, když se rodíme krásnými, po pár letech získáváme úplně jiný pocit a hledáme na sobě tisíce chyb?
                                                                                                              Elite bloggers content marketingJe to snad dnešní dobou, která nám neustále na titulkách předkládá ty „dokonalé“ ženy (které v reálu téměř nepotkáme) a my tak nabýváme pocit, že když nejsme stejné jako ony, jsme snad míň hezké? Nebo je to všechno jen v naší hlavě a v tom, že o sobě často pochybujeme? Vždyť my Češky (a bezesporu i Slovenky) jsme považované za jedny z nejkrásnějších..

Přijde mi, že když otevřete bulvár či sociální sítě, vybafne na Vás tisíce mladých holek a žen, které se v různých pózách snaží vypadat všechny vlastně úplně stejně a přiblížit se tak tomu pomyslnému "ideálu krásy". Proč? Proč se snažíme všechny vypadat jako přes kopírák? Moje maminka mi tuhle říkala: Víš, co nechápu? Před 30 lety jsem se snažila vypadat jinak, vybočit z davu a být alespoň trošku jedinečná a dnes mám pocit, že chcete všechny vypadat a nosit to stejné."


Krása vychází zevnitř! Jasně, je to často omýlané klišé, ale já mu věřím a věřit budu. Čím víc jsem starší, tím víc to cítím a pociťuju také to, že krása jde ruku v ruce s vlastní spokojeností. Prostě mi přijde, že lidé, kteří jsou hodní, laskaví, milí, šíří kolem sebe neuvěřitelnou pozitivní energii a přijdou Vám krásní, za každých okolností, byť mnohdy nesplňují ona nepochopitelná měřítka dnešní doby, které jsme si na sebe nastražily.


A já mám těch krásných žen kolem sebe tolik! Těch, které jsou neuvěřitelným zdrojem inspirace. Těch, které jsou schopné rozsvítit svou energií místnost a vykouzlit Vám úsměv na rtech. Ať už je to Alenka, která překonala vážnou nemoc a dokáže najít krásno i v té pro Vás nejobyčejnější věci. Kristýnka, ta nejstatečnější holka, co znám, která přes to všechno neztrácí sílu a životní optimismus. Evička a její úsměv, který Vás totálně odzbrojí a „nakazí“ na hodiny dopředu. Helenka, pro mě vůbec jedna z nejkrásnějších bytostí, která nikdy na nikoho neřekla křivého slova a všem přeje jen to dobré. Barunka, moje milovaná Barunka, která by se pro druhé rozdala, až občas zapomíná na sebe… Mohla bych pokračovat do nekonečna.. Protože těchto krásných dam mám kolem sebe strašně moc!Tak proč o sobě, holky, tak pochybujeme? Proč máme často pocit, že tam ta a támhle ta je rozhodně krásnější? Tak jsem si řekla, co se vyprdnout na tyhle blbý měřítka a říct si alespoň občas, že jsem hezká. Že za to stojím, byť na sebe do zrcadla koukám úplně nenamalovaná a mám nutkání hledat na sobě tisíce chyb. Každá jsme krásná, každá jsme jedinečná, a to je na tom právě to úžasné!! Vždyť by to proboha byla nuda, kdybychom všechny vypadaly stejně. A navíc, ta pomyslná, "časopisová" krása Vás ještě šťastnými neudělá. Protože vlastní štěstí a spokojenost jsou založené na úplně jiných základech, než je geometricky přesně postavený nos nebo nohy Gisele Bundchen O:-). 
Pro mě to je tisíc maličkostí, které mě dělají neuvěřitelně šťastnou a vděčnou.. Je to třeba pohled na moje usínající děti. Ranní káva. Dobře odvedená práce. Pusa od Nelinky. Avokádo na všechny způsoby. Holčičí pokec s mojí kamarádkou.  Objetí od Hugouška. Pivoňky. Pohlazení od mého muže. Oběd u mojí milované babičky. Jaro. Vůně jahod. Výlet vlakem. Hovory o životě s mým tátou. Snídaně od maminky. Dobrá detektivka. Procházka Prahou. Moje zablácené děti, pobíhající po lese. Borůvkové knedlíky v horské chatě. Šplouchání mořských vln. Cesty za dobrodružstvím. Písnička od U2. Piknik v parku. Úspěšně zdolaný kopec na kole. Čerstvé a zralé mango...A milion dalších věcí..A taky večerní beauty chvilka O:-). Já na sebe totiž jinak moc času nemám a když se mi povede naložit se do vany (a neusnout :-D) a pak se ještě v klidu odlíčit a napatlat na sebe všechny ty krémy (a ještě ve správném pořadí :-D), je to pro mě malý svátek a moc příjemný rituál. A správné odlíčení je jedna ze základních věcí z péče o pleť, kterou Vám každý doporučí. Přípravků na odlíčení mám doma hned několik, včetně micelárních vod.Názory na ně se často různí.. Jedni je milují a nedají na ně dopustit, někteří jsou k nim rezervovaní. Já se jako se vším řídím příslovím "Všeho s mírou". Nepoužívám je každý den, ale určitě jimi neopovrhuji a používám je moc ráda, obzvlášť, když:
 • jdu spát hodně pozdě a jsem unavená na to, abych se odličovala v několika krocích, sáhnu vždy po micelární vodě, která pohodlně a rychle odlíčí pleť, oči i rty (a že to je celkem často O:-))
 • jedu na dovolenou a nechce se mi balit několik lahviček (už tak jich mám milion) na odlíčení, vezmu jednu micelární vodu a je to
 • se odličuji někde, kde nemám přístup k vodě, např. při dlouhé cestě autem, v letadle..
Poslední dobou používám a testuji micelární vodu od Astrid, která je určena pro suchou pleť a zároveň i hydratuje. A jsem spokojená. Neštípe mě v očích, nijak "nelepí na pleti", je příjemná a dokáže opravdu dobře odlíčit. Pro mě osobně má i příjemnou a jemnou vůni. Proto jsem se rozhodla, že bych je chtěla věnovat i některým z Vás, protože třeba Vám se budou hodit jako skvělí pomocníci na dovolneou.Soutěž o balíček micelárních vod od Astrid


Ve spolupráci se společností  Astrid tu tak pro Vás máme soutěž o 3 balíčky micelárních vod, které obsahují:

 •      Micelární vodu 3v1 pro suchou a citlivou pleť
 •      Osvěžující čistící micelární vodu pro normální a smíšenou pleť
 •      Zjemňující čistící micelární vodu pro suchou a citlivou pleťCo pro to musíte udělat?

 1. Být fanouškem stránky The Hubs na Facebooku ZDE
 2. Napsat mi do komentářů sem pod článek (v tom případě připojte svůj mail a jméno, pod kterým nás sledujete na Facebooku) nebo pod post s tímto článkem na FB - Jak vnímáte krásu Vy?
 3. Kdo bude tento soutěžní post na FB sdílet, toho zařadíme do soutěže hned 2x! Jen pro připomenutí sdílet musíte VEŘEJNĚ, jinak Vás neuvidíme O:-).
Soutěž končí příští sobotu 15. 7. 2017 ve 20.00 a o den později vylosujeme výherce! Držíme palce!


Lucka

P.S. A úplně nejhezčí na tom všem je, že pro svoje nejbližší jste krásné, ať jste namalované, nemalované, v pyžamu či večerních šatech.. Tuhle mě Nelinka ráno po probuzení pohladila po tváří povídá: Jsi moje nejkrásnější maminka". 
SHARE:

13 komentářů

 1. Jak vnímám krásu? Krásu vnímám jako celek osoby ať už vzhledem tak i duší. Já sama si vzhledově krásná nepřipadám, jako skoro každá žena ba sobě najdu plno nedostatků, ale někdy si i řeknu, se mi to sluší, nejkrásnější ač s plno kily navíc jsem si připadala jak jsem čekala dcerku.
  Hlavní ke jak krásu vnímá naše okolí a má nás za krásné....
  Barajastrzembska@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 2. Úsměv mého syna, čas pro nás tři, vůně čerstvě umleté kávy, chvilka samoty ve vaně, vůně jara a léta, první napadnuty sníh, zázrak v dětských očích při pohledu na vánoční stromek, první slovo, láska na první pohled,....
  Terka Kolková
  tadeasek3@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 3. Krása vychází zevnitř a odráží se ve tváři a v celkovém držení těla.Krásu obličeje my ženy chceme zvýraznit kosmetikou,i když největíší krásou je úsměv (y) :-)

  OdpovědětVymazat
 4. krása je věc pomíjivá jak je známo. Na světě je hodně krásných žen, ale pravou krásu vidím na člověku až podle jeho duše. Může mít někdo dokonalý obličej, ale pokud z něj nevyzařuje něco vyjímečného, tak podle mě krásný není.
  zhalickova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 5. Souhlasim s tim, ze krasa vychazi zevnitr. Mili a laskavi lide ze sebe vyzaruji neco, co ostatni nemaji. Jana.povazska@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 6. Krása ... je tolik krásných věcí a lidí ;-) Podle mě jsou nejkrásnější spokojení lidi, z těch to krásno většinou čiší ;-) Sleduji jako Renata Ševčíková a sdílím (PavlikovaRenata@seznam.cz)

  OdpovědětVymazat
 7. Krasa je velmi relativni a souhlasim, ze vychazi zevnitr. Verim, ze pro lidi kolem nas, kteri nas maji radi, jsme mnohem krasnejsi, nez si myslime.
  Sleduji na fb jako Lucie K. Johanikova.
  johanikova.l@email.cz

  OdpovědětVymazat
 8. Já osobně si také nemyslím že jsem krásná, ale spousta lidí mi říká že mám krásný úsměv a když se na někoho usmeji a zlepšim mu tím náladu tak proč ne :)) Takže krása není jen to, vypadat jako modelka :)
  MK.Michaela@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 9. Krásu člověka nepoznáme jen podle zevnějšku, mnohem důležitější je to, co má člověk uvnitř. Bohužel, spousta z nás dá jen na první dojem a vnitřní krásu druhého ani nepozná. Když se budeme usmívat na druhé, určitě tu šanci dostaneme :)
  lenka.knazovcikova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 10. Málokdy řeknu, že je žena krásná, když vím, že pije jen čistou vodu, skoro nejí a věčně chodí na nějakou kosmetickou proceduru. Viděla jsem spíš hodně hezkých žen, které měly kil navíc, ale něco zvláštního z nich vyzařovalo.
  Největší krásu vidím v mých dětech když spí. To je nádhera. Tehdy jsou dokonalí.

  OdpovědětVymazat
 11. Já krásu vnímám třeba i tak, že se ráno probudím a jsem prostě a zkrátka jen šťastná. :) Vnímám krásu všude okolo sebe, ať už v pokojíčku, na zahradě, nebo když jsem kolem dokola obalená horami... Ale taky tak, že i když jsem nenamalovaná, dokážu si říct, že mi to sluší i přes všechny nedostatky. :)

  Tereza Žižlavská
  terezazizlavska13@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 12. nikdy mě krása jako vzhled člověka moc nezajímal, protože naopak mám názor, že krásní lidé to o sobě ví, že jsou krásní a často bývají namyšlení, samozřejmě je pár vyjímek ale ve většině to tak bohužel je. Takže pro mě je důležitá jen ta vnitřní krása, jaký má člověk duši a srdíčko a a posuzuji člověka až ho lépe poznám. Pak je krása okolí, věcí, vše kolem nás a na tu zas koukám jiným pohledem. Mám ráda tu přirozenou krásu, takže mě dokáže zaujmout i krásný strom, list nebo klidně i krásná šiška v lese. Krása je pro mě i třeba památka, která tu stojí tisíce let a je jedno že už jsou to jen holé zdi a zbořeniště, třeba krásná zřícenina hradu někde v lese. Pak vnímám krásu rodinnou a přátelskou. Rodina je pro mě to nejkrásnější v životě co mám a přátelství je to nejcennější, co může být a je pro mě krásné, že máme už 26 let ty nejúžasnější přátele a je naprosto jedno, že jsou o generaci starší než my s manželem. Mám hned krásnější den, když mohu být s nimi. Taky je pro mě krásné, že mám už 26 let toho nejúžasnějšího manžela. A mám i krásné pejsky :-)
  Markéta Heinrichová
  marketa.heinrichova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 13. Po narození dcery vnímám krásu docela jinak než když jsem byla jen sama a měla jsem na všechno dostatek času. Teď se spokojím s troškou pudru a zdravíčkem a jsem ráda, když před odchodem z bytu si stihnu dát i trošku řasenky :D O vlasech ani nemluvím. Ale zas nejsem taková ta uhnaná matka co má ve vlasech špagety ze včerejšího oběda :D Když potřebuji, tak si na sebe čas udělám a že já o sebe pečuji až až co tak slýchám doma od partnera. Holt už nemám potřebu na sebe patlat tuny make-upu a vím, že v jednoduchosti je krása :) Tudíž i přirozená krása. Jsem tak spokojená a to je nejdůležitější. Sleduji a SDÍLÍM na FB jako libuska.krizova, mailík marcrazy@centrum.cz

  OdpovědětVymazat

Blog Design Created by pipdig