čtvrtek 10. srpna 2017

Můj malý životní restart


Nee, nebojte, nechystám se rozvádět ani prodávat děti na trhu :-D. Dokonce ani stěhovat (zatím) nebo pracovat na farmě a stříhat ovce. Poslední dobou však nějak intenzivně cítím, že potřebuju ve svém životě pár změn.


Priority člověka se v průběhu života mění. Když bych měla mluvit o sobě, pak je to asi tak, že když jsem byla malá holka, byla jsem na prvním místě já, že jo O:-). Ve 25 byl na prvním místě chlap, pak práce a pak já. No teď je to tak, že jsou na prvním místě děti (sorry lásko :-D), na druhém místě můj muž, rodina, práce a všechno ostatní a pak kdesi hodně daleko jsem někde já. Ne, vůbec si nestěžuju! Jsem strašně šťastná, jaký mám život! Jen jsem si nějak poslední dobou uvědomila, jak moc se odbývám. Možná to znáte, nejdřív se prostě musí udělat všechno kolem dětí, věnovat se partnerovi, práci (taky blogu O:-)), rodině i kamarádům.. A pak teprve sobě, jestli vůbec O:-). Takže to vypadá tak, že jsem neměla čas sportovat (nebo jsem na to byla příliš unavená), nečetla knížky, bolely mě šíleně záda, byla jsem nevyspaná a tak vůbec se necítila fit.

                                                                                             Článek vznikl ve spolupráci se značkou L´occitane


Takže jsem si řekla, že je načase s tím něco udělat! Jediný problém je, kde na to ten čas vzít?? :-D Protože ač všude čtete, že je důležitý najít si čas pro sebe, nikdo nenapíše jak toho docílit, aniž byste neošidili děti, partnera, domácnost, práci atd. Pro mě to teď znamená občas dát Hugyho na dopoledne do školky, občas prostě nevyžehlit a neuklidit (no dobře, poslední dobou to není jen občas O:-)) anebo (a to je asi nejlepší) omezit trochu více svůj pobyt na internetu O:-).

Takže v čem spočívá můj restart?

Chci mít víc času na péči o sebe. Ano, dopřát si lepší péči o pokožku. Tady se odbývám bohužel hodně a začíná to být vidět. Když jdu v 1 ráno spát, nemám už kolikrát sílu na sebe aplikovat ani tělový krém O:-). A je to problém, protože mám hodně suchou pokožku a když se opravdu pravidelně nemažu, tvoří se mi šupinky a vypadám jako had, co svlíká kůži O:-). A já mám nyní fakt super pomocníky! O L´occitane jsem Vám už několikrát psala. Tuhle značku totiž miluju už řadu let a mám doma spoustu jejich výrobků, zejména z kategorie péče o tělo (miniatury sprchových gelů se mnou jezdí na každou dovolenou už hodně dlouho). 


Co je pro mě ale úplnou novinkou, že se ambasadorkou L´occitane stala Petra Kvitová! Jedna z našich vůbec nejúspěšnějších tenistek a pro mě strašně milý a poctivý člověk, co svou práci dělá srdcem. O důvod víc, proč mám L´occitane tak ráda.


Na vyzkoušení jsem teď dostala mandlovou řadu. Nebo takhle, sprchový olej používám od doby, co se narodila Neli a jsem moc spokojená, protože tak nevysušuje. Ovšem tělový krém z mandlí jsem teď zkusila poprvé (proboha proč až teď?) a jsem opravdu nadšená. Je strašně dobře roztíratelný, na těle moc příjemný, hebký a krásně a jemně voní.

Laboratoře L´occitane odhalily skrytou schopnost mandlových produktů, které právě pomáhají pokožku hydratovat, zpevňovat a zjemňovat.  Mandlové květy, které vykvétají na přelomu února a března jsou jednou z prvních vlaštovek jara. Mandlovník byl od začátku 20.století považován za jeden ze symbolů Provence, odkud značka pochází. Postupně ale začal být vytlačován díky mechanizaci zemědělství ve prospěch nových, více výhodných plodin. Mandlovníky se tak staly v regionu vzácností. L´occitane chce právě tento symbolický strom vrátit zpět do krajiny Provence a proto nakupuje plody výhradně jen od pěstitelů z Provence. A mně to trochu připomíná nás lidi. Mám pocit, že se taky často odvracíme od tradic a sebe sama ve prospěch nových technologií, maximálních zážitků apod. A pak marně hledáme sami sebe.


Začala jsem běhat a cvičit. No, takhle, vyběhla jsem zatím 2x (o prvním výběhu jsem Vám psala na FB a ten druhý se od něj teda moc nelišil :-D). Zjistila jsem, že nejlepší je chodit běhat večer, kdy mě v parku není tolik vidět a nikdo se mi nesměje, jak jsem rudá a pomalá :-D. Kromě toho jsem začala cvičit s trenérkou, a to mě chytlo teda hodně. Já, která se vždy posilovny bála jak čert kříže se teď na ty mučící stroje fakt těším! Neuvěřitelný :-D. Výsledky zatím teda po víc jak týdnu vidět nejsou, ale já tajně doufám, že se stane zázrak a já se v září v těch plavkách na dovolené nebudu stydět ohnout pro vodní pistolku :-D.


Snažím se zbavit závislosti na cukru. A že já ho jedla po kilech O:-). Krátkodobě mi totiž vždy dodal energii, ale v konečném důsledku mě totálně vyšťavil. No, nebudu lhát, začátky jsou těžké a já slintám u každé výlohy cukrárny a došlo to tak daleko, že radši v pekařství pro rohlíky posílám Nelču, abych tam nepředvedla Pavlovův reflex :-D. No o tom, jak se mi to podařilo Vám určitě někdy napíšu, až budu mít „po“. Ovšem už teď můžu říct, že je to lepší, než jsem čekala, protože já myslela, že to nevydržím ani 2 hodiny :-D.


Ráda bych víc četla. Kde je ta Lucie, která si pěstovala a piplala svůj čtenářský deník a v knihkupectví dokázala být hodinu? No, zmizela sakra daleko. Ale já ji najdu! Aspoň v to doufám! Říkám si, že když večer omezím sociální sítě, půjde to hned mnohem líp :-D. Anebo použiju svůj starý dobrý trik a zavřu se s knížkou na záchodě O:-). Problém ale je, že mě tam hodně rychle někdo objeví :-D (neměli bychom si pořídit sakra konečně zámek?).


Více přírody s dětmi. Je to zvláštní, když jsem byla mladší, nesnášela jsem, když naši řekli "jdeme na procházku" a práce na zahradě byla vždy moje nejmíň oblíbená (což asi souvisí i s tím, že ze mě Béďa Trávníček nikdy nebude, pohřbím i kaktus O:-)). A teď? Vyloženě se těším na to, až s dětmi o víkendu vypadneme ven a jen tak jsme, někde v lese. A ráda bych, abychom takhle byli ještě víc! Namalovaná nenamalovaná, tepláky, netepláky, je nám dobře. Takže já, která jsem vždy říkala, že chci bydlet uprostřed města v bytě (a bydlím), tak nyní nahlas vyslovuju přání odstěhovat se někam za město, více do kontaktu s přírodou. 


Méně sociálních sítí a internetu. Už jsem o tom psala výše, je to neuvěřitelný žrout času a ve finále Vám pak žádný nezůstává na to, co Vás baví a u čeho relaxujete. Myslím, že jsem někde četla i o aplikaci, která Vám dokáže měřit čas, který trávíte takhle "produktivně". Noo, nevím, jestli ji chci, myslím, že by to zjištění dost bolelo :-D. Díky tomu, že mi to bere energii a čas, doháním pak všechno po večerech a chodím spát tak pozdě, až to hezké není. Ráno pak vstávám totálně zničená a naštvaná na sebe samu. A tak to tady píšu veřejně a doufám, že mě to motivuje s tím konečně něco dělat!

Takže moje ideální relaxační chvíle by měla vypadat asi tak, že si půjdu zaběhat, pak se naložím do vany s dobrou knížkou v ruce a zakončím to svým milovaným beauty rituálem, kdy dopřeju pokožce hydrataci a péči. Ptáte se mě, kde budou děti? :-D Věřím, nebo aspoň doufám, že když omezím internet a sladkosti, které mě vyčerpávaly, budu lépe spát a utahám děti v přírodě :-D, budu mít víc energie a samozřejmě i času O:-). 

Tak mi držte palce!

Jak jste na tom Vy? Máte taky nějaký takový plán? Jak relaxujete? Těším se na Vaše odpovědi! A to jakože moc!

Lucka
SHARE:

3 komentáře

 1. Luci, to jsou pěkná a odvážná předsevzetí. držím palce. určitě to dáš! navíc poslední dobou přemýšlím dost podobně :-) pro mě, jako typické panelákové dítě je nejlepší relax být někde mimo město, nejlépe v horách nebo lese na výletě / procházce, nebo sedět na chatě na zahradě s knížkou (což si zatím jako bezdětná můžu dovolit a dost toho zatím využívám). Ve finále to ale vypadá tak, že pořád někde lezeme do nějakých kopců, pak rychle ať stihneme ještě támhleto a támhleto.. Ale že mě bolí děsně záda z práce a měla bych si dojít na masáž, nebo si střihnout jeden víkend jen relax třeba někde ve wellness, dokud můžu, k tomu se přesvědčuju už hodně dlouho.. takže nad tím se budu muset ještě zamyslet, abych to vůbec stihla :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Peti, moc moc děkuju! Odvážný to teda je, zvlášť, když se znám :-D. Ale fakt bych moc ráda! Minimálně to cvičení a běh zatím držím :-D.

   Relax je důležitý, ale touhu po objevování úplně chápu! Než jsme měli děti cestovali jsme celkem dost a zase musím říct, že z těch zážitků žijeme doteď, kdy třeba s dětmi zas tak cestovat nemůžeme (nebo alespoň ne podle našich představ, dokud neodrostou..). Takže objevujte, vychutnávejte nerušené chvilky, ale občas si střihněte i ten nicnedělací víkend.. To je totiž taky fajn :-)

   Vymazat
 2. Krásné fotky a pěkná předsevzetí!
  Mám hodně bodů podobně nebo úplně stejně, a to mám zatím dítě jen jedno...
  Tak přeji, ať to všechno vyjde. Jinak já a cukr, to bych teda nedala. Vím to o sobě, že to není dobré, ale pak si zase říkám, že už mi nic jiného než ten cukr vlastně nezbylo :D
  B.

  OdpovědětVymazat

Blog Design Created by pipdig