pátek 29. září 2017

Kdy si připadáme krásné?


Je to asi půl roku. Byla jsem zrovna po operaci, seděla na gauči před televizí a prohlížela si jizvy na břiše. Smutně jsem na ně zírala, protože mi stále připomínaly bolest, nejen tu fyzickou, ale především tu uvnitř. Martin seděl vedle a já mu říkám něco ve smyslu: „Chjooo, to břicho je hrozný, vypadám jak po zásahu brokovnicí, navíc by se na něm po dětech dalo skákat místo trampolíny."
Jeho tehdejší odpověď mě překvapila a vlastně mě nepřestává překvapovat doteď. Podíval se na mě, dal mi pusu na to moje zjizvený břicho a pronesl: „Ale já tě miluju takovou, jaká jsi! Každý centimetr tvýho těla, každý znamínko i každou jizvu. Navíc jsou to přece jizvy z boje a k tomu jsi mi dala dvě úžasný děti." 


                                                                                                  Článek vznikl ve spolupráci se společností Astrid

Proč to píšu? Protože my holky na sebe máme někdy hodně velké nároky. V podstatě kolem sebe nemám žádnou kamarádku, která by se sebou a svým tělem byla spokojená. Která by o sobě s láskou řekla, že je krásná nebo že se cítí dobře. Znáte to, spíš máme tendence se shazovat (i já to dělám): „Nee, vypadám děsně! Přibrala jsem/jsem tlustá/ mám špeky/celulitidu/strie. Mám malý prsa/velký zadek/blbý vlasy/tlustý nohy/úzký rty/široký ramena.."


I já si tak často připadám. A co dělám pro to, abych se alespoň na chvíli cítila opravdu krásná? Většinou si obleču něco nového, v čem se dobře cítím, výrazněji se namaluju (resp. se namaluju :-D), navlním si vlasy, navoním se, vezmu podpatky, nalakuju nehty.. No prostě ty klasický holčičí věci.. Ve finále ze sebe vlastně udělám tak trochu někoho jiného.. 


A víte, kdy připadám mému muži nejkrásnější? Prý když se ráno probudím a mám  úsměv na tváři (no dobře, ideálně jsem nahá O:-)) a žádný make up. Nemusím mít na sobě poslední výstřelky módy, značkovou kabelku, vysoké podpatky ani rudě namalované rty.. Prostě jsem to jen já.


A kdy připadám svým dětem nejkrásnější? Věřím, že je to tehdy, kdy se k nim večer přitulím. Nenamalovaná, neučesaná a v obyčejném bavlněném pyžamu. Chytnu je za ručičku, hladím po vláskách nebo jemně masíruju či škrábu na zádičkách. V ten moment mi takhle jednou Nelinka říká: „Ty jsi ta nejkrásnější maminka". A pak mi vlepila pusu na tvář.


Co tím chci říct? Že ti, na kterých nám v životě záleží úplně nejvíc nás vidí krásnými zcela jinak, než my vnímáme samy sebe. Upřímně, bez přetvářky a s láskou. Jen jde o to, abychom se takhle naučily občas vnímat i my sebe.. I bez podpatků, všeho toho trendy oblečení a make upu. V běžných životních situacích, které se možná zdají být obyčejnými či všedními, ale nejsou.


Proto tu pro Vás mám společně s Astrid výzvu spojenou se soutěží! Celá letošní kampaň společnosti Astrid, jejíž ambasadorkou se stala Tereza Maxová, se totiž nese ve znamení české krásy, v duchu toho, že jsme všechny krásné. A na jejich webových stránkách ZDE momentálně běží moc hezká soutěž, jejíž hlavní cenou je víkendový pobyt pro dva v luxusním pětihvězdičkovém hotelu Chateau Mcely. Navíc každý týden můžete vyhrát i další kosmetické balíčky. Co pro to musíte udělat? Stačí, když na svůj instagram nahrajete fotku, která zachycuje okamžik, kdy se cítíte nejkrásněji, přidáte hashtag #CeskaKrasa a popisek, kdy, proč nebo díky komu se cítíte krásná.

Budeme se moc těšit na Vaše příspěvky! A já držím palce, výhry jsou totiž skvělé!

Jsem zvědavá, kdy se cítíte krásné Vy?

Lucka
SHARE:

Žádné komentáře

Okomentovat

Blog Design Created by pipdig