pondělí 27. listopadu 2017

Princeznovská párty: Nelinka slaví 5. narozeniny


Pamatuju si to jako včera. 27. listopadu 2012, přesně v 10:40.. Máte holčičku! Během vteřiny byla pryč, odnesli ji, dávali kyslík, zjišťovali životní funkce a jak na tom je, prskli do inkubátoru a odvezli kamsi na oddělení nedonošených dětí. A já tu noc tehdy probrečela a Martinovi v slzách říkala, že bych chtěla skočit v čase a podívat se do budoucnosti. Vědět, že bude v pořádku a zdravá.


Ha! Takže máme rok 2017 a téhle malé (velké) cácorce je přesně 5 let. Zdravá je jak řípa a když pominu jedny preventivní antiobitika kvůli Hugymu, nebyla v podstatě nikdy víc nemocná (uaaaa a teď jsem to zakřikla a počítám, že příště se ohlásíme z postele s teploměrem v ruce :-D). Šikovná je někdy až moc :-D. Kromě toho, že hezky zpívá, recituje, umí R a Ř, jezdí na kole, lyžuje, bruslí a jako hadimržka vyleze snad na každý strom, umí se taky šikovně vztekat, odporovat a dokonce bych řekla, že jde v poslední době do puberty (o tom Vám někdy napíšu, protože u nás je teď dost veselo :-D)..


Když jsem se asi tak před 2 týdny probrala a zjistila, že bych měla plánovat její oslavu uvědomila jsem si, že je tak pozdě, že oslovit nejšikovnější Janinku, aby mi udělala výzdobu už je dost možná pasé O:-). A tak se na to budu muset vrhnout sama! Hmm, takže téma oslavy? Zeptala jsem se Nelinky a s "hrůzou" zjistila, že ona NEVÍ! Já si totiž uvědomila, že kromě Večerníčku, princezny Sophie (která jede potom a jejíž dort už jsme jednou měli) a ranní Včelky Máji se vlastně vůbec nekoukáme na televizi a můj muž se téměř pyšní tím, že naše dítě ještě nebylo v kině O:-). Ano, má 5 let a ještě nebyla v kině, prosím pěkně :-D. Takže co s tím? Nejdřív jsme koketovaly s myšlenkou Hello Kitty, ale obě ji pak zavrhly, že to je jako pro "malý" holky (kdežto ona je fakt VELKÁ, že :-D). Pak mě napadlo se zeptat, jaký by chtěla dort- no velký, s obrovským zámkem a princeznou. OK, takže PRINCEZNY! Téma máme! Bude to jedna velká růžová princeznovská párty :-).


Ovšem tady se na scénu dostává MAMINKA, tedy já! Kreativní každý coulem, jejíž vrcholný majstrštyk je namalovaný domeček s komínem a zahrádkou s jedním, v lepším případě se dvěma stromy. A když jsem se hodně překonala, naučila jsem se obstojně namalovat i prasátko Peppinu (ha, a to byste viděli, jaký jsem s tím slavila na hřišti úspěch). Ovšem jak někdo navrhne koně, psa či kočku, zdrhám hodně daleko a dělám, že jsem hluchoněmá (můj poslední pokus o koně Neli po dost dlouhé době označila za bubáka :-D). 


ALE! Já si řekla, že se překonám, že to jako vyšperkuju, že se mi to povede, že to bude krásný a pro Nelinku nezapomenutelný. Takže jsem naběhla do obchodu s balonky a pak do našeho papírnictví a nakoupila materiál. Nakoupila jsem ho tolik, že by z toho vyžila jedna základní umělecká školka po celý školní rok :-D. Protože není růžová jako růžová a není pompom jako pompom.. Paní v našem papírnictví si mě hned v úvodu změřila pohledem a po mém dotazu čím to či ono přilepím, odpověděla jasně, že tavící pistoli. Tu nemám", odvětila jsem v klidu. A pak to přišlo! VY NEMÁTE DOMA TAVÍCÍ PISTOLI?????" Ten dotaz byl doprovázen mohutným koulením očí (div nevypadly) a výrazem typu "jak můžete bez toho žít" nebo "jak můžete být matka a nemít tavící pistoli" :-D. Ne, nemám, nevlastním a teď se divím, jak jsem bez toho mohla v dnešním mama světě obstát? Paní mi prodala jednu tuhle pistolku včetně  lepidlových "nábojů" a já se doma natolik zalekla návodu a toho, že bych si snad v záchvatu kreativity přilepila prsty k pompomu, že jsem nakonec všechno lepila samolepící páskou :-D.. 


V plánu byly vlastnoručně vyrobené zlaté řetězy ve tvaru korunek, nápis VŠECHNO NEJLEPŠÍ a zápichy do chlebíčků. Hmm, řetězy se zapomněly kdesi ve výrobním procesu, nápis jsem vzdala, protože by to beztak bylo otřesný a naklusala koupit do papírnictví HAPPY BIRTHDAY (co na tom, že moje dítě neumí anglicky?) a zápichy zůstaly u jednoho jediného světového prototypu, který jsem ostentativně zapíchla aspoň do jednoho kusu chlebíčku, aby jako bylo vidět, že jsem opravdu něco VYRÁBĚLA VLASTNÍMA RUKAMA :-D.. 


Ale teď vážně, nebýt paní v papírnictví (kterou asi brzo požádám o kurz tavící pistole) a těch nejšikovnějších dodavatelů, byla by naše oslava poloviční. Co se týče dekorace, strašně moc mi pomohly holky ze Svítících písmen. Původně jsem váhala, jestli si je půjčovat, jakože jestli to není zbytečný. Mého muže jsem se raději neptala, podle toho by to určitě zbytečný bylo (podle něj byla zbytečná i ta tavící pistole, že jo :-D). Ale víte co? Pozvedlo to tu dekoraci asi o milion procent. Všichni z toho byli úplně nadšení! A nejvíc ze všeho Nelinka, která málem obrečela, když jsem jí vysvětlovala, že je musím zase v pondělí vrátit O:-). Prý si napíše Ježíškovi alespoň o to písmenko "N" :-). 

A pokud by se Vám náhodou zdálo, že jsem snad vyráběla ty létající peříčka, tak Vás musím zklamat, ty jsou z dílny šikovné Magdy z Nana party a v plánu jich bylo pověsit mnohem víc (bylo jich asi 25 kusů).. Nooo, stihla jsem jich 7, pak začali chodit hosté :-D.


Z celého srdce DĚKUJI Verči z Cupcakes Veronika za boží dort a ty nejdokonalejší sušenky. Dort jsem nakonec zvolila vanilkový, s vanilkovo-tvarohovým krémem, malinami, obalený v čokoládě a marcipánu (tak říkám té potahové hmotě, prý je v tom rozdíl, no já nepoznám rozdíl mezi tavící pistolí a kladivem, takže za mě ok, pardon :-D). A sušenky? To bylo opravdu nejvíc umělecké dílo a nejedna z Vás se mě na autora ptala na IG. Byly podle vzoru, který jsem si našla, ale Verča je vyšvihla myslím ještě mnohem líp!


Jedno obrovské DĚKUJI putuje i k Lelí z Lelí´s cupcakes, za ty nejvíc nejčokoládovější cupcaky pod Sluncem. Nejen, že jsme měli letos možnost ozdobit si svoje vlastní cupcaky na oslavě 1. narozenin jejího obchůdku na Karlově náměstí, ale od té doby, co jsme ochutnali ty čokoládové se slaným karamelem, už nemůžeme jinak. A za mě teda hodně vede i mrkvový a na podzim dýňový. Prostě jsou nejvíc a basta! Nejedla jsem lepší, a to jsem byla svého času fakt přeborník přes dortíčky :-D. Na oslavu jsem měli právě ty čokoládové, i v mini verzi a hned se po nich zaprášilo. Horko těžko jsem si 1 (no dobře 2 O:-)) schovala na svůj nedělní (no dobře i pondělní) cheat day :-D. Takže asi je Vám jasné, co tu teď v pondělí v poledne požírám u psaní...mmmmm... mrkev to nebude :-D..


Chlebíčky jsme tradičně kupovali v bistru Sisters. Máme je rádi a líbí se mi, že mají neobvyklé kombinace a ne jen klasický majonézový salát se šunkovým salámem O:-). A pokud se ptáte, co jsem pekla já, pak můžu zodpovědně říct, že ani ten popcorn jsem do té mikrovlnky nedala O:-). Naštěstí tavící pistoli jsem ještě neupekla :-D..


A co naše oslavenkyně? Dostala nějaké ty měkouše, tepláčky, lyžařskou bundu, super teplé ponožky od prababičky ve velikosti mé nohy :-D, který si tak strašně zamilovala, že bez nich nechce být, knížky, skvělý pastelky a laky na nehty z Nila kids, na jejichž testování se moc těším! A jako zlatý hřeb večera pak Albi elektronickou tužku s knížkou, které jsem dlouho odolávala, tak jsem moc zvědavá! Snad nenahradí naše večerní čtení O:-).

A jak zvládal Hugyš, že není středem pozornosti? Z fotek asi poznáte, že si našel jiný job. Myslím, že pořádal mistrovství světa v pojídání cukrovinek a zblajznul toho za to odpoledne tolik, že se celkem divím, že to večer všechno nevrátil O:-).. Statečný to kluk!Ale víte, co bylo nejlepší? Byla tak strašně spokojená! Svítila jako sluníčko a večer mi šeptala, že to byla ta úplně nejlepší oslava narozenin na světě! A o to jde především!! Že ji vidíme šťastnou, veselou a s těma největšíma zářícíma jiskřičkama v těch jejích zelenomodrošedých kukadlech :-). 

Děkujeme všem našim blízkým, že dojeli a udělali tak Nelince ty nejhezčí narozeniny..


Tak všechno nejlepší, naše malá (pardon velká!) princezno!!!! 

Máma 


P.S. Nemáte někdo tip, co vyrobit pomocí tavící pistole?? Když už ji doma mám, tak přece tahle tavící baby nebude sedět v koutě! :-D Plánuju zapálit aromatické svíčky a pomocí meditace vyvolávat své kreativní já!! :-D 

P.P.S. Kdybyste někdo potřeboval nějakou růžovou dekoraci, stavte se! Máme doma malé papírnictví :-D..SHARE:

4 komentáře

  1. Tavící pistolí se přilepujou třeba dekorace na adventní věnce. Zrovna aktuální téma, tak jsem se o víkendu přiučila, ale taky nevlastnim :) A na ty adventní věnce jsem stejně radši všechno přivazovala, přidrátkovala, protože jsem si nechtěla pistolí přilepit dítě k jehličí. Z pistolí mám prostě respekt :) Katka

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Katy, moc děkuju! Když to je právě ten problém O:-) Já jsem ještě věnec nedělala O:-) Pokud nepočítám pokus tak před 20 lety, kdy jsem navštěvovala Dům dětí a mládeže a kroužek zvaný Dívčí klub.. No moc si z něj evidentně nepamatuju :-D Taky mám z té pistole respekt O:-)

      Vymazat

Blog Design Created by pipdig