čtvrtek 1. února 2018

OOTD // Návrat ke zvonáčům


Psal se rok 1996. Po chodbě jednoho brněnského víceletého gymnázia se prochází studentka 1.Bg jménem Lucka. A na sobě má svoje první zvonové kalhoty. Žluté! Se vzorkem! A k tomu stejně kanárkově žlutou mikinu! Tváří se strašně cool, protože tyhle kalhoty si přivezla od babičky z Německa. A vypadá jak.. no vypadá jako citrón.. :-D.

A pozor, těchto kompletů jsem měla hned několik! Vlastnila jsem i stejně barevně sladěný outfit v oranžové, modré a hnědé barvě. Takže občas jsem byla za citrón, občas za pomeranč, šmoulu nebo... No to si domyslete sami :-D. Ale připadala jsem si jako hvězda, která se ti nezdá :-D. Onehdy jsme na to období vzpomínaly s kamarádkou a dokonce i ona si po těch letech onen citrónový outfit vybavuje :-D. Byl zřejmě naprosto nezapomenutelný!

Na módě je zajímavé, jak se všechno vrací. Nejen ty zvonáče. Pamatuju si mamčiny lesklý černý sandály na platformě s meeega velký podpatkem (kolikrát jsem si je na tajňačku zkoušela). Takový ty, který bych se dnes nebála vzít na natáčení nejednoho kvalitního pornofilmu O:-). Ale ony se pak ty platformy vrátily a ještě před pár lety jsem na něčem podobném vrávorala naprosto důležitě do práce.. A co teprve ledvinky! Dneska velký hit a třeba ta v podání Gucci je prostě krásná. Při pohledu na ní ale stále vidím svýho dědu ve Velkým Meziříčí na náměstí, kterak jí má připevněnou kolem pasu, ponožky do půl lýtek, přes ramena šusťákovku a kupuje mi balíček nálepek do lepící sešitu Beverly Hills 90210. To byly léta..  

Jezdili jsme k babičce a dědovi, kteří bydleli v Německu a já poprvé viděla západoněmecký obchodní dům. Přesně si vzpomínám, jak jsem hodiny a hodiny procházela regály dětského oblečení a chtěla mezi nimi bydlet.. Navěky :-D. A představovala si, jak si to všechno můžu koupit a odvézt domů..

Pořídila jsem si svoji první mikinu Fishbone se symbolem rybí kosti (kdybyste nevěděli, to byl tehdy v Brně hit). A taky první svetr z Benettonu, což byl jediný "luxusní obchod", který jsme tu tehdy měli. A ten svetr mi máma omylem vyprala na 60 a já si do detailu vybavuju ten moment, kdy ho vytahovala z pračky a já přestala dýchat :-D.

Někdy si říkám, že je možná škoda, že naše děti vyrůstají v době, kdy je všechno a všude, takže vlastně nezažijí ten rozdíl, který my. A možná si toho ani nebudou tak vážit jak já, když mi máma kupovala mojí první dlouhou sukni s rozparky, která měla vespodu všité kraťasy :-D.. Vyměnila jsem ji tehdy za výlet do Prateru.. Tak moc jsem ji chtěla :-D..  


Ale zpět ke zvonáčům! Teď jsou zase trendy. A ještě před pár lety bych absolutně nevěřila tomu, že je ještě někdy od konce 90. let obleču.. A vida! Stojím takhle ve French Connection v OC Chodov v Praze, prohlížím si s holkama novou jarní kolekci a.. Byly tam! A čekaly na mě! Naprosto upřímně musím říct, že jsem si je zamilovala! Doplnila jsem je zeleným svetříkem stejné značky, který je teď navíc ve slevě a outfit byl na světě! A naprosto neskromně musím říct, že se mi to strašně líbí!!

Mimochodem, pokud to do French Connection máte daleko, napište holkám na jejich IG nebo FB. Jsou neuvěřitelně ochotné, se vším poradí a pomůžou a věci i posílají. Je to jeden z obchodů, kde si díky tomu nejmilejšímu přístupu připadám jak u nejlepší kamarádky doma :-).

A teď otázka na vás O:-).. Líbí se vám tento trend? A vůbec, pamatujete na nějaký super módní hit vašich dětských let?

Těším se!

Lucka

P.S. Doufám, že nejsem jediná, kdo se při prohlížení starých fotek trochu červená studem, cože to má na sobě :-D..coat - American vintage (via Impossible bazar) // sweater, jeans - French Connection // hat - Asos // shoes - TK Maxx // jewelry - Maria Pascual // fox collar - vintage


SHARE:

Žádné komentáře

Okomentovat

Blog Design Created by pipdig