čtvrtek 29. března 2018

Naše přípravy na Velikonoce


Kdybych měla mít nějaké druhé jméno, pak by to určitě bylo něco jako "hatla patla" :-D. Ano, tím chci říct, že jestli má někdo červené tváře a stažené hrdlo při vyslovení pojmu DIY, pak jsem to já. Nejde mi to a nejsem na to bohužel ani nějak dvakrát nadaná. Jinými slovy vždycky v zápalu boje nakoupím tisíc propriet, donesu to domů a pak se tak zaleknu, že skončí na dně krabice s nápisem DEKORACE a já se vymlouvám, že to bylo jen proto, že jsem na to neměla čas.
Já ho totiž nemám nikdy :-D. Takhle doma vlastním půl obchodu s výtvarnými potřebami včetně tavicí pistole (stále je v původním obalu :-D), špejlí, třpytek, kuliček, perliček, peříček, barev na sklo, papír, textil a snad i zdivo :-D..

Přiznám se, že minulý Velikonoce jsem tak trochu zazdila O:-). Byli jsme s dětmi pryč a zmohli se akorát na barvení v provizorní kuchyňce kdesi v Českém Švýcarsku. Ani proto nevím, co mě to letos popadlo, ale nějak jsem zatoužila udělat si domácí výzdobu a vymyslet s těmi vajíčky něco trochu jinýho, než jen ponořit je do sklenice s barevnou vodou. Chvíli jsem googlila a našla pár tipů, které jsou jednoduché, pochopitelné (ano, i to je občas u mě potřeba :-D) a zvládnou je i děti.

Dost z těch věcí jsme již měli doma, dokoupila jsem jen peříčka, bílé kuličky na zajíčky a umělé kytičky a mohlo se začít!Vajíčka jsme měli jak uvařené, tak ty vyfouknuté i dekorativní, které mám doma od minulého roku. Jako první jsme vajíčka potřeli lepidlem a ozdobili třpytkami. Původně jsem myslela, že použijeme Herkules, ale zdálo se mi, že to mnohem lépe všechno drželo s lepidlem na dřevěné hračky, které jsme měli doma od naší návštěvy v muzeu hraček. Nebudu vykládat, že děti to bavilo ohromně (hlavně Huga), třpytky byly všude a myslím s nimi šly i další den do školky :-D. Ale efekt to splnilo!


Pak jsme vajička opět potřeli lepidlem a oblepili jutovým provázkem. Přivedla mě to na Janča, která dávala návod na svůj blog ZDE a my se nechali inspirovat. Překvapivě to šlo Nelince velmi dobře a nakonec jí to myslím bavilo úplně nejvíc. Některým vajíčkům se pak rozhodla i domalovat tvářičky :-).


Hugy dostal za úkol lepit na vajíčka tyhle křepelčí pírka. Návod měla taktéž Janča na blogu a je to tak strašně jednoduché, že to ani jednodušší být nemůže :-). Navíc tohle zvládl i mistr Huga ve vší parádě. A dokonce si ani nepřilepil prsty k vajíčku :-).


No a do třetice všeho nejlepšího - jednorožci! Když jsem je viděla někde na Pinterestu, zamilovala jsem se. Jsou taaak rozkošní, i když je s nimi o trošku víc práce. Nejhorší je totiž smotat ten roh tak, aby fakt držel a přilepit ho tak, aby fakt držel:-D. Kytičky jsme lepily umělé, koupila jsem pár větviček a s Nelinkou jsme je obraly a ostříhaly.. Sehnat jen malé dekorativní kytičky se mi nikde nepodařilo. Očka jsem pak malovala klasickou centropenkou.


A aby to nebylo jen o vajíčkách, udělali jsme si ještě řetěz se zajíčky, které děti podle šablony vystřihovaly. Teda Nelinka vystřihovala "naostro", Hugymu jsem pro jistotu namalovala šablony na jiný papír, protože to by z toho zlatého nic moc nezbylo :-D.. Na zadeček jsme pak lepili bílé kuličky, které jsem koupila v papírnictví (má to vůbec nějaký odborný název? :-D).


Tak to je vše. Abych pravdu řekla, po téhle zkušenosti bych to dětské tvoření zhodnotila asi takhle:


 • máma 2 dny hledá nápady, návody a inspiraci
 • máma 2 dny běhá po Praze a shání propriety
 • máma 1 den uklízí a všechno nachystá
 • děti hodinu tvoří 
 • máma pak tvoří další 3 hodiny, aby to dodělala
 • máma pak další den uklízí, aby vrátila domácnost do předchozího stavu :-D..
Ale co, každá vteřina za to stojí! A co teprve, jak to budou nadšeně ukazovat tátovi :-).Přejeme Vám krásné Velikonoce! Ať už se na ně budete "poctivě" chystat, nebo to necháte plavat, hlavně si je užijte ve zdraví s těmi, které máte nejradši! O to jde vlastně úplně nejvíc :-).

Lucka + Neli + HugoSHARE:

2 komentáře

 1. Odpovědi
  1. Dekuju moc Marusko! Letos jsem se hecla a chtěla zažít trochu adrenalinu 😀 Ale ne, děti to bavilo a to je nejvíc ❤️ krásné Velikonoce přejeme!!

   Vymazat

Blog Design Created by pipdig