úterý 24. července 2018

Jak správně chránit děti před letním sluníčkem?


Léto, doba dovolených, opalování a sluníčka. Sice se letos s dětmi k moři nechystám (pojedou s babičkou), ale to neznamená, že se nemusíme chránit před ostrým sluníčkem i ve městě nebo na výletě po našich končinách. Děti by měly být sluníčku vystaveny minimálně a když, tak samozřejmě správně chráněny. Je zjištěno, že dítě, které se do doby dospělosti třeba 5x spálí má mnohem vyšší riziko rakoviny kůže. A jak to máme se sluníčkem my?


Říká se, že děti do roku by neměly na sluníčko vůbec. Vybavuji si minulé léto, kdy jsme byli u moře a já tam viděla úplně malinkaté miminko, jak se s maminkou vesele opaluje na lehátku. Za opravdu ostrého sluníčka. A tak nějak mi z toho nebylo úplně dobře O:-). Kůže takto malých dětí je  totiž tenčí a obsahuje méně pigmentu, než kůže dospělých a je tedy proti působení ostrého sluníčka téměř bezbranná. K tomu ještě takto malé děti nemají zcela vyvinuté potní žlázy a tak jim hrozí i zvýšené riziko přehřátí nebo úpalu. Když byly naše děti takto malé, tak jsme se snažili sluníčku vyhýbat a poprvé s nimi jeli k moři, když měli oba víc jak 1,5 roku. 

I tehdy jsem se je snažila maximálně chránit, nakoupila UV trička, poctivě mazala krémy s nejvyšším faktorem a na sluníčko jsme chodili buď brzy ráno nebo později odpoledne, ale rozhodně ne přes poledne, když je sluníčko nejostřejší. Většinu času jsme stejně nejvíc trávili ve stínu.

A jak je to teď? Děti už jsou větší oba dva (Neli má 5 a Hugy 3) a tak často výletujeme, ve školce pobíhají na hřišti a tak pobývají na sluníčku více času. A s tím samozřejmě nastává opět nutnost správné sluneční ochrany. Přiznám se, že jsme slunečních krémů během té doby vystřídali opravdu hodně od nejrůznějších značek. Naší stálicí, kterou kupuji každý rok, je ale řada Anthelios od La Roche Posay. Když jsem s nimi tedy začala spolupracovat a dostala možnost otestovat celou řadu, vlastně jsem nešla do neznámého. Naopak, byla a je to pro mě srdcovka, protože jsme je používali opravdu dávno předtím. K vyzkoušení jsme dostali celý balíček, který obsahuje:

 • Anthelios SPF 50, osvěžující sprej na obličej - v kombinaci s termální vodou obličej nejen chrání, ale i osvěží a tím, že se opravdu rychle vstřebává, tak výsledkem je matný pocit (což se v létě, kdy je člověk extra zpocený opravdu hodí)
 • Anthelios mléko pro děti SPF 50+ ve větší i menší verzi do kapsy - širokospektrá a fotostabilní ochrana před UVA/UVB zářením
 • Anthelios SPF 50+ ve spreji - vysoká ochrana na obličej i tělo, používáme my dospělí
 • Anthelios ultra zabarvený BB krém - opět poskytuje vysokou ochranu obličeje, chová se jako BB krém, navíc neštípe kolem očí 
 • Anthelios Sun intolerance SPF 50+ - pro všechny ty, kteří mají sklony ke sluneční alergii
 • Anthelios XL sametové mléko SPF 50+ - na tělo i obličej, ve větším baleníZe všech produktů jsme opravdu nejvíc využili dětské krémy a ochranný sprej pro nás dospěláky. To dětské mléko v cestovním balení do kapsy se navíc super hodí třeba dětem do baťůžku na školkový výlet.

Navíc letos přišla značka La Roche Posay s novinkou, prvním pružným UV patch senzorem, který je propojený s mobilní aplikací. Vyzkoušeli jsme ho na obou dětech a jak to funguje???
Jedná se vlastně o takové malé "tetování". Jen místo Spidermana nebo Elsy měly děti na ruce modré srdíčko. K tomu jsem si stáhla aplikaci My UV patch na mobil (je přístupná na IOS i Android). Přímo v ní si nejdříve nastavíte všechny potřebné údaje o sledované osobě (v našem případě třeba o Nelince) - věk, pohlaví, typ kůže, do jaké barvy se pleť opaluje apod..
Po založení profilu mě aplikace vyzvala, abych naskenovala náš UV patch. Jde to jednoduše, do vyznačeného pole na obrazovce mobilu na chvíli "přiložíte" UV patch, který byl na ruce Nelinky. Aplikace ho načetla a pak mě sama po 120 minutách upozornila, abych UV patch naskenovala znovu (aplikace si časy hlídá sama). Mezitím jsem Nelinku samozřejmě natřela (dá se natírat i přes senzor samotný) a šla se vykoupat. Po dvou hodinách byl výsledek následující:
Nelinka tedy byla dostatečně chráněná :-). Trochu mě mrzí, že jsme to nemohli vyzkoušet třeba u moře, ale tak museli jsme si vystačit s pražskou Stromovkou O:-). Důležité je zmínit (a často jste se mě na to ptali), že samotný senzor Nelince na ruce vydržel až 4 dny, a to se s ním každý den koupala. Hugymu vydržel 3 dny - pán si ho pak sám odloupl :-D. Nicméně testovali jsme celkem 2 dny.
Shrnuto podtrženo, za nás opravdu spokojenost, s celou řadou Anthelios. Co ale ještě považuji za důležité zmínit (a proč jsem do spolupráce šla) je následující:

 • La Roche Posay je celosvětově č.1 dermokosmetická značka ve více jak 60 zemích
 • značka pomáhá řešit problémy s pokožkou jako jsou atopické ekzémy, extrémní citlivost, suchost apod.
 • úzce spolupracuje s dermatology
 • je to jedna z mála značek, která na vše provádí svoje vlastní klinické studie (to si některé menší značky nemohou dovolit)
 • La Roche Posay se vždy snaží u každého výrobku použít co možná nejvíc minimalistikou formuli - jinými slovy co možná nejméně složek (a potenciálních možných alergenů), které budou vyhovovat lidské pokožce
 • výrobky jsou bez parfému, parabenů, nekomedogenní (neucpávají póry) a testovány pod přísnou dermatologickou kontrolou
 • výrobky nejen, že odpovídají přísným evropským normám, oni je dokonce překračují a stanovují si normy ještě mnohem přísnější!Závěrem bych ještě ve zkratce chtěla reagovat na to, když mi minule někdo psal, že snad na svoje děti natírám ropu.. Zřejmě se jedná o to, že některé z výrobků La Roche Posay obsahují Propylen glycol, což je uměle vytvořený alkohol, který se získává buď jako vedlejší produkt z ropy nebo z rostlinných zdrojů. Je ale v tak synteticky změněné formě a pod takovým přísným dohledem a v množství, že to opravdu není tak, že byste si natírali ropu!! Používá se jako rozpouštědlo, díky němuž se ostatní látky lépe vstřebávají a může jich tak být ve formulaci mnohem méně (čili mnohem méně potenciálních alergenů). Mimochodem, pokud si koupíte přírodní přípravek na opalování, tak tam zase (aby to skutečně chránilo proti záření) musí být oxid titaničitý a u něj došlo v nedávné době také k regulaci, může se používat jen určitá nanoforma (některé formy jsou už dokonce zakázané) a nesmí být používán v aerosolních přípravcích, kde hrozí vdechnutí. 

Nechci tím prosím pěkně říct, že byste snad neměli používat přírodní kosmetiku!!!! Naopak, my ji také používáme!  Chci tím jen říct, že ať chceme nebo ne, na všem se dá něco najít k diskuzi. Ono totiž vše v přírodě může škodit, pokud se používá špatné či špatně zpracované množství. Kdybych např. snědla kilo soli asi by to taky nedopadlo dobře, přitom jinak ji používám každý den.. 

Co mě na La Roche Posay vyhovuje je to, že se dobře roztírá a hlavně na všechno provádí svoje vlastní klinické studie, které si menší značky dovolit nemohou. Proto máte i záruku, že vydrží. Což se v situaci, kdy ráno děti namažete a pak jsou celý den někde se školkou na výletě a paní učitelky nemají čas mazat, opravdu vyplatí. 

A pokud byste měli ještě zájem o 3 balíčky La Roche Posay Anthelios SPF 50+, mrkněte na náš Instagram, kde bude probíhat ještě jedna soutěž :-)


Krásné letní dny a chraňte se před sluníčkem .-)


LuckaSHARE:

Žádné komentáře

Okomentovat

Blog Design Created by pipdig