úterý 2. dubna 2019

Hugo má 4 roky // Party ve stylu Blesk McQueena


Jejich revírem je celý dům (včetně zahrady), jejich tempo je vražedné.. Asi tak by se ve zkratce dala charakterizovat naše nedělní oslava Hugouškových 4. narozenin :-). Dnes vás tak zvu do víru závodění, rychlých aut, rudé barvy a těch největších dobrot!

Je to poprvé, kdy Hugy slavil narozeniny s kamarády. Do této doby měl vždy jen oslavu s rodinou, no letos naznal, že už nás nepotřebuje a chce párty :-). Dost možná je to tím, že viděl, jaké narozeniny měla v listopadu Nelinka (tu její jednorožčí párty vám tady ještě dlužím O:-)). Anebo už nám chlapec zkrátka vyrostl. Před 3 týdny jsme tak rozdali ve školce pozvánky a začali plánovat. Tedy výzdobu už jsem naplánovala dříve, ale dort a perníčky jsem objednávala skoro na poslední chvíli (jak bývá mým špatným zvykem, ups).

Téma oslavy bylo naštěstí jasné už hooodně dlouho dopředu. Hugy miluje autíčka. Hugy miluje Blesk Mcqueena. Miluje ho i přes to, že snad nikdy neviděl celý film, ve kterém to autíčko "hraje" :-D. A jestli ho viděl, tak si ho nepamatuje, ale fascinace červenými autíčky je jasná. 

Jako první jsem tedy začala řešit výzdobu. V podstatě máte vždy 4 možnosti:

 1. Nakoupit již hotové dekorace (to jsem dělala před rokem na Nelinčiny 5. narozeniny). Musíte mít ale štěstí a zvolit takové téma oslavy, že se ty dekorace dají sehnat (klasicky něco jako princezny, Elsa, Blesk, Batman apod.). Nevýhodou je, že nikdy nebudou přesně dle vašich představ, alespoň já to tak mám, že většinou tíhnu k většímu minimalismu, než jsou všechny ty barevně potištěné kelímky a talířky
 2. Dekorace sami vyrobit (taky jsem jich pár dělala Nelince). V souvislosti s tím jsem ale přišla na to, že sehnat všechny propriety k výrobě je kolikrát nadlidský úkol a když k tomu připočítám čas, který nad tím strávím, tak se mi to zkrátka se 3 dětmi nevyplatí O:-). A to vůbec nemluvím o (v mém případě) dost kuriózním výsledku snažení.
 3. Nechat si dekorace vyrobit na míru. Zas a znovu jsem zvolila tuhle možnost a nemůžu si to vynachválit! Kamarádka Janinka z Great moments je totiž hotová kouzelnice a já si tak už týden před oslavou v Praze vyzvedávala dvě tašky auťáckých rekvizit, na mně bylo to jen naladit a pověsit.
 4. Samozřejmě je tu ještě poslední varianta, a to na dekorace se vyprdnout úplně O:-). To jsem ale nechtěla. Ráda dělám dětem ty narozeniny kouzelné, a když už jednomu, tak i druhému (a později i třetímu)..

Když jsme s Jančou o tématu oslavy mluvily poprvé, hned se mě zeptala, jestli chci zvolit minimalistickou variantu Blesk Mcqueena (což se bude více líbit mně), nebo se trochu barevně rozšoupnout (což se bude víc líbit Hugyšovi :-D). Domluvily jsme se na barvách tak, aby se to hlavně líbilo Hugymu, ale konkrétní představu jsem nechala na ní. 

A bylo to boží! Doslova! Naprosto největší úspěch sklidila černá papírová silnice na stole. Během uždibování dortu si po ní kluci jezdili auty a byli nadšení. Kromě toho Janička vytvořila xy barevných girland (některé už jsem myslím ani nestihla pověsit), zápichy do jídla, lepítka na skleničky, kloboučky, autíčka a kola jako dekorace na stůl, pompomy a větrníky! Hlavně větrníky :-).

Na nás pak už bylo jen dokoupit velkou zlatou čtyřku a nechat ji nafouknout. Janinka to jezdí dekorovat osobně, ale bydlí v Praze, takže jsem se toho ujala já O:-). Celá instalace mi trvala něco málo přes hodinku. 
A dostáváme se k jídlu. Ze zkušenosti vím, že děti toho až tak moc na oslavě nesní. U Nelinky jsem objednávala velký dort, cake pops, sušenky a ještě cupcaky ke zdobení a nesnědla se ani třetina. U Hugyho jsem tedy měla mnohem střízlivější odhad a řekla si, že bude bohatě stačit dort a něco "mrkavého" ve tvaru autíček. Pár let zpět jsme měli vždy sušenky. Byly překrásné, ale jak je na nich nahoře marcipán, tak to ne všechny děti jí. Letos jsem se nakonec rozhodla pro perníčky od nejšikovnější Táni, na kterou jsem narazila na Instagramu a jako tohle? Tohle bylo, dámy a pánové, něco!! Nejen, že byly naprosto dokonalé a překrásné, ale ta chuť? Nádherně voněly už z krabice, byly měkoučké a chuťově vynikající. Naprosto upřímně říkám, že zmizely jako první (a úplně nejdříve ty červené, že :-D). Snědly se všechny! Nezbyl ani jeden jediný perníček mamince na večer nebo nedej bože druhý den ráno ke kávě.. 

Ke sladkému jsem ještě doma udělala pár pizza šneků a klasických toustů se šunkou a sýrem. Nakoupeno jsem měla ještě ovoce, že v průběhu oslavy udělám ovocné špízy, no nestihla jsem nic :-D. Což je i taková malá rada - nachystat vše dopředu, v průběhu totiž není moc čas. 

Přiznám se, že tipy na někoho, kdo v Brně peče dobré dorty jsem sbírala od vás na Instagramu. Původně jsem měla vybranou jednu paní, co dělá překrásné "nahé" dorty, ale pak přišel Hugo s tím, že chce mít dort s Bleskem a taky chce, aby se ten Blesk nahoře dal jíst :-D. Takže jsem nakonec skončila u klasického dětského potaženého dortu z marcipánu a oslovila Kejky. Hugy vybral čokoládové těsto a malinový krém a byl moc dobrý.

Pokud byste někdy sháněli někoho, kdo v Brně dělá dobré dorty, pak se mi nejčastěji objevovaly tipy na:
 • Dorty od Danky B
 • Naše dorty
 • Kejky
 • Future sailors
 • Sorry pečeme jinak 
 • Dorty Ivushkak
 • Mamma cupcakes Maky
 • Rozprým
 • Maggies_macarons (na IG)


No a ke gratulantům.. Bylo to kouzelný, jak tam stáli jako nastoupená jednotka a všichni mu jeden po druhém přáli, aby se mu líbilo ve školce a měl tam kamarády :-). Člověk by je láskou snědl.. Hugy si pozval asi 8 kamarádů, dva byli na horách, takže jich dorazilo tuším 6 a i tak to byla docela dost solidní jízda :-D..


A tím se dostávám k programu oslavy. Člověk by si řekl (zvlášť, když to pořádá poprvé), že žádný program není třeba.. Možná, že když máte oslavu v nějakém dětském centru, tak se fakt děti zabaví samy, nám se ale tak trochu řízený program hooodně osvědčil. 

Proč? Každé dítě je jiné. Jedno si chce hrát takto, druhé jinak, jedno je rádo středem pozornosti (nejlíp to, které není oslavenec), další je naopak někde v koutku a čeká, až ho najdou.. A tak bych mohla pokračovat. Na Nelinčině oslavě se stalo, že se jedna holčička tak trochu "urazila", že si chce hrát jinak, než holky a v průběhu oslavy už chtěla odejít skoro se slzami domů. A tak bylo na mně, vtáhnout ji zpět do zábavy a vymyslet to tak, aby i ona byla spokojená. 

Možná se vám to zdá přitažené za vlasy, ale jsou ještě ve věku, že ani Nelince nedojde, že třeba někdo kvůli něčemu může být smutný. V obou případech (myslím tím obě oslavy) jsme tak s Martinem vymysleli program. Řekli jsme si, že když uvidíme, že jsou všichni ok a hrají si, tak to necháme, pokud bude potřeba, budou tzv. "hluchá místa", tak se do toho vložíme :-). A nakonec na program došlo v obou případech. 

Teď u kluků jim na začátku Martin rozdělal Hot wheels dráhu a chvíli si kluci hráli s autíčky. Ještě, že to máme teda! Ono je krásné mít tisíc rozvíjejících Montessori hraček, ale s tím si teda kluci fakt aktivně nevyhrají - chtějí akci :-D. Pak se přálo, krájel dort, jedly se perníčky.. Vzhledem k tomu, že bylo venku krásně, šli jsme na zahradu, kde jsme den předtím instalovali trampolínu. A právě ta se postarala asi tak o půlku programu. Ovšem Martin to musel moderovat, aby tam skákali postupně a nedočkavostí se div neporvali :-D. Chvíli jsme taky foukali bubliny z takové té bublinkové pistole a na zahradě jsme měli ještě petanque, kroket (ten kluci prohlásili za trapný, ale nakonec se někteří uvolili a hráli s tím na želvy Ninja a já se modlila, ať nedojde k úrazu :-D). Vrcholem všeho ale byla malá bojovka, naše oblíbená "lístečkovaná". Vzhledem k tomu, že kluci neumí číst, tak jsme na papírky nakreslili indicie, místa, kde mají hledat další papírky a ty je postupně vedly až k poslednímu, kde byl ukrytý poklad- malá krabička plná hopskulek a příšerek na prst (za pár kaček), se kterými si pak kluci hráli a honili mě po bytě s tím, že mě budou strašit :-D. Tahle hra sklidí vždy mega úspěch a v listopadu jsme ji s holkama hráli i uvnitř - poklad byl nakonec ukrytý v piňatě, kterou Neli rozbila a vysypaly se bonbóny. No a před odchodem ještě Martin kluky pomaloval barvami na obličej :-).

S Nelinkou jsme kromě toho ještě zdobily cupcaky (to holky nadchlo) a nakonec vyráběly lesky na rty..

Nutno ještě dodat, že v obou případech jsme poprosili babi s dědou o hlídání. Vzali si Bertíka na procházku a Nelinka byla tentokrát na nějaké soutěži se skautem (takže jsme spolu ještě ráno v pyžamu pekly soutěžní bábovku :-D). My dva jsme se tak mohli plně věnovat Hugovi, dětem a dělat program. A to ani nemluvím o úrovni hlasitosti, kterou by chudák Bertík musel doslova protrpět :-(..Oslava trvala něco přes 3 hodiny a troufám si říct, že si to ten náš malý šmoula užil. Sice trochu bojoval s tím, aby kluky pustil na trampolínu, ale zvládnul to :-D. Ovšem největší hrdina dne byl Martin, před kterým musím zas a znova smeknout. Je vidět, že chodil do skautu a dělal vedoucího na dětských táborech, protože za mě by se z fleku mohl živit jako animátor dětských programů. Ta kreativita, a to nadšení, jak dokáže ty malý caparty nadchnout pro hru.. Stála jsem tam, tiše ho pozorovala a uculovala se dojetím, že lepšího tátu jsem svým dětem fakt vybrat nemohla :-).
Uff, tak to je vše.. Žádné velké plánování a dny práce. Přípravy byly rychlé, efektivní a nakonec myslím, že se to povedlo ještě mnohem víc, než jsem doufala. Jedním slovem boží! A úplně nejvíc bylo, když večer před spaním Hugy tátovi šeptal, že se mu to děsně líbilo..


Lucka 


Dekorace: Janinka, Great moments by Jane
Dort: Kejky
Perníčky: Táňa Adamová


P.S. Vzhledem k tomu, že mě docela nedávno někdo "obvinil" na FB z toho, že mám v každém článku reklamu, ráda bych to uvedla na pravou míru. Reklamu vždy poctivě značím, pokud to označené není, nejedná se o spolupráci. Stejně jako dnes - všechny dodavatele jsem vybrala a platila stejně, jako byste to udělali vy. Jen ze srdce ráda podpořím ty, kteří to, co dělají, dělají dobře. My byli na 1000% spokojení :-)..SHARE:

4 komentáře

 1. Lucinko nadhera ������Robik bude mít v září 4 a mcqueena taky žere, to by se mu hodně libilo��no možná budu kopírovat ��‍♀️��a btw my ten film nevideli nikdy ����ani kousek��‍♀️��

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jee, no jasně, vždyť právě proto to tu je :-)). U nás se Blesk těší oblibě už přes rok :-D. Jsem docela zvědavá, co to bude příští rok :-).. Stejně je to zajímavý, jak ho milují, i přestože film třeba neviděli nebo jen kousek, zkrátka je to všude kolem nás O:-)..

   Vymazat
 2. Úžasnej článek,v květnu Nás čeká oslava 1. narozenin pro Tobika a tady jsem vyčetla spoustu inspirace😊 dort vypadá uzasne, takže dekuji za typ. A perníčky super napad, možná je take zvolim,pro hosty jako malou pozornost(možná se inspiruji i u svatby 🤗) teď ještě aby to za mě někdo objehal,objednal a hura slavit 😂
  Luci moc Vam děkuji, Vaše clanky (i IG)jsouč vždy tak krásně napsané a mě baví číst,vždy mi dodají pozitivní energií ❤️😊 a tesim se na kazdy dalsi příspěvek

  OdpovědětVymazat
 3. Dobry den,muzu dostat kontakt na pani Adamovou-vyroba pernicku.Moc dekuji.
  Alena

  OdpovědětVymazat

Blog Design Created by pipdig