středa 30. října 2019

DIY // Halloweenské dýně


Halloween už je za dveřmi a pokud máte trochu tvořivého ducha, dnes tu mám takový malý DIY projekt. Že miluju severský design asi víte. Líbí se mi jednoduchost, nadčasovost a základní barvy černá a bílá. Halloween je ale naopak barev plný, hlavně oranžové a tu já osobně zase tak moc nemusím. Zkusili jsme tak s dětmi udělat letos dýně v severském stylu :-D. Že to nejde dohromady? Naopak a vypadá to navíc fakt dobře. Ale nebojte, došlo i na ty oranžové, které s tátou vyřezávali :-). 

Co budete potřebovat?
  •        Okrasné dýně různých velikostí (stojí méně, než dýně jedlé)
  •        Akrylové barvy – bílá a černá 
  •        Štětce – menší a větší
  •        Černý permanentní popisovač
  •        Dvě větvičky eukalyptu
  •        Lepidlo (my jsme použili tekuté Herkules)
  •        Třpytky (koupíte v prodejně kreativních potřeb)
  •        Špendlík nebo jehlu
  •        Podložku na malování, igelit nebo noviny

Postup

Rozložte si igelit či noviny a připravte dýně, barvu a štětce. Pokud jsou na dýních fixou napsané ceny, odstraňte je lihem. 


l

Nanášejte barvu na dýně ve svislém směru, shora dolů. Část, na které dýně stojí, zatím nebarvěte. My jsme barvu nanášeli ve dvou vlnách a mezitím vždy počkali, až zaschne (trvá to ideálně hodinu). Jakmile budete mít vrchní část natřenou a suchou, položte dýně na bok a nabarvěte i spodek.
Takto připravené bílé dýně poté ozdobte. Můžete na ně např. černou barvou malovat pruhy, vzory nebo psát oblíbené nápisy jako Halloween, podzim atd. Pokud potřebujete někde použít velmi tenkou linku, vezměte černý popisovač. Ten ale není vhodný na větší černé plochy, protože se s ním tak dobře nepracuje, jako s akrylovou barvou.
Pokud se chcete vrhnout na dýni s víčky, namalujte nejprve oči černou barvou. Poté špendlíkem vydloubněte dvě dírky na větvičky eukalyptu, který tam pak zastrčíte. Jde je tam i přilepit pomocí tavící pistole, ale nedrží to tak dobře (ano, zkoušela jsem to :-D).
Zlaté dýně vytvoříte pomocí lepidla a zlatých třpytek. Naneste lepidlo úzkým štětcem tam, kde chcete vzor mít a v jaké podobě (my jsme dělali nápis „hello“ a puntíky). Toto místo pak velmi opatrně posypejte třpytkami. Zbytek třpytek očistěte z dýně suchým štětečkem. Třpytky lze ze stolu sesypat zpět do lahvičky k dalšímu použití (vezměte k tomu třeba ruličku papíru nebo malý trychtýř).
Dýně nechte opět zaschnout a máte hotovo! Halloweenská dekorace je připravena, aby krásně ozdobila váš domov. My jsme zdobili i s dětmi, zvlášť to sypání třpytek je hodně bavilo, máme je teď aktuálně snad ještě i pod stolem :-D. Před dvěma lety nám takto dýně vydržely docela dlouho, věřím, že i teď budou dělat parádu i po Halloweenu.

Dejte mi vědět, jak se vám líbí :-)

Lucka Původní článek jsem psala pro blog obchodního centra Homepark Zličín.


SHARE:

Žádné komentáře

Okomentovat

Blog Design Created by pipdig