neděle 10. listopadu 2019

Vánoční tipy // Pony stavebnice
Dnes tu pro vás mám článek, na který jsem se dlouho těšila. Proč? Protože Pony je láska! Od chvíle, co jsme ji dostali k testování (někdy v létě) ji máme rádi, doslova celá rodina, včetně nejmenšího člena :-). Ale abych nepřeskakovala, vezmeme to hezky popořadě. Zavedu vás tak trochu do historie, ukážeme, jak stavebnice vypadá, jak se s ní pracuje, co vše se dá postavit (a co jsme stavěli my) a nakonec přijde také hodnocení těch nejpovolanějších - našich dětí :-).

                                                                                                          Článek vznikl ve spolupráci s firmou PONY


Z historie PONY

Dřevěná stavebnice PONY je spjata se jménem akademického malíře Jaroslava Chadimy, který už před rokem 1991 vytvořil hračku, která v sobě nese krásu přírodního bukového materiálu a pomáhá dětem rozvíjet jemnou a hrubou motoriku. 

V roce 1991 zahájila výrobu dřevěných stavebnic společnost PONY MIROŠOVICE s. r. o., která zodpovídala za prodej stavebnic u nás i v zahraničí a také tu probíhala většina výroby. V průběhu roku 2012 byla po oboustranné dohodě ukončena spolupráce s autorem stavebnice a firma PONY MIROŠOVICE odkoupila veškerá práva na výrobu i prodej dřevěných stavebnice PONY.

Firma poté v roce 2015 přestěhovala celou výrobu na Valašsko, navyšuje kapacitu a také se pomocí reklamy snaží, aby se o stavebnici dozvědělo co možná nejvíce zákazníků.
Přes to je ale pro ně stále nejdůležitější, aby hravou formou rozvíjeli schopnosti dítěte a také upevnili jejich vztah s rodiči. Ve většině případů totiž vtáhne stavebnice do tvoření i tatínky, maminky, dědečky, babičky, strýčky a všechny, kteří si i v dnešní uspěchané době udělají čas na hraní se svými nejmilejšími. To potvrzujeme! My jsme si hráli celá rodina :-).

Důvod, proč jsem chtěla PONY pořídit i našim dětem byl především krásný dřevěný materiál a pak velká variabilita - se stavebnicí toho totiž postavíte opravdu hodně.
Jak se s PONY pracuje

Každá sada obsahuje trámce, spojovací tyčky, kolečka, kolíčky, kladívko, provázek a leteckou gumu. Dle přiloženého návodu si vyberete věc, kterou chcete postavit a jde se na to.

Stavebnice nemá jakékoliv věkové omezení, já bych ale řekla, že ideální je alespoň od 3 let. Náš Hugo má 4,5 a sám by to samozřejmě ještě nepostavil, ale společně s tátou je to velká zábava. Nejprve hledá všechny dílky - orientuje se podle počtu dírek v trámcích, takže trénuje i počty. Kouká tátovi pod ruce jaké dílky patří k sobě a pak přichází jeho chvíle s kladívkem :-). Věřím, že ještě pár let a pak už bude schopný stavět sám. Ale aby to nebylo jen o klucích, strašně ráda staví i Nelinka!
Výhodou stavebnice ale je, že se nemusíte řídit jen návodem. Fantazii se meze nekladou, naše děti třeba skládaly dílky na sebe a stavěli věže. Bertík se zase pasoval na hlavního kontrolora kvality a ochutnávače :-D. Nutno říct, že stavebnice zvládla i jeho zkoušku odolnosti :-D.
Co jde postavit

My máme doma PONY 02, tedy největší ze stavebnic, ze které postavíte až na 16 různých hraček (tříkolku, koloběžku, rikšu, letadlo, kočárek, jeřáb nebo robota). Pokud ale s PONY začínáte a chcete si ji tzv. osahat, můžete zvolit i menší, resp. základní variantu PONY 01. I z té je možné sestavit např. tříkolku, koloběžku, koníka PONYho, vozík, jeřáb, mlýn či lokomotivu. Existuje pak ještě verze Mini, ze které např. taky postavíte koloběžku, tříkolku, vozík či jeřáb, ale vše bude v menší velikosti.
Naše děti si jako první postavili koloběžku. A ukázalo se, že má takový úspěch, že nám Hugo celé léto nedovolil ji přestavět. Naprosto upřímně píšu, že si s ní hrál každý den. Jezdil s ní po domě, vozil Bertíka a když měl dobrou náladu, pustil na ní i Nelinku :-D.Před 2 týdny jsme ji přestavěli na rikšu. Oba měli nápad, že se budou navzájem vozit. Nutno ale říct, že se občas hádají, kdo bude vozit a tak to vypadá, že příště bude spíš auto :-). 

Pokud stavebnici zrovna nepoužíváte nebo vám přebývají dílky, vyrábí na ní takový šikovný box, kam jdou krásně schovat. I ten si děti postavili a moc rádi v něm vozí Bertíka :-D. Ukážu vám brzy v Instastories.
Hodnoceno dětmi 

A abych tu nekecala jen já, zeptala jsem se dětí, jak se jim stavebnice líbí a co by z ní chtěli postavit příště..

Nelinka (skoro 7 let): "Je to super, super, super! Nejvíc se mi líbí, že se na tom dá jezdit a můžem s tím jezdit doma! Příště bych chtěla postavit tříkolku, jestli bude Hugo souhlasit."

Hugo (4 roky): "Mně se líbí, že je tam kladívko. A že to má kolečka a může to jezdit a můžu se odrážet. Ale mami, příště bysem hrozně chtěl závodničku."

Bertík (1 rok): "Buu buuu těě baaaa" v překladu "je to boží" :-D

Pokud nad stavebnicí uvažujete, věřte, že je to investice, která se opravdu vyplatí. Už samotné stavění děti baví a co teprve výsledek? A když po chvíli koloběžka omrzí, můžete postavit třeba letadlo :-). My dáváme 10 bodů z 10, a to i tatínek! Tahle stavebnice zkrátka spojuje, velké i malé :-)..


Lucka

Pokud byste chtěli jednu takovou dřevěnou krásku PONY darovat vašim nejmilejším k Vánocům, mám tu pro vás kód na 10% slevu do jejich eshopu ZDE. Stačí při objednávce zadat THPONY10. Využijte toho, mám info, že jiný slevový kód už do Ježíška nebude a při té ceně to není málo :-).

Kód je platný do 24.11.2019. 
SHARE:

Žádné komentáře

Okomentovat

Blog Design Created by pipdig