středa 4. listopadu 2020

DIY // Podzimní věnec z ramínka na šaty

 


Máte rádi podzimní dekorace? Co takhle udělat si jednoduchý podzimní věnec, který bude krásně zdobit vaši domácnost? Možná namítnete, že obchody s kreativními potřebami jsou teď zavřené, ale mám pro vás tip, jak si vystačit s tím, co máte doma. Věnec jde totiž velmi jednoduše udělat i z ramínka na šaty. Příprava je jednoduchá a řeknu vám, je to parádní relax :-). 


Co budete potřebovat?

 • Rostliny – mohou to být větvičky či listí z lesa, suché trávy, květy, břečťan nebo eukalyptus, nevěstin závoj, bodláky, šípky a další,
 • Kovové ramínko na šaty
 • Ostré nůžky
 • Tenký (vázací) drátek (případně tavící pistole, ale obešla jsem se bez ní)
 • Lak na vlasy na konečnou fixaci (spíš u těch suchých tráv)

Jak na to?

Ramínko na šaty ohněte do tvaru kruhu, nevadí, že nebude úplně přesně kulaté, malé nerovnosti se zakryjí květinami.
Vždy si vezměte 2-3 stonky rostlin/květin a spojte dohromady tak, že jejich konce obmotáte 2x tenkým drátkem. Vytvoříte takovou malou kytičku, konec drátku nechte delší, protože ji ještě celou musíte připevnit ke kovovému kruhu (viz obrázek).
Postupujte od spodní části kruhu směrem nahoru, na obě strany. Přidávejte postupně svazky květin tak, aby jejich přivázaný konec nebyl vidět pod květinami níže. Nakonec zafixujte celý věnec lakem na vlasy (zejména suché trávy, aby nepadaly). 
Opravdu velmi hezky vypadá eukalyptus, nevěstin závoj, podzimní listy, bodláky, jeřabiny, malé šípky a další bobule, suchá tráva (na to se chystám ještě). Vybírejte rostliny, které vydrží i v suchém stavu :-). A na Vánoce můžete přidat malé ozdoby a baňky, mašle.. :-)

Díky hornímu háčku můžete věnec zavěsit na dveře, za hřebíček na stěně, za poličku, za obraz, vlastně kdekoliv. 
Tak krásné pozemní tvoření přeji! Já se na podobný chystám i v prosinci :-). 


Lucka


Článek jsem psala pro blog obchodního centra Homepark Zličín. 

SHARE:

1 komentář

 1. to nejlepší pro šaty! vydrží i při delších řezech
  Midi, maxi šaty pro všední den i zvláštní příležitosti Různé barvy, modely Návrhy na svatbu, koktejlky, večer Vyberte si u MOHITO tu nejlepší variantu!

  https://www.mohito.com/cz/cz/obleceni/saty-overal/midi-maxi-saty

  OdpovědětVymazat

Blog Design Created by pipdig