úterý 30. března 2021

DIY // Velikonoční zajíčci

 Velikonoce jsou za dveřmi, tak pro vás dnes mám dva velmi rychlé DIY projekty na velikonoční dekorace, které můžete tvořit i s dětmi. Papírové zajíčky nebo kuřátka lze pověsit třeba na větvičku třešně ve váze, korálkové zajíčky zase použijete jako stojánky na velikonoční vajíčka. 

Papíroví zajíčciCo budete potřebovat: barevné papíry minimálně velikosti A5, lepidlo na papír, černou fixu, nůžky, provázek (případně izolepu).
Pokud chcete dělat zajíčky menší, použijte papír velikosti A5 a rozstřihněte ho na polovinu. 
Každou polovinu pak poskládejte jako harmoniku a konce přilepte k sobě lepidlem, abyste dostali jeden skládaný díl. 
Papír složte a převažte přesně v polovině provázkem. 

Nyní z každé strany papír pomalu otevírejte, jako byste rozevřeli vějíř. Konce slepte dohromady lepidlem. Můžete si pomoci kolíčkem nebo kancelářskou sponkou, abyste lepidlo lépe zafixovali.


 Z papíru pak vystřihněte obličej a ouška zajíčka. Fixou namalujte oči, nos a pusu. Poté přilepte k sobě a celý tento díl pak přilepte ke skládanému kolečku. Lepidlem nebo izolepou z druhé strany přilepte také provázek na zavěšení (pokud chcete zajíčky zavěsit třeba na třešňovou větvičku). 
Stejně jako zajíčka můžete vyrábět i další velikonoční zvířátka (a nejen ta). My jsme zkusili ještě např. kuřátko nebo ptáčka. Zajíčci z dřevěných korálků

Co budete potřebovat: dřevěné korálky různých velikostí, tenký kovový drátek, nůžky.

Nachystejte si drátek min o délce cca 30 cm (z jedné strany ho můžete nechat namotaný) a dále 10 větších korálků a 14 menších.

Začněte tím, že na drátek navlečete 5 menších korálků do cca 2/3 drátku. Delší konec drátku otočte směrem zpět a provlečte druhým korálkem v pořadí (viz obrázek).
Poté na tento konec drátku navlečte další dva menší korálky a opět konec drátku provlečte směrem zpět, tentokrát posledním korálkem. Vytvoříte tak ouško zajíce. 

Pokračujte tím, že navlečete jeden větší korálek (kousek hlavy) a znovu 5 menších korálků (další ouško). Konec drátku opět provlečete směrem zpět druhým korálkem. Pak připojíte další dva korálky (jako v případě prvního ucha) a konec drátku provlečete posledním korálkem. 

Nyní vám vzniknou dvě zaječí uši. Na oba konce drátků navlečte zbytek větších korálků (hlavy) a utáhněte do tvaru kolečka. Konce drátku zavažte (jeden drátek několikrát otočte kolem druhého) a ustřihněte konce (zbytek schováte do jednoho z korálků). 
A je hotovo! Můžete zkusit zajíce z různě velkých korálků jako my na obrázku. Pak jen stačí zajíčka pověsit na větvičku nebo použít jako podstavec velikonočních vajíček.Originál článku jsem psala pro blog obchodního centra Homepark Zličín. :-) SHARE:

Žádné komentáře

Okomentovat

Blog Design Created by pipdig