úterý 27. dubna 2021

Rok v karanténě, rok doma s dětmi

 

Už je to víc jak rok. Rok s covidem. Rok nejistoty, měnících se pravidel, zavírání a otevírání úplně všeho. Rok doma. Když to minulý rok na jaře všechno začalo, převažovalo odhodlání. To dáme! Bude to jen pár týdnů a pak bude zase dobře, život se vrátí do starých kolejí. Nakoupili jsme droždí a online cvičební programy a jelo se :-). Joo, jak bych koukala, kdyby mi někdo řekl, že za rok bude situace v podstatě stejná, nebo ne, ještě horší.

Na jaře to bylo všechno nové, ze dne na den jsem přišla o práci a věnovala se primárně domácnosti, dětem. Zpětně to vlastně hodnotím i pozitivně, ten malý pracovní odpočinek byl víc, jak fajn. Na podzim naštěstí práce byla, ale byly taky děti doma, online výuka, manžel na home office, domácnost, "školní jídelna" a po Vánocích přišlo totální vyčerpání. Jenže víte, jak to je, s dětmi si člověk prostě dovolenou nevezme. 

Poté, co se školy v únoru zavřely znovu, už u mě převažoval podivný splín, únava, nechuť, což postupně ústilo až v takové malé vyhoření. Ten stav, kdy máte ráno pocit, že se už nezvednete z postele, nesnášíte představu, že vstanete a jdete dělat to stejné pořád dokola - vyčistit všem zuby, převléct, nachystat snídani, zapojit online, uklidit v kuchyni, uklidit doma, prádlo, úkoly, oběd, procházka, úkoly, práce, svačina, večeře, pohádka, uspat, práce, spánek a stále, stále dokola. Přistihla jsem se, že závidím mému muži pokaždé, když opustil naše 4 stěny a vydal se do víru.. života :-D. 


Hugo: bavlněné tričko a džínové kraťásky (229 Kč) - F&F 

Byla jsem protivná nejen okolí, ale už i sama sobě. K tomu přičtěte pár kilo navíc (díky minimálnímu pohybu) a frustrace byla na světě. Občas už byly momenty, kdy jsem prostě chtěla jen nahlas křičet, nebo se sebrat a odjet někam daleko (no dobře, minimálně za hranice okresu :-D) a zůstat tam aspoň týden. Situace, kterou byste normálně řešily tím, že byste odjely s kamarádkou na wellness víkend vyčistit si hlavu, nebo minimálně třeba aspoň na výlet. Nebylo kam. Nebylo kdy a hlavně nebyl nikdo, kdo by pohlídal ty děti, že.. Prostě jsem byla pořád zavřená doma.

Navíc všechny ty online motivační výzvy typu "všechno jde, když se chce", "zvedni zadek a makej" nebo "využij krizi jako příležitost". Jasně, všechno jde, když se chce, ale už nikdo nějak neřekne, že buď musíte přestat pracovat, vykašlat se na domácnost, objednávat si jídlo nebo děti zkrátka posadit bez zájmu k televizi nebo tabletu. Všechno totiž stíhat NEJDE. Minule jsme se s mužem bavili o tom, že kdybychom měli dělat všechno to, co by se dnes jako dělat mělo (neb je to moderní) - každé ráno meditace, příprava zdravého jídla 5x denně, pravidelné procházky a fitness, beauty rituály, správné čištění zubů (tím myslím celá ta procedura se 3 druhy kartáčků 2x denně a všem členům rodiny :-D), zdravotní cvičení (já na pánevní dno, on na záda a nohy :-D), četba knih..A k tomu ještě online škola, úkoly, čas pro děti a hraní.. museli bychom si vzít asi tak měsíc dovolenou O:-)..

V ten moment, kdy si to člověk uvědomí, uleví se mu. Někde jsem četla, že zvlášť v tomhle období je důležitý nebýt na sebe přísný. Naopak, být k sobě milý, chápající, dovolit si tuhle tu divnodobu zkrátka jen obstojně "přežít". Nemusíte u toho zakládat nový business, shodit 10 kilo, objevit sama sebe nebo vytřídit celou domácnost ve stylu Marie Kondo. O:-)Bertík: bavlněné tričko, set kraťásků a vesty z teplákoviny - F&F

Ale tak abych nebyla jen kritická, byly i vtipné momenty. Kdy jindy se vám podaří plížit se v pyžamu potají do ložnice, kde sedí manžel na videokonferenci v pracovním oděvu (rozuměj nahoře sako a košile, dole tepláky a bačkory :-D) a krást mu ze stolu tiskárnu, ze které musíte do 2 minut vytisknout zadání matematického klokana? Kdy jindy se jako tajní agenti v převlečení za pětičlennou rodinku kradete potichu do lesa za barákem, protože je za hranicí obce? Nebo kdy jindy vám vběhne dítě na školení se 30 lidmi a volá "tati MÁM BOBÍKA"?! :-D


Nelinka: sportovní legíny a tričko (349 Kč) - F&F 

Minulý týden byli Nelča s Hugem poprvé po několika týdnech oba zpět ve škole a školce. A nebudu lhát, je to šíííílená úleva. Aspoň těch pár dnů, kdy doma pár hodin křičí a věší se za lustr jen Bertík, je tak trochu jako malá dovolená :-D. 

Věřím, že to snad bude už jen a jen lepší, přála bych to nejen všem zdravotníkům a dalším lidem v první linii, maminkám a tátům samoživitelům, ale nám všem. 

A abych tu jen nefrfňala! Vzhledem k tomu, že konečně otevřely alespoň obchody s dětským zbožím, vydala jsem se hned do F&F na obchůzku. Nebudu tvrdit, že záměrem byl jen nákup větších tepláčků a triček pro děti, pro mě je to totiž i forma relaxace a myslím nejsem sama O:-). Vlastně pro mě byla návštěva F&F pokaždé dost záchranou. Jednak proto, že na jaře to bylo jediné místo, kde se dalo nakoupit oblečení, teď zase místo, kde pohodlně nakoupím dětské oblečení a k tomu i udělám nákup potravin v Tescu.

Přinášíme vám dnes s dětmi malou ochutnávku z jarní kolekce v celém tomto článku. 


 
Bertík: tepláky (prodávají se v sadě po 3), tričko z organické bavlny (v sadě po 3 kusech) - F&F

Co v F&F nakupuju opravdu pravidelně jsou bavlněné věci jako trička, tepláky, mikiny, tílka. Řada z nich je navíc i s organickou bavlnou, což je velké plus. A že F&F záleží i na naší planetě dokazuje označení "Ohleduplně" neboli "Made mindfully" - znamená, že kousky jsou vyrobeny z ekologicky šetrných zdrojů a najdete jej už ve více než polovině nabídky.

Věci do školky, na doma a na lítačku ven už skoro nekupuju jinde, opravdu nám vydrží a navíc jsou za super cenu!

Pro Huga mám nové trička, příjemné kalhoty do školky/školy a už i kraťásky na léto. Bertíkovi jsem zase vzala sadu tepláků a triček (mají např. v balení po 2, 3..) a bavlněnou vestu a kraťasy na léto. Právě kolekce pro nejmenší je často z organické bavlny.

 
Nelinka: Bavlněné šaty (229 Kč) - F&F 

Pro Nelču mám dále tyhle příjemné bavlněné šaty. Může je nosit s džínovou bundou do školy, k legínám ven, nebo jen tak na doma. :-) Pokud má vaše ratolest dlouhé nožky, doporučuju vzít o číslo větší.Hugo: kapsáče, mikina z organické bavlny (399 Kč), bavlněné tričko (149 Kč) - F&F

Trošku jsem váhala, jestli Hugovi brát tyto kalhoty s kapsami, jestli nebudou moc široké, ale sedí dobře. V pase jdou stáhnout a dole mají gumu, takže drží. Mikina je skvělá, protože je delší a vydrží určitě víc, jak jednu sezónu. No a tričko je prý pro drsňáky, takže parádní :-D. Nelinka: džíny, tričko, džínová bunda z organické bavlny (399 Kč) - F&F

Pokud hledáte cool příjemné kalhoty pro malé slečny s vyšším pasem, tak tento střih je super. Ideální je mít do toho tričko na tělo, takže já zvolila žlutý pruhovaný rolák s kanýrky na ramenou. A džínová bunda je kousek, který unosíme celé jaro.
Budu ráda, když mi dáte vědět, jaký byl pro vás uplynulý rok? Jak jste ho zvládali/y, co vás trápilo nebo naopak dělalo radost? Věřím, že se určitě něco našlo. Stejně, jako určitě něco hezkého najdete v nové kolekci F&F, která je právě v obchodech. Níže přikládám ještě další inspiraci v koláži.

Mějte krásné jarní dny,


Lucka Článek vznikl ve spolupráci se společností F&F

Inspirace // Něco pro kluky 


Zleva: oranžová mikina se zvířátky (149 Kč), oranžové tepláky (149 Kč), set vesta a tričko (349 Kč), džínové kraťasy (229 Kč), bavlněný baby set s pyžamem (349 Kč), set tepláky a tričko (249 Kč), tepláková souprava s Mickey Mousem (349 Kč), kraťasy z organické bavlny (149 Kč), vše F&F

Inspirace // Něco pro holky 


Zleva: džínová bunda z organické bavlny (399 Kč), dívčí šaty se zvířátky (199 Kč), žluté mikinové šaty s puntíky (199 Kč), set šortky s trikem z organické bavlny (499 Kč), bílé šaty s puntíky (199 Kč), tepláková souprava (349 Kč), koženková bunda (699 Kč), džínová sukně s hvězdičkami (249 Kč), vše F&F.SHARE:

2 komentáře

  1. Děkuji za článek, upřímně napsáno. Někdy mě ty nacancane profily pěkně štvou, ale sama si za to mohu, že je prohlížím 🙄🙄. Konečně někdo se špetkou realismu. Děkuji.

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Děkuju moc Domčo. Ono jedna věc je IG a druhá realita. Můj profil možná taky působí načančaně, ale realita je dost často úplně někde jinde. O:-) Tak se moc držte! Snad už bude brzy život zase v normálních kolejích. L.

      Vymazat

Blog Design Created by pipdig